Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prezenta dr care v-a urmarit sarcina la nastere


Recommended Posts

Fetele care au nascut deja sau sunt foarte aproape de a naste as vrea sa va intreb cand si cum ati abordat problema prezentei medicului la nastere (naturala sau cezariana). Am intalnit cazuri in care medicul care urmarise sarcina (si la care s-a cotizat la greu) nu a mai catadicsit sa mearga la nastere, iar doamnele in cauza au ajuns sa nasca cu moasele sau cu medicul care tocmai era de garda[bang] Voi cum ati procedat, ati pus problema direct, fara jena, ati amintit ceva de "recompensa"? Eu am indicatie de nastere prin cezariana, sper sa nu am surprize de acest gen , dar cineva m-a atentionat ca doctorita la care merg eu ar avea acest "obicei" de a se da disparuta [bang] Sincera sa fiu eu am auzit numai de bine de ea, mi s-a parut un medic f. de treaba, cu bun simt, dar acum nu mai stiu ce sa cred si mai ales ce sa fac? Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre. Mandy, 28+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu mi-am ales un dr de care am stiut de la bun inceput ca vine la nastere, la orice ora. asa ca l-am intrebat doar spre sf sarcinii ce fac daca ma apuca noaptea. mi-a zis ca indiferent cind se intimpla, sa il sun. A venit la spital la ora 2 noaptea. pe parcursul sarcinii l-am sunat de citeva ori pe mobil si intotdeauna mi-a raspuns si mi-a dat sfaturi, fara sa para deranjat ca l-am sunat. Am fost foarte multumita.

 

[mamica] Patricia si [copil] Rebecca (05.02.05)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/my_photos

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea a avut aceasta problema - a cotizat la greu in timpul sarcinii si cand a trebuit sa nasca (cezariana, cu probleme), dupa ce a internat-o, medicul i-a spus ca pleaca in concediu. Si a plecat! Iar sora mea a nascut cu un medic pe care nu il vazuse niciodata. Si a stat in spital 10 zile cu febra enorma, dupa.

 

Medicul care a plecat in concediu este unul dintre cei "mari" de la Giulesti.

 

Gabi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mandyksch, de curiozitate, cum se numeste dr. ta?

 

Sarcina mea a fost urmarita de o dr. care mi-a spus doar in luna-a a 8-a ca ea nu face cezariene si mi-a recomandat pe altcineva. Si pana la urma am nascut natural, foarte usor cu "altcineva" pe care imi recomandase ea. Dar a fost urat din partea ei ca m-a lasat balta la sfarsitul sarcinii. As fi apreciat-o daca imi spunea de la inceput. Plus ca ma chema la cabinet la inceputul sarcinii de 2 ori pe luna si plateam destul de mult (era cabinet particular).

 

Cristina si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina,id="red"> eu merg la dr.Mironiuc la Cluj. Sper sa nu patesc ca tine, mai ales ca am indicatie de cezariana datorita problemelor pe care le am cu ochii.Pana acum mi s-a parut a fi o doctorita OK, cu bun simt si multa rabdare.Chiar ea m-a trimis la dispensariazre oftalmologica atunci cand a vazut ce dioptrii am si tot ea a consemnat pe Fisa Gravidei necesitatea fara echivoc a cezarianei.

 

Miercuri merg la eco si pana atunci trebuie sa ma gandesc cum sa-i pun intrebarea cea mare mai direct sau mai voalat. La una din consultatii mi-a spus ca in ultima luna va trebui sa merg in fiecare saptamana la control pentru a vedea cand e pregatit bb sa vina. De aceea nici nu mi-am facut probleme, dar acum cateva zile am auzit de la cineva ca s-a intamplat sa nu apara la nastere si n-a fost de gasit. Era vorba de nasteri naturale nu de cezariana, dar totusi sunt un pic ingrijorata.

 

Mandy, 28+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]Dra mea m-a asigurat mereu ca vine la nastere chiar de-ar fi in toiul noptii, drept e ca niicodata n-am sunat-o pe mobil fiindca n-am avut nevoie, iar la mom respectiv raspundea robotul. Am nascut natural cu medicul de garda care a fost super de treaba... Mentionez ca dr mea era taaare cumsecade si i-am dat vreo 2 mil per total plus cadouri inainte. Cred ca trebuie sa inretrebi fetele "nascute" cu el... Bafta si nastere usoara! La cezariana nu cred insa ca poate lipsi sau ca se poate eschiva cumva. Parerea mea [8D]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus aceasta problema la ultimul consult. D-na dr. mi-a spus ca o pot suna pe mobil, daca se intampla noaptea sa spun asistentelor ca sunt pacienta ei, iar ele or sa o sune acasa pe fix. Atunci cand m-am internat d-na dr. era la spital, iar in noaptea urmatoare era de garda, numai ca printesa mea a vrut sa mai stea putin in burtica si cand a vrut sa iasa d-na dr. era plecata. Asistentele au sunat-o si intr-un sfer de ora era langa mine. Am toata stima pentru aceasta doctorita.

 

Mirona si BB Andrada (20.03.2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Gabrielama

membru incepator

 

Sora mea a avut aceasta problema - a cotizat la greu in timpul sarcinii si cand a trebuit sa nasca (cezariana, cu probleme), dupa ce a internat-o, medicul i-a spus ca pleaca in concediu. Si a plecat! Iar sora mea a nascut cu un medic pe care nu il vazuse niciodata. Si a stat in spital 10 zile cu febra enorma, dupa.

 

Medicul care a plecat in concediu este unul dintre cei "mari" de la Giulesti.


id="quote">id="quote">

 

-------------------------------------------

 

Si dr. acesta cum se numea? Cumva dr. Albu?

 

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

 

POZE CU MINUNEA MEA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ti spun ce am patit noi...

cu vreo 2,3 saptamini inainte de un presupus termen, mergind la control, medicul ne spune ca va pleca din tara si ca va lipsi... exact, ati ghicit, in perioada cu pricina... insa imi lasa un alt medic ce urma sa ma aibe in grija

 

ok, toate bune...

 

cind mai erau cam vreo 10 zile, ne cheama medicul cu pricina, cel lasat de "garda" si ne spune ca urmeaza sa plece peste 3 zile din tara, pentru vreo 3,4 zile

Ne a cazut cerul! Noi cu medic si noi fara..

 

intimplarea a facut ca micuta sa aleaga a veni pe lume in noaptea imediat urmatoare, asa ca am reusit sa fiu asistata macar de medicul "de serviciu"

 

in cazul Theodorei (prima nascuta) am avut aceesi bafta: eu nasteam iar medicul meu era la un simpozion... am nascut cu altcineva, trimis de medicul curant

 

Dar, in ambele cazuri, nu am platit "indemnizatia" de nascare inainte, de teama sa nu ramin cu banii dati si ochii in soare. M am multumit doar sa mi achit micile cheltuieli de vizita la controale...

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...