Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ma confrunt cu o problema vreau un sfat


Recommended Posts

eu nu cred ca m-as duce la intalnire..pentru ce sa ma leg la cap daca nu ma doare?Una e sa ai un umar virtual pe net,alta e sa va intalniti.Ok,e prietenul tau,va cunaosteti sufleteste,comunicati cu adevarat..dar tot alt barbat este in fond.Chiar daca nu se intampla nimic o sa te gandesti dupa aceea la el,mai mult decat o faci acum,o sa faci comparatii intre el si sotul tau (si nu ma refer la aspectul fizic)si in nici un caz nu o sa te ajute sa indrepti relatia cu sotul tau,de care spui ca nu vrei sa divortezi vreodata.Dar nici maritata si cu suflete pereche pe net la nesfarsit nu e solutia.Si daca va placeti o sa treceti la telefon,poate si alte intalniri ocazionale sau indelung planuite si o sa ajungi sa te gandesti la el ca la un barbat,nu ca la un suflet pereche.

 

Acum pe bune,tu ai fi de acord sa se intalneasca sotzul tau cu o femeie-echivalentul tipului de pe net?Mie nu si cred ca nici tie sau oricarei altei femei.

 

si eu am uneori probleme de comunicare cu sotul,chiar in seara asta am tras un bocet pe cinste pentru ca am senzatia ca efectiv nu vrea sa inteleaga sufletul si reactiile mele vizavi de anumite cuvinte,gesturi..si el m-a lasat plangand si a plecat o saptamana in alta tara,in delegatie.Ok,era presat de timp dar nici bine nu mi-a picat.Si totusi nu m-as complica nici intr-o suta de ani cu o relatie cu alt barbat,nici virtuala,nici fizica,nici sufleteasca pentru ca in fond e o mare bataie de cap,ca sa scurtez tot amalgamul de sentimente ce s-ar naste.

 

Si tu nici macar nu esti convinsa ca vrei sa-l vezi.Daca ai fi fost disperata,atunci,ok,ar fi ceva,dar asa..hmm.Ok,ti-e prieten,ai nevoie de suportul lui moral,te cred ca te ajuta enorm,dar nu crezi ca acel ceva din relatia voastra s-ar schimba?poate in bine,poate in rau..poate unul din voi sau amandoi o sa vreti mai mult,poate o sa pierdeti prietenia asta care la un anumit nivel te implineste.daca nu ai fi fost atat de categorica in intentia ta de a nu-ti parasi niciodata sotul,altfel as fi pus problema.

 

Pe de alta parte..daca tu chiar vrei sa-l vezi acum si ai si ocazia..

asteptam sa ne povesti cum a decurs:)Daca tea chemat la manastire e clar ca e om asezat ,altfel te-ar fi chemat la mare,la soare[:D]

 

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu cred ca decizia e luata deja.

Sa ne povestesti cum a fost.[amoras]sau[alcool]sau[bang]sau[huta][pk]etc.

Am glumit.[pup]

 

P.S Sa nu ai nici o indoiala in decizia luata indiferent care ar fi ea.Iar totusi daca exista una ,atunci mai gindestete putin.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA FETELOR

 

MAMICA DULCE Asa e cum spui tu,dar eu totusi in adincu inimi mele asi merge sa ne cunoastem,eu i-am zis de la inceputu relati noastre ca nu pot sa imi insel sotu si el mi-a zis ca nici el niciodata nu si-a inselat nevasta cu toate pb.lor cica odata a fost la o prostituata sa se razbune si nu a putut sa faca nimic e mai rusinos cica singura femee din viata lui e sotia lui si noi doar prieteni sa fim v-am zis nici cu sotu meu sau cea mai buna prietena nu am conversat cum conversez cu el,noi la telefon vb deja pare un om asezat ne-am vazut si pe web cam si nu ne dorim nici unu sa divortam sau mai mult de o prietenie el are un baiat de 12 ani eu tot un baeat de 5 ani avem fam.noastre fiecare mai ales ca eu nu traesc in rominia si intr-o saptamina ma intorc in tara unde locuesc de peste 9 ani,am incercat sa ii zic si la sot(daca ar avea un prieten(a)cu care nu sa vazut niciodata si ii cere sa se intilniasca ce ar face?ar acepta intilnirea si mi-a zis ca ar acepta)Duminica ar trebui sa ne intilnim o sa va tin la curent ce o sa fac nu sunt hotarita inca sincer mai am o zi si vreau din tot sufletu sa iau cea mai buna decizie.

 

VA MULTUMESC PT.TOATE RASPUNSURILE SI VA PUP PE TOATE ELISA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu spun ca esti pe un taram minat. Prietenia pe care o ai cu acest barbat e conditionata de frustrarile tale ca femeie casatorita. Faptul ca ai gasit in acest om ceea ce sotzul tau nu iti ofera ( cominicarea) face ca prietenia voastra sa alunece pe o panta nu tocmai buna.

Ar fi fost cu adevarat un prieten daca totul era ok intre tine si sotz, insa "prietenia" asta s-a inchegat pe fundalul unor probleme pe care fiecare dintre voi le are in relatia cu sotzul/soatza.

 

Ai apelat la sfatul fetelor pentru ca ti-e teama. Ti-e teama ca s-ar putea sa-ti doresti mai mult sub acest paravan al "pierderii" unui prieten.

 

Ai mai multe variante:

1. Il intalnesti, discutati si ramaneti prieteni

2. Il intalnesti si intre voi se intampla mai "mult" ( varianta catre care tind sa cred ca se va intampla)

3. Nu il intalnesti si incercati sa ramaneti prieteni virtuali

4. Nu il intalnesti si incerci sa-ti rezolvi practic adevarata ta problema: nefericirea data de lipsa comunicarii in cuplu. Fie divortezi fie iti cauti un barbat ( nu un prieten).

 

Exista vorba aia.. Dintr-un prieten se poate naste foarte usor un iubit, insa dintr-un iubit foarte greu se va naste un prieten...

Tu de ce ai nevoie? ( cred ca stii singura raspunsul si nu e nevoie sa il scrii aici.

Iti doresc liniste in suflet. cred ca de asta ai nevoie cel mai mult

 

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA FETELOR

 

Ma intorc cu vesti,unele dintre voi poate ma veti critica iar altele imi veti da dreptate,da a fost eri si m-am intilnit cu tipu de care v-am spus am vb timp de o ora la o terasa sa bucurat foarte mult ca am avut incredere in el mi-a zis ca daca ma intilnea acuma 13 ani vroia mai mult de la mine dar asa nu vrea mai mult decit o prietenie isi iubeste foarte mult familia ca si mine,raminem doar prieteni cum am stabilit,nu voi regreta niciodata ca am mers,poate ca de nu mergeam ma intrebam tot timpu cum ar fi fost asa ca nu am facut o alegere gresita.

 

Pb.care le am in familie incerc sa le rezolv si cred ca voi reusi numai bine la toata lumea si va multumesc pt incurajari

 

MULTII PUPIKII ELISA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o parere de la mine:lasa relatia la nivel virtual.e mai bine asa.din experienta mai bine comunici cu cineva in eter decat cu cineva real.pe net poti sa vorbesti deschis mult mai deschis decat in real life.amandoi din cate am inteles aveti casnicii nu tocmai "roz" (ca si mine de altfel [q] ) si probabil ce nu aveti fiecare acasa ati cauta la celalalt.dar totul depinde de ceea ce vrei TU.

 

espiritu

 

last edit:imi cer scuze ca nu am citit totul pana la capat.deci v-ati intalnit.hmm,vezi ce se va intampla la a doua intalnire.succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ileanacz.. a trai cu cineva nu inseamna neaparat a fi si un cuplu....Din pacate sunt destule drame pe lumea asta cand lipsa de comunicare, de respect, de intelegere duce la astfel de "traiuri".. Ajung doi straini care convietuiesc si atat. De dragul copiilor, de teama, din lipsa curajului.. sunt "n" motive. NU te grabi sa judeci, eu o inteleg foarte bine. E simplu sa dai un sfat de genul "daca nu-ti convine divorteaza" insa pentru un mare procent de femei e foarte greu de facut lucrul acesta.

Ea chiar are nevoie de un prieten, poate chiar si de un barbat in viata ei care sa o faca sa uite anii de nefericire.. Din pacate pentru ea e prea buna, prea sensibila si prea lipsita de curaj pentru a-si dori mai mult pentru ea ( si f multe sunt asta), astfel incat se multumeste cu firimiturile unei prietenii virtuale..

Ce-ar zice sotzul? Ar divorta, s-ar certa cu ea, ar acuza-o de multe lucruri.. Nu asta e important.. Nu ajungi aici atunci cand ai o relatie buna. Abia atunci ai putea sa o intrebi ce-ar zice sotzul, cand totul ar fi ok intre ei si totusi ea ar cauta altceva, in alta parte...

 

 

 

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...