Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

enterocolita


Recommended Posts

am un baietel de 1 an si opt luni si-am facut o enterocolita urata acum 3saptamani,stare lui s-a ameliorat dar inca tot nu e bine,are un scaun pe zi dar este f moale ca si tratament a primit in prima faza furazolidon iar apoi zentel,toate astea binenteles la recomadarea medicului,dar eu tot sint speriata pt. ca ceva nu e ok si nu stiu la ce medic sa-l duc poate ma ajutai si voi[flo] multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ande, vad ca esti la prima postare, deci nu ai de unde sa stii, dar acest subiect era bine sa il postezi la forumul " parintii intreaba parintii raspund", acolo mamicile iti vor raspunde imediat, pe cand aici sunt putine sanse. Probabil il va muta un moderator cand il va observa, dar poti sa il stergi chiar tu si sa il pui la forumul de care iti spuneam, in acelasi mod cum l-ai pus si aici. Scaunul il poti regla cu Smecta(un plic la 24 ore, in 3 prize, amestecat in ceai sau papa) sau Hidrasec (1 plic la 8 ore, dizolvat in 50 ml ceai), timp de max 5 zile, plus un pic de regim, bazat pe supa de morcov, orez, branzica si banana, dar neaparat mergi la medic, scaunele proaste la copiii mici pot ascunde sau genera probleme serioase, nu trebuie tratate dupa o parere sau alta de pe forum. Multa sanatate si sper sa va reveniti cat mai repede. P.S.Revin, ca sa iti spun ca nu cred ca mai poti sterge subiectul, pt ca ai primit deja un raspuns (acesta), dar poti adresa intrebarea la "parintii intreaba, parintii raspund" si subiectul de aici se va inchide la un moment dat... Danna, mami de printese [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rotarudf2magda/album?.dir=cbc7re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Primavara 2006[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca o completare la ceea ce a spus Danna , daca baietelul tau mai bea lapte praf incearca sa-l inlocuiesti cu Humana HN. Este un aliment care se da in loc de lapte (se prepara la fel ca laptele praf), este foarte consistent si este special pt copii cu diaree. Acest supliment se da atata timp cat diareea persista. Multa sanatate baietelului. Mami si NiKo (24 sept 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...