Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CREDETI IN VISE? DAR IN DUMNEZEU?


nicolnic

Recommended Posts

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nicol,mie personal nu mi s-a intamlat nimic. Insa, a doua zi sora mea a fost concediata de la servici. Cred ca totusi visul are legatura si cu mama mea care e cam bolnava si visul ma avertizeaza ca e bolnava desi eu nu o credeam. Sora mea care a venit la mine zilele astea mi-a spus ca mama e intr-adevar bolnava, e palida(are probleme cu fierea dintotdeauna a avut, eu insami m-am operat de fiere anul trecut la 2 luni dupa ce am nascut). Eu sunt cam suparata pe ea pentru ca m-am simtit cam abandonata. Nu a venit anul trecut la botez si nici anul acesta (adik in acest week-end) la taierea motului de fiecare data motivand cate ceva. Anul acesta mi-a zis ca nu vine ca e bolnava si nu se poate tine pe picioare. Eu am crezut ca sunt minciunele, pretexte pentru a se eschiva in stilul caracteristic dar uita ca e adevarat. La vita est bella!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor, Cred in Dumnezeu. Cat despre vise.. eu stiu ce sa spun.. am avut si eu experiente de genu ca am visat sfinti sau puteri supranaturale intrand in mine de m-a lasat paralizata cateva minute dupa trezire.. Daca sa ne luam dupa sfintii parinti, n-ar trebui sa luam in seama visele sau sa incercam sa le talmacim. Parintele Argatu spunea ca daca visezi un inger/sfant sa nu te increzi in el din prima seara ca poate sa fie intruchiparea diavolului, ci sa il chemi inca o data in visul tau ca sa il crezi, apoi cand vine adoua oara ii spui sa vina si a treia oara, iar daca vine de 3 ori la rand atunci este vis Dumnezeiesc; cei c coarne nu vin de trei ori. Am visat si eu de ex. pe bunica-mea moarta ca aproba relatia mea cu actualul meu sot si ca este mai bun decat fostul prieten, sau ca vroia o palarie si maica-mea a dat de pomana un batic sau ceva depus pe cap..etc Am mai visat si eu o fetita pe nume Ana de mai multe ori.. cine stie, poate o sa fie fetita mea si in lumea reala. Om trai si om vedea. Important este sa nu ne pierdem credinta in Dumnezeu si sa dam mai multa crezare viselor, si sa nu ajunga visele sa ne controleze viata. Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...