Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cordon in jurul gatului...


cori

Recommended Posts

Daca bb are cordonul in jurul gatului si tu esti deja hotarata pentru cezariana, poti dormi linistita: nu se poate intampla nimic rau din punctul asta de vedere pe timpul cezarienei. Bebelusul ramane unde este, medicii merg la el!!! Asa ca el nu trage deloc de cordon.

Daca era o nastere normala atunci trebuia atentie din partea doctorului, si probabil ar fi trebuit sa taie cordonul foarte curand. Dar si aici depinde de ff multi factori

Nastere usoara.

 

Oana si bb Eric (20.05.2004)

http://www.lamaze.ro

http://community.webshots.com/user/eric_mm

http://www.divertastore.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

va multumesc mult tuturor.

nu am mai avut accces la net in ultimul timp si abia asteptam sa ajung sa citesc parerile voastre.

 

acum sunt mult mai linistita.

 

merci din suflet

 

sapt viitoare probabil ca nasc ...sper sa fie totul ok.

 

pupici tuturor si bebei cuminti...

 

 

 

[flo] bb Bia, mami Cori si cavalerul din burtica [flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mary,

 

cordonul s-a vazut la echo normala facuta la polizu de dr tataru.

apoi am fost la echo la marie stops..sa mai aud o parere...si dupa ce am lasat-o pe tipa de acolo sa imi spune tot..(nu imi spusese nimic despre cordon) am intrebat-o eu....s-a uitat si mi-a confirmat ca este in jurul gatului..

 

nu stiu ce sa mai zic...poate ca unii chiar nu se uita la asta...habar nu am..:(, dar de vazut se vede la echo normala!! am vazut si eu.

 

dece zici ca nasc devreme? voi naste probabil pe 9 septembrie..(eu asa imi doresc) si atunci teoretic voi avea 38 saptamani...

probleme este ca la echo de la polizu medicul mi-a zis ca sunt in saptam 36..deci acum ar trebui sa am vreo 39 saptamani...

nu stiu...astept sa vad..daca incep contractiile fug la medic, daca nu..pe 9 as dori sa imi programez cezariana.

a ramas ca mai merg o data pe 5 sept sa vedem ce mai face bb::))

 

pupicei,

 

 

[flo] bb Bia, mami Cori si cavalerul din burtica [flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cori, multumesc![pup][pup]

deci se vede la echo normala! eu il intreb tot timpul pe medic cum e cordonul si imi zice ca e bine( asa o fi ) dar nu eram convinsa ca poate vedea, pentru ca am mai citit eu ca nu s-ar vedea decat la echo 3D. Am si eu un stres cu cordonul asta, mai ales ca eu vreau sa nasc normal!

Cori mie mi se pare devreme, fata de mine, ca ma gandeam ca eu am 36 saptamani acum si dr. mi-a zis sa nasc pe 26-27 sept.bine, dar in cazul tau, adica cezariana, stiu si eu ca se fac programarile incepand cu 38 saptamani, asa ca e ok!

Si eu tot pe 5 merg la control[cool]vine dr. din concediu si abia il astept, ca nu am mai fost la echo de o luna si sunt curioasa cat de mare mai e bebe si ce mai face colul meu....

Te pupic! si nastere usoara iti doresc din tot sufletul!

mary 36+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, eu am nascut in nov 2004, la termen (adica sapt 40), prin cezariana, un Vladut Duracell cu dubla circulara de cordon si un nod pe cordon....de la ultima eco pana la nastere s-a produs evenimentul...ca la eco nu s-a vazut...la ultimul consult, cu 10 zile inainte de operatie mi-a preconizat ca bb va avea 3 kg, a avut 2.800 kg, presupun ca si din cauza acelui nod de pe cordon...dar a fost bine, a luat apgar 9 si acum e un adevarat duracell (de 8.5 kg la 9 luni jumate)...cum a fost si al mami in burtica...

Nastere usoara si bebe sanatos!!!!

 

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...