Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cordon in jurul gatului...


cori

Recommended Posts

sunt in saptamana 35. voi naste cezariana caci prima nastere a fost cezariana. azi la echo mi s-a spus ca bebe are cordonul in jurul gatului::(( ce riscuri sunt? la ce trebuie sa fiu atenta??? bebe are 2,400 kg. e ok pt sapt 35? merci mult, corina [flo] bb Bia, mami Cori si cavalerul din burtica [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu si fratele meu ne-am nascut natural cu dubla circulara de cordon,adica infasurat de doua ori in jurul gatului....mai periculos este la nasterea naturala,pt bb se poate sufoca in timp ce impinge sa iasa....dar la tine de la eco si pana acum cred ca bb deja nu-l mai are in jurul gatului,nu trebuie sa-ti faci griji,se intampla frecvent sa-si puna cordonul asa,dar la fel de repede si-l dau si jos....nu te mai stresa degeaba ca nu-i nici o problema....ufff,doctorita aia desteapta ar fi putut sa-ti si explice ce inseama,daca tot ti-a spus[bang].

 

Pupicei,viitoare mamica de bb2,nastere usoara,refacere grabnica si un bb sanatos si mancacios.

 

Sabina are nevoie de ajutorul nostru ajuta aiciid="red">

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

poze Alexia

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baietelul meu s-a nascut cu circulara de cordon - nastere normala, si avea 3.600kg ...

Pt ca a trebuit sa il scoata repede, a avut fractura de clavicula care s-a vindecat in 10 zile...deci nu au fost pb...

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze la munte si la mareid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Poze noi!!id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Deiu a avut dubla circulara de cordon, pt. ca era extrem de vioi si se invirtea tot timpul. De la ultima echo, cind de abia il avea o data in jurul gitutzului, la nastere il avea de 2 ori. Daca mai statea, nu stiu, zau, ce se putea intimpla, ca era cam fix pe gitutzul lui. Daca bb e cumintel, stai linistita, nu are ce sa se intimple. Deiu meu a fost si sarcina depasita...

 

Bafta! [flo2] [pup]

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

 

Virsta bebe2

Virsta Deiu

 

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Cristina a avut dubla circulara de cordon, chiar stransa si am nascut normal. Am avut o doctorita buna si n-au fost probleme, doar ca a fost un pic vanata la fata o perioada dupa nastere. Daca tu nasti prin cezariana cred ca nu ai de ce sa-ti faci probleme. Eu n-am stiut pana sa nasc pentru ca la ultima eco nu o avea.

 

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)

http://community.webshots.com/user/paloma297

http://community.webshots.com/user/cristina040614

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, bebica mea a avut dubla circulara de cordon. Eu am banuit ca din cauza asta a fost dismatura adica desi s-a nascut la 38 sapt, a avut 45cm si 2295g. Nu iti face probleme, are timp sa si-l scoata din jurul gitului pina la nastere.

Sanatate

K39+

 

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

 

Poze cu noi

"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, bebe n-are ce sa pateasca de la circulara de cordon cat timp e inca inauntru. Doar la nasterea naturala, dr trebuie sa fie atent si sa scoata cordonul de pe gatul bebicului in clipa in care iese capul. Un dr experimentat se descurca. La cezariana cred ca e si mai simplu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand in 90% din cazuri pana in momentul nasterii n-o sa mai aiba cordonul in jurul gatului.

in al 2-lea rand, chiar daca ar ramane asa, ar fi mai periculos in cazul unei nasteri normale, ori tu o sa faci cezariana.

Stai linistita.

 

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...