Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Varsta..un impediment atat de mare?


Recommended Posts

Te indragostesti...Plutesti...Te simti persoana cea mai importanta din lume: ESTI IUBIT. Crezi ca dragostea ta ii bucura pe toti prietenii care de atata timp iti spun ca ar fi bine sa gasesti o persoana care sa te faca fericit. Dar, nu....toti prietenii te condamna pentru ca tu (barbat) ai 31 de ani, iar ea are 45. Este povestea unui prieten foarte bun. Este foarte suparat pt. ca toti ceilalti prieteni ai nostri il condamna pentru alegerea facuta. Din aceasta cauza s-a izolat de lume; nu ies nicaieri, decat cu noi (cu mine si cu sotul), dar mai mult ne vizitam. Sunt impreuna de 5 luni si deja au hotarat sa se casatoreasca anul viitor. Ne cer tot timpul sfaturi...dar ce sfaturi pot eu sa dau unei persoane care are un copil aproape de varsta mea? Nu mai stiu cum sa ii ajut sa treaca peste problema asta a "neacceptarii" celor din jur. Serenne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pentru majoritatea oamenilor varsta nu este un impediment. Dar...mai sunt si relatii controversate...

Din ceea ce am vazut pana acum diferenta mare de varsta nu se simte in primii ani ai relatiei.

 

El 31, ea 45...daca te iei dupa cifre, nu suna prea bine. Insa daca ei simt ca sunt perechea potrivita, parerea altora nu are de ce sa mai conteze. Asta daca in afara de iubire, nu este si alt motiv la mijloc care tine aceasta relatie in picioare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Varsta n-are nici o importanta daca exista sentimentul.

Nu varsta (inexistenta unei diferente de varsta) garanteaza trainicia unei relatii/casatorii.

Si daca avea el cu 15 ani mai mult decat ea, tot putea la 45 de ani sa se creada zmeu paraleu si sa-si ia "aspirator" pentru pustoaice, ori dimpotriva sa cedeze "experientei" uneia mai coapte.

daca ei se iubesc si sunt fericiti unul cu celalalt, vor avea cativa ani de casatorie fericita cel putin, daca nu vor trai impreuna fericiti pana la adanci batranetzi.

Dar ma rog, asa-i in Romania... pe toti din jur ii cheama dabija cand e vorba de viata altuia.

 

Ina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gura lumii!!![xx(]

 

Lumea vorbeste doua-trei zile-saptamani si pana la urma tace si cauta alt subiect proaspat.... Daca-ti merge binesau rau lumea nu se bucura/ nu te ajuta. Cei care se bucura si te ajuta sunt prietenii!!![grup]

 

Iar daca aceste persoane nu accepta relatia lor nu sunt prieteni adevarati. Mi se pare ca la 31 si 45 de ani e vorba despre niste persoane mature care pot aprecia foarte bine relatia aceasta si urmarile ei. Ea isi asuma niste riscuri si el, de altfel... , stiu incotro se indreapta si e dreptul lor sa aleaga...

 

Nu va opriti sa ascultati gura lumii,

decat pentru divertisment...[:D]

 

Multi pupici,

 

 

Cornelia si Rares(nascut in 22.04.2002)

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...el 31 si ea 45.....nu este o relatie sanatoasa!!! In primul rand ea ce fel de femeie este daca a acceptat o astfel de relatie? Prietenii lui au perfecta dreptate, nu sant ipocriti, din contra, incearca sa-i destupe mintea si sa il aduca cu picioarele pe pamant!!! Asta clar nu este o relatie de durata si nu are rost sa piarda baiatul timpul cu " mamaie "Are si el nevoie sa fie tata, e mai bine sa isi gaseasca o fata potrivita pt. varsta lui!

 

Monica

http://community.webshots.com/user/maraki36

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stii ca e o vorba. cand iti zice unul ca nu-i bine, nu-l crezi, cand iti zic doi, incepi sa-ti pui semne de intrebare, cand iti zic mai multi cam incepi sa le dai dreptate... [hot]

vreau sa spun ca poate intr-adevar unii dintre cei "barfitori" le vor raul, de asta vorbesc de rau relatia lor, dar poate unii chiar spun asta din experienta, din ce au vazut la viata lor. bineinteles, exista si exceptii si sper ca ei sa fie o exceptie si sa mearga relatia, dar in general, cam sensibila treaba... [V]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, -o fata de varsta lui ii poate fi potrivita ca varsta, nu si din alte puncte de vedere. Pana la 31 de ani putea gasi fata/fetele potrivite, dar a gasit-o pe ea si o iubeste!

Ramonika, -sfaturile de obicei, chiar daca tu insuti le ceri, le asculti cam 40-50%. De cele mai multe ori inima dicteaza.

 

Nu aruncati cu rosii! si nu [box]

Va pup,

 

 

 

Cornelia si Rares(nascut in 22.04.2002)

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o prietena casatorita, 11 ani in favoarea ei!

 

Si din pacate relatia a mers la inceput, apoi s-a nascut copilul si au inceput divergentele, s-au despartit de cateva ori deja, mama ei s-a imbolnavit grav, nici la botez nu erau impreuna.

 

Asa ca si "gura lumii" are cateodata dreptate.

 

Ce te faci cand el o sa vrea copii, si ea nu mai are varsta sa-i faca?

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...