Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ma confrunt cu o problema vreau un sfat


Recommended Posts

nu cred ca e o idee buna sa te duci ...de ce /

Daca iti ajunge umarul lui virtual pe care sa mai plangi din cand in cand, si sa-i impartasesti trairile tale, crezi ca ai nevoie si de cel real ?

Acum poate ai si niste frustrari afective legate de sotul tau, poate nu mai e asa atent , si intalnirea cu el v-ar putea duce la un punct pe care tu sa-l regreti .

Daca nu te duci si-l vei pierde inseamna ca nu cauta doar conversatia si ca a incalcat o regula pe care v-ati impus-o d la inceput .

Dar daca sotul tau s-ar intalni nevinovat cu o femeie cu care discuta pe net, ce sentimente ai avea vizavi de asta ? Presupun ca nu-i spui sotului tau ca te duci la intalnire ?

 

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !

Laura si shoricutzu' Otilia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu sunt de parerea lui laurajr, e mai usor sa plangi pe umarul unui prieten nevazut (ca un jurnal, dar care iti si raspunde), daca il vei cunoaste, nu va mai fi la fel. E parerea mea legata doar de ceea ce am citit, nu vorbesc din experienta, asa ca poate gresesc!!!

 

Catalina+Andrei(3 ani)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de elisa_75

Buna tuturorde ceva timp sunt in rominia si el vrea sa ne vedem la o manastire din nordu moldovei vrea neaparat sa ma vada Va multumesc mult ELISA


id="quote">id="quote"> Da omu` nu a auzit de ceasul de la universitate,de Pta Romana la coloane.La manastire...geez,cam ciudat loc de intalnire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te duci, sa vorbesti cu el, sa vezi care-i treaba. sunteti oameni maturi amandoi. spui ca ti-e frica sa nu va apropiati si mai mult... daca , casnicia ta scartaie, oricum se va intampla mai devreme sau mai tarziu, cu el sau cu altcineva. si-atunci... ce faci? fugi de inevitabil?

iar daca nu te duci o sa te intrebi mereu "cum ar fi fost daca...?"

e o vorba care-mi place mie mult: "mai bine sa-ti para rau de ce-ai facut decat de ce n-ai facut".

asculta si urmeaza-ti simtamintele.

 

ralucoantza

 

``Nemurirea inseamna sa fii iubit de cat mai multi oameni anonimi`` - Sigmund Freud

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de acord cu laurajr-as ramane cu el la prietenie virtuala si sa vorbiti si descarcati asa si as innerca sa imbunattesc casncia-vorbeste cu sotul tau, spune-i ca te simti frustata c anu comunciati, incel mai rau caz-un consilier marital, dar e bine sa vorbesti cu sotul tau pt ca va iubiti si aveti si un copil si e pacat!

Bafta!

 

Denisa

[gravi]15+

[/url"]BEBIK

Zambeste, si maine e o zi!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA

 

LILIOC Nu am cum sa il prezint sotului ca find un vechi prieten pt ca traim la mare distanta unu de altu ci nu vreau sa complic situatia.

 

LAURAJR Asa m-am gindit si eu si chiar azi am vb cu el si mi-a zis sa fac cum simpt eu.el oricum va fi acolo in nordu moldovei dar vrea sa ma vada macar de la distanta asta este dorinta lui si daca nu vreau noi tot raminem prieteni.

 

YANK Nu neaparat are un pretest o manastire dar eu traesc in apropiere de locul acela si el la 200 km distanta si era mai simplu pt mine alt punct de reper nu e mai bun.

 

Eu va multumesc mult si mi-asi dori din tot sufletu sa fie totu bine in familie sa traim fericiti si sa crestem copilul inpreuna o sa va tin la curent ce o sa se mai intimple numai bine la toata lumea.

 

MULTII PUPIKII ELISA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama draga iti faci atitea probleme de parca te0ai duce sa te culci cu el! E un prieten si atit. Din punctul meu de vedere e ca si cum te-ai duce la o bere cu colegii. care-i baiul? Cit despre ceasul de la universitate, I don't know. cred ca el a ales o minastire (deci un loc cast unde numai la sex nu te gindesti) ca sa-ti arate ca n-are intentii ascunse. My 2 cents.

 

cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA DIMINEATA

 

Cu sotu meu am discutat de mai multe ori si am incercat sa il trag in discuti,daca asi vb toata ziua politica sau de motoare,marsini e ok discuta in rest se inchide in el si nu are timp sau e obosit,incerc din rasputeri tot sper sa se dea la cale si cred ca il voi da la cale sa avem conversati si daca nu asta am ales ce sa fac trebuie sa te multumesti cu ce ai in rest e om de casa cum sar zice tine enorm la copil si la mine nimic de zis.

 

inca odata multumesc pt raspunsuri numai bine.

 

MULTII PUPIKII ELISA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti nehotarata, cred ca deja inima iti spune ca vrei sa-l vezi, dar ai nevoie de aprobarea celorlalti. Daca iese bine, e bine, dar daca iese rau, ai nevoie sa-ti zici ca si altii au gandit asa.

Parerea mea: du-te. Asa vei sti mai bine daca trebuie continuata casnicia ta sau nu!

 

Lid="red">iid="blue">lid="yellow">iid="green">aid="purple">nid="orange">aid="pink">id="size4">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu spun go for it!

am fost si eu acum catva ani intr-o situatie asemanatoare si m-am dus la intalnire. ce-i drept ne aflam pe teren neutru, adica in alta tara. a fost la fel cum il cunoscusem pe net, am luat masa impreuna, am vorbit f. mult -ceea ce mi-a placut f. tare-si ne-am apropiat f. tare. (nu fizic, nici n-a indraznit)a durat cam 2 ani treaba asta, timp in care ne-am vazut de vreo 3 ori, in acelasi loc si tara -neutra. eu ii spuneam cand am deplasare acolo si venea cam 800-1000 km doar sa ne vedem si sa vb. dupa vreo 2 ani am lasat-o mai moale caci am inceput sa am remuscari, cum ca as insela pe careva. chiar eu incepusem sa ma gandesc la el ca la un barbat si atunci am spus stop. acum nu-mi pare rau de nimic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...