Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Varsta..un impediment atat de mare?


Recommended Posts

Si au am un unchi care e insurat de 30 de ani cu o femeie mai mare cu 11 ani decat el

El are acum 56 de ani si ea 67!!!!

Nu pot spune ca au avut o casnicie prea roz, fiindca tipa ii tine pe toti sub papuc rau de tot(baiatul lor e cam pampalau...[alcool]), dar pt unchiul meu e raiul pe pamant si o iubeste la nebunie...pt el e zana zorilor (si nu mai arata de mult a zana zorilor, in copilarie mi se parea muma padurii chiar!!!![:D])...

 

Deci nici varsta, nici frumusetea nu au ce cauta acolo unde este dragoste si putina militarie...si un papuc de femeie cu toc!!![:D]

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze la munte si la mareid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Poze noi!!id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mie,personal,nu-mi plac diferentele mari de virsta in nici un sens dar le accept,nu le judec.Mi-am amintit acum doua cupluri de persoane publice de la noi in "situatia"asta:

Sotia lui Petre Roman e cu 8 ani mai mare si sunt casatoriti de multi-multi ani.

Cintaretul si compozitorul Ovidiu Komornic are sotie cu 9-10 ani mai mare.

 

Alina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parca la alt subiect se discuta tot despre acelasi lucru, dar mult mai optimist. Depinde, cred, de titlu si de tonul primelor mesaje - cit de optimiste sau de impotriva subiectului sint.

 

Deci sa inteleg ca relatia mea cu sotul meu - care este cu 6 ani si jumatate mai mic decit mine - este una nesanatoasa, ca nu va dura, etc etc etc...

 

No comment! [xx(] Sincer, chiar nu are rost sa comentez, nici favorabil, nici defavorabil! [vom]

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

 

Virsta bebe2

Virsta Deiu

 

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

serenna... daca ai deschis acest subiect inseamna ca ai o problema cu el, de acord? Nu deschidem subiecte cu ce nu avem probleme. Titlul subiectului tradeaza care este problema. Daca supararea ta este legata de prietenii care nu-i accepta pe subiecti, puteai pune un titlu legat de prietenie, nu de diferenta de varsta.

Apropo, cred ca in grupul vostru aveti o problema mai mare decat cea cu diferenta de varsta, aveti o problema legata de prietenia sincera.

De aceea cred eu ca si tu esti stinghera si cauti pareri care sa-ti aprobe atitudinea de acceptare a subiectilor.

Sotul meu este cu 9 ani mai mic, este si frumos si bogat (sic!) si am trecut de mana pe langa multe cupluri potrivite ca varsta care au divortat.

Acum ca ai deschis acest subiect, cum ti-ai ajutat prietenii, concret?

 

 

Nu certati copiii cand viseaza!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am deschis acest subiect ca sa discutam despre mine. Am expus "problema" fara a emite nici o parere, pozitiva sau negativa.

Nu cred ca este cazul sa ma "ataci" pentru ca ai presupus ca eu am ceva impotriva acestei relatii. Eu cred ca tu esti pur si simplu "in garda" impotriva oricui deschide acest subiect.

Faptul ca sotul tau este mai mic cu 9 ani, frumos si bogat, nu este relevant pt. o casnicie. Ceea ce conteaza intr-o relatie, casnicie este dragostea, prietenia si respectul. Acel ("sic") al tau nu arata ca va iubiti, ca ati face orice unul pentru altul.

De aceea cred ca varsta nu are nici o importanta, nu exista varsta "potrivita". Din pacate, fara sa iti dai seama, parerile celor din jur te influenteza. Poate si tu ai trecut prin dezaprobari la inceput, si ales calea de "atac" a tuturor care deschid acest subiect. Dar nu asta este discutia.

 

Eu tin la amandoi foarte mult si as vrea sa fie fericiti.

 

Serenne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricum ar fi, lumea te judeca. Nu cred ca respectivul prieten nu se astepta ca cei din jur sa il aplaude pentru ca s-a legat de o femeie cu 14 mai in varsta. Hai sa fim sinceri, te gandesti la un viitor, la copii, nu poti pluti fara sa mai vezi nimic in jur... plus ca sa decizi o casatorie dupa numai 5 luni impreuna nu mi se pare o dovada de maturitate, nu ma intelege gresit, nu am nimic cu ei, din partea mea, sanatate si fericire, dar asa vad eu lucrurile. In afara de asta, m-as gandi si la alte chestii, peste cativa ani se prea poate ca ea sa ajunga la menopauza, sa aiba stari proaste s.a.m.d. si el sa nu inteleaga nimic din asta fiindca e in floarea varstei, are chef de sport sa zicem si poate ea nu va mai avea acelasi chef de viata si pe el il va enerva. Sunt multe aspecte de luat in calcul, chiar si atunci cand iubesti... mie nu mi se potriveste ideea "dragostea trece peste orice". Trebuie sa fii si rational. Si nu neaparat din cauza a ceea ce zice lumea, ci pentru realitatile pe care le traieste fiecare cuplu.

Si nu cred eu ca nu si-ar gasi totusi o femeie de varsta mai apropiata, diferentele mari nu fac bine nici unuia nici altuia, asta cred eu.

 

Pentru mine varsta ar fi fost intr-adevar un impediment. Nu mi-as dorit un barbat nici macar cu 8 ani mai mare iar de mai putin nici nu ar fi putut fi vorba, de vreme ce eu am 25.

 

"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu vad deloc unde e o problema in cuplul lor din moment ce se iubesc si se respecta. Prientenii nu au de ce sa se amestece !

 

Argumente cu copiii si menopauza nu mi se par valabile. Cum adica orice femeie la 30 si de ani nu-si poate forma un cuplu pe motiv ca vine acusi menopauza ? Si daca e la menopauza nu mai este femie si atragatoare ? Zau ca nu inteleg !

Cit despre : "aia nu-ti poate face copii" iar nu mi se pare admisibil. Adica femeiele sterile sau potential sterile (ceea ce nu cred ca este cazul) nu au dreptul la fericire ? din moment ce sotii lor le accepta cum sunt.

 

Parerea mea : sunt prietenii tai si asta ramin. Virsta nu are nici o importanta.

 

Felicitari si complimente din partea mea fericitului cuplului !

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cele care sant in situatii asemanatoare sant de acord cu astfel de relatii[:D] Nu cred ca daca ar avea baieti in floarea tineretii ar dori sa le aduca acasa o nora care mai mult ar semana cu "mamica"

Spunea cineva de olandeze si nemtoaice....ha..ha....ma uit la nemtoaice de varsta cu mine( 36 ) si le dau cel putin 46[alcool]Sant ridate si trecute la fatza, chiar daca sant slabe si bronzate[alcool]

 

Monica

http://community.webshots.com/user/maraki36

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca depinde de la caz la caz...sunt oameni care in ciuda diferentei de varsta vor fi impreuna pana la moarte ...bunica era mai mare ca bunicul cu 5 ani si au fost impreuna pana cand au plecat intr-o alta lume ..poate mai buna...[ruga][ruga]

Mai stiu un caz ea 33 el 23 ..sunt un cuplu de invidiat de vreo 5 ani ..se iubesc ca in prima zi poate chiar mai mult ..[nunta][nunta]

Dar stiu si caz contrar ea 56 ( vineri ii face[xx(] ) el 45 parca ..ea o zgripturoaica cl 1 ,el un om minunat ...prin cate a trecut si cate i-a iertat nu mai spun ...anyway el o iueste la nebunie, desi ar avea 100 de alte posibilitati si mai tinere si mai frumoase ( ca sa nu zicem mai instarite a ea e cam saracuta ..sa nu zic lipita pamantului )

Asta e viata ,asta e iubirea [amoras]....ce sa facem??? Sa ii acceptam ? De ce nu !

 

 

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![bis][bis]

 

Alessia[vampa], Benny [nl](02.03.05) si Sebi (16.01.98)[bonjovi]

 

 

 

http://community.webshots.com/user/alessia1055

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mik

Nu vad deloc unde e o problema in cuplul lor din moment ce se iubesc si se respecta. Prientenii nu au de ce sa se amestece !Argumente cu copiii si menopauza nu mi se par valabile. Cum adica orice femeie la 30 si de ani nu-si poate forma un cuplu pe motiv ca vine acusi menopauza ? Si daca e la menopauza nu mai este femie si atragatoare ? Zau ca nu inteleg !Cit despre : "aia nu-ti poate face copii" iar nu mi se pare admisibil. Adica femeiele sterile sau potential sterile (ceea ce nu cred ca este cazul) nu au dreptul la fericire ? din moment ce sotii lor le accepta cum sunt. Parerea mea : sunt prietenii tai si asta ramin. Virsta nu are nici o importanta. Felicitari si complimente din partea mea fericitului cuplului !Mik.


id="quote">id="quote">Mik, cred ca ai interpretat gresit ceea ce am spus. Argumentele cu menopauza si copiii le-am dat nu pentru ca o femeie la acea varsta nu mai e atragatoare sau nu mai e nu stiu cum ci doar pentru ca lui, peste vreo 5 ani, s-ar putea sa nu i se mai para deloc femeia visurilor lui. O femeie tanara, sterila e totusi altceva decat o femeie la 50 de ani care oricum nu mai poate face un copil si chiar daca ar face (cum a facut si tanti aia de 68 sau cati avea), cat de bine s-ar simti copilul ala cu o mama in varsta si toti prietenii sa-l intrebe ce mai face bunica.Maraki, ai dreptate cu situatiile asemanatoare. Am uneori impresia ca plutim pe norisori roz si nu mai vedem realitatea."Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...