Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Refacerea dupa cezariana


nem

Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am sa iti spun ce mi-a recomandat mie medicul. In nici un caz inainte de 6 saptamani nu trebuie sa faci nici un fel de efort. Dupa care, la controlul standard care se face atunci, medicul iti va da sau nu OK-ul. Ai grija sa o iei treptat, orice fel de sport ai face.

 


Luminous beings we are, not this crude matter.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai indicat e sa mergi mai intai la controlul de 6 saptamani si doctorul iti va spune cant te poti apuca din nou de sport.In aceeasi dilema ma aflam si eu si doctorita maia dat unda verde dupa cele 6 saptamani pt ca totul decurgea f bine si eu ma simteam in stare.Insa trebuie sa o iei incetul cu incetul si sa nu te fortezi prea tare la inceput, pt ca totusi ai fost taita.Mult succes.

 

Mihaela si bb Amaalia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 6 saptamani, mie nu mi-a dat unde verde, din prostia mea ca pe la 4 saptamani ma simnteam in putere si ma pus aghiuta sa ridica o cutie mare... asa ca doar la 9 luni am putut sa ma apuc de exerciti... tot timpu simnteam un mare inconfort... am luat-o treptat cu cate 5 abdomene pe zi, cate 7 zile la rand, dupaia urcam tot din 5 in 5... la fiecare 7 zile...

Nu te grabi cu exercitiile, ca ai tot timul din lume, gandeste-te ca ai avut muschii taiati... le trebuie timp pana sa se vindece bine.

O zi buna [flo]id="purple">

 


Gabrielleid="purple"> [flo] mamica luiid="purple"> Julianid="blue"> [bibe]

0 - 2 years 2 - 3 years

Opere de arte Mini-Vacante(New!)id="red">


id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 2 luni, sportul poate sa astepte, gindeste-te ca pot aparea complicatii, ca poti sa te ranesti si alte lucruri rele ce deriva din activitatea asta.

Eu am patit-o de la efort, la 3 saptamini am ridicat un pic partea de jos a canapelei si am ajuns la dc, cu probleme, ma rog, ideea e ca mai tre sa astepti, sa te refaci complet.

E mai sigur asa!

 

Lavi

http://community.webshots.com/user/lavinia295

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...