Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Varsta..un impediment atat de mare?


Recommended Posts

OK si ca o dovada ca acceptarea senina a acestei situatii nu este norma, nici macar in America, uitati-va la citeva filme inspirate de subiectul asta. Oare de ce intra la categoria drama si nu la comedie romantica? Si doar sint facute de americani! Uite aici o cronica http://www.findarticles.com/p/articles/mi_m1355/is_n12_v94/ai_21020051... apoi "In Love with an Older Woman"... si altele aici http://www.bostonphoenix.com/boston/movies/film/documents/03875848.asp

 

pozele mele :http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by serenne79

Ma gandesc cum ma voi simti eu la 40 de ani cand voi fi studiata in cautarea "ridurilor", si cum sotzul meu va fi considerat "in floarea varstei".

Serenne


id="quote">id="quote">

 

O sa te simti nasol. De fapt totul este daca o sa te simti. Probabil ca stiti, lucrez intr-un loc unde vin femeile sa se faca frumoase. Se lupta amarnic si cheltuie bani. Dar merita. Cinste lor.

De fapt, viata voastra este o continua lupta cu aspectul exterior. Pentru unele mai putin, pentru altele obsedant, va intereseaza cum aratati. Pentru voi, pentru partener sau pentru lumea din jur. Intotdeauna exista praguri de varsta, evenimente (cum spunea adrienne) pe care trebuie sa le treceti. Si din experienta si din cunostiinte de bun simt, va spun ca anii trecuti fac din ce in ce mai grea misiunea voastra. Prin urmare, devine logic ca majoritatea femeilor de pe lumea asta va cauta sa aduca ceva in avantaj in aceasta problema: tineretea. Asta face ca, in toata lumea, sotii sunt in general mai purisani.

Asta nu inseamna ca nu se intalnesc si alte cazuri, adica invers. Blamate mai mult sau mai putin, aceste cupluri traiesc realitatea zonei in care locuiesc. Acceptati in occident, priviti cu mirare la noi, de exemplu. Dar daca putem sa despartim problemele, adica acceptul(neacceptul) celor din jur si realitatea naturala (femeia se trece mai repede la aspect), putem macar sta de vorba. Si, in cele din urma, putem raspunde lui serenne la intrebarea ei.

Parerea mea este ca in afara de o relatie corecta cu prietenii ei, nu are cum sa-i ajute.

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by serenne79

Porumbitza.....se discuta mai mult varianta "ea mai in varsta", pentru ca barbatii ajunsi la 40 de ani , de exemplu, sunt considerati sexy, pe cand femeilor la 40 li se cauta tot felul de defecte datorita imbatranirii. Asta este o conceptie generala. Nu o data am auzit fraze: "Vai, ce barbat frumos!" si "Se tine inca bine la varsta ei!" (de parca femeile ar intra in vreo faza de descompunere de la 35 de ani si barbatii devin tot mai interesanti la aceeasi varsta). Ma gandesc cum ma voi simti eu la 40 de ani cand voi fi studiata in cautarea "ridurilor", si cum sotzul meu va fi considerat "in floarea varstei". Chiar daca spui ca nu iti pasa ce cred oamenii, ma gandesc ca te simti rau sa auzi asemenea remarci.Serenne


id="quote">id="quote">Nu este valabil ca peste tot aspectul fizic, ridurile, etc. au atata importanta. Nemtoaicele si olandezele se rideaza foarte repede, au un ten nasol din tinerete (majoritatea). Dar nu pare sa-i pese cuiva, barbat sau femeie.In cuplul pe care l-am vazut eu in Olanda, el era superb, blond cu parul lung, cu master in muzica si doctorat in fizica, ea receptionera, fara studii, ridata si cu pieile putin atarnand, aratand la vreo 45-50, dar pe ansamblu cu un aspect sportiv si vesel. Am vazut-o intotdeauna debordand de fericire si optimism si fara nici un fel de complex, cu o atitudine tinereasca, imbracata uneori foarte sexy.Am toata admiratia, pentru ca sarmul unei persoane nu sta neaparat in absenta ridurilor, ci in caracter si comportament, in structura sufleteasca. Bravo ei! (Mai trebuie sa spun ca si el arata fericit si indragostit in prezenta ei).Deci, doamna din poveste sa fie tare si sa nu lase ideile altora sa ii influenteze viata, ci sa impuna tuturora (inclusiv siesi) ceea ce are ea frumos si atragator.mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cateva raspunsuri foarte interesante si pozitive la acest subiect si imi place cand cunosc oameni noi care stiu sa treaca peste bariere. In rest... inteleg ca e important si tragic ca femeia sa fie mai urata ca barbatul. Deci suntem un forum de miss [:-)))]

Rufus, mi-a placut dizertatia ta in favoarea eforturilor pe care femeia trebuie sa le depuna pentru a fi frumoasa. Aceeasi parere o am si eu despre barbatii care nu sunt in stare sa faca bani si se complac in job-uri mediocre [:-)))]

 

Nu certati copiii cand viseaza!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by craciunitza

Sunt cateva raspunsuri foarte interesante si pozitive la acest subiect si imi place cand cunosc oameni noi care stiu sa treaca peste bariere. In rest... inteleg ca e important si tragic ca femeia sa fie mai urata ca barbatul. Deci suntem un forum de miss id="purple">id="size2">


id="quote">id="quote">[bang][;)][flo][pic][:0]Serenne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by craciunitza

... nu e asta cea mai impoortanta problema, ca femeia se urateste? Nu e obligatoriu ca ea sa fie zana-zanelor? [:-)))]

 


id="quote">id="quote">

 

Ba da, da' de ce intrebi?[:D]

Iar chestia cu barbatii care se complac in slujbe marunte (prost platite) este corecta. Desigur, cu exceptii, cum ar fi: cercetatori, savanti, actori, scriitori, cei pentru care o pasiune (ca meserie) este viata lor.

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by craciunitza

'ai lasa-ma, nu e asta cea mai impoortanta problema, ca femeia se urateste? Nu e obligatoriu ca ea sa fie zana-zanelor? [:-)))]


id="quote">id="quote">Da. asta e cea mai importanta problema existentiala. Eu imi aleg prietenii dupa criteriul FRUMUSETE. Desigur, sa fie mai urati decat mine, pt. ca altfel sunt complexata. Oricum, sunt foarte frumoasa, si daca nu ma trezesc in fiecare dimineata ca "scoasa din cutie", sufar ingrozitor. [bang]Daca ma crede cineva..il felicit [bis]Serenne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai este si problema maturitatii. Ea are o experientza de viatza mult mai mare decat el. E de apreciat ca stie ce vrea de la viatza si nu ii este frica sa lupte pt. alegerile ei. Ideea casatoriei a venit din partea ei la inceput. E clar ca nu o fac doar ca sa o faca, din moment ce vor o nunta destul de mare - 150 persoane. Dar, repet, mi-e frica sa nu se incapatzaneze doar pt. a demonstra ceva. Poate tot discutand despre ce zice, crede lumea, vor neglija adevaratele sentimente. Eu sper sa fie bine pt. amandoi.

 

 

 

Serenne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...