Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CREDETI IN VISE? DAR IN DUMNEZEU?


nicolnic

Recommended Posts

M-ai inteles gresit cand am zis ca vroiam eu sa intrerup sarcina ,eram nevoita s-au mai bine zis obligata sa dau copilul afara pt ca in urma pierderi copilului am descoperit ca sufar de LUPUS SISTEMIC ,si stii foarte bine ca risca viata mea si a copilului meu .Cu toate ca mie mi-a garantat doar 2% ca scapam cu viata ,credinta mea a fost m-ai mare decat stiinta medicala,cu toate spusele medicilor ca nu am voie ,visul meu m-a facut sa fac copilul si bine am facut ,pt.ca pentru mine a fost si e o binecuvintare iar pt. medicii mei DR RAUTA MIHAI ,DR GINECOLOG ALBU FLORIN SI DR. PEDIATRU DAMBEANU O MARE REALIZARE.(nu sunt de acord cu avorturile si nici nu voi fi vreodata)TOATE CELE BUNE .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu exclud posibilitatea ca Bunul Dumnezeu sa fi trimis acel vis pentru a salva viata copilului tau. Nu am stiut ca te gandeai atunci sa intrerupi sarcina, daca am inteles eu bine. Unde mai erau acei ani de rugaciune daca faceai asta? Acum cred ca stii cat este Domnul de mare, ai acasa o minune de copilas, sanatos, nu? Si poate singurul...Poate s-a indurat Dumnezeu de sufletul tau si de cel al sotului tau, si mai cu seama de copil. Eu raman totusi rezervata in legatura cu visele, numai Cel de sus stie cum e cu ele. Poate o sa-ti povestesc totusi despre mine, acum nu am prea mult timp. Sanatate multa si Doamne ajuta![pup] Mary si Anna Maria- 08.04.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ai inteles gresit cind am zis ca eu vroiam sa intrerup sarcina,eram nevoita s-au mai bine zis obligata sa dau copilul afara pt.ca in urma pierderii copilului am descoperit ca sufar de LUPUS SISTEMIC ,si stii foarte bine ca riscam viata mea si a copilului meu.Cu toate ca mie mi-a garantat doar 2%ca scapam cu viata ,credinta mea a fost si e m-ai mare decit stiinta medicala,cu toate spusele medicilor ca nu am voie ,visul meu m-a facut sa aleg sarcina si bine am facut.Pentru mine a fost si o mare binecuvintare iar pt. medicii mei DR. RAUTA MIHAI ,DR GINECOLOG ALBU FLORIN,SI DR PEDIATRU DAMBEANU o mare realizare .(nu sunt de acord cu avortul si nici nu voi fi)TOATE CELE BUNE.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mea culpa! Reactionez violent la ideea de avort, eu am considerat ca este oricum alegerea ta, si ma bucur din suflet ca ai luat decizia de a risca moartea pentru a da viata.[flo] O sa primesti cununa in ceruri. Stiu ca ti-a fost ingrozitor de greu sa iei aceasta hotarare, la ce prognosticuri ai primit, dar asta face ca fericirea ta de acum sa fie mai mare si binemeritata. Pe medicii de la Giulesti ii cunosc, sunt savanti, dar Prof. Dambeanu, sef sectie Reanimare nou-nascuti, este destul de rigid in opinia mea. Noi mergem la Dr Shainer, e supercompetenta si deosebit de tonica. Oricum, imi pare rau ca dorinta mea de a ma exprima ferm, a degenerat in ratoiala, nu asta a fost intentia mea. Pur si simplu, ideea de avort, chiar si terapeutic, ma ingrozeste. Sanatate multa si Doamne ajuta! Mary si Anna Maria- 08.04.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua, am avut si eu un vis...care mi s-a indeplinit... am visat ca aveam o fetita blondina, cu oki frumosi verzi...si nu vorbea...o kema Emilia eu nu ramaneam insarcinata, imi doream tare mult un copil...am fost de craciun la biserica si -mam rugat pt asta... 2 ani mai traziu am nascut o fetita...pe care am botezat-o Emilia...ca in vis, m-am gandit ca daca o sa-mi dea Dumnezeu o fetita ...asa ii voi spune... Ema are acum 4 ani si 8 luni, este blondina cu okii verzi...si nu vorbeste, e autista... Acum ma rog la Dumnezeu sa-i dea si ...vorba, sa poata spune rugaciuni... [url="www.help-ema.puls-il.ro"]povestea Emei[/url] [url="www.help-ema.puls-il.ro/fotografii.php"]poze cu Ema[/url] Mari, mami de Ema[bibe] [url="http://forum.desprecopii.com//forum/topic.asp?TOPIC_ID=79512"]ajutati la terapia pt Ema pe DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu un vis destul de ciudat acuma cateva luni. Ultima data cand fusesem acasa in Romania (asta fiind prin Februarie), am vizitat o fata cu care practic am copilarit, si mi-a dat vestea buna ca e insarcinata. M-am bucurat mult pentru ea. Era in primele luni cu sarcina, si nu se putea vedea daca are baiat sau fetitza. Intre timp nu mai auzisem nici o veste de la ea. Intr-o noapte la inceputul lui august am visat ca tineam in brate un baiatel minunat. Era ca un ingeras, cu parul negru si ochii albastri, si era foarte vesel, si ca cei din jurul meu il strigau pe numele de Raul. Nu i-am dat prea multa importanta visului si nici nu am spus la nimeni ce am visat, pana cand dupa un timp m-a sunat mama sa imi spuna ca Geta (asa o cheama pe prietena) a nascut un baietel de toata minunatia, si ca e ca un ingeras, cu parul negru si cu ochii albastri, e de o veselie de nedescris, si ca il cheama Raul. Am ramas socata! Mama mi-a spus ca trebuie neaparat sa il vad, dar in sinea mea stiam ca facusem deja cunostinta cu el in noaptea in care s-a nascut. E chiar socant! Cat despre vise in general, am citit undeva ca Dumnezeu nu iti trimite mesaje prin vise, pentru ca mintea omului nu este nici pe departe atat de evoluata sa inteleaga calea si mesajele Lui, de aceea sa nu luam decizii legate de visele noastre, ci sa ne sfatuim cu oamenii lui Dumnezeu, oameni pe care El i-a inzestrat. Din pacate sunt putini preoti cinstiti ramasi in ziua de azi. Am mai citit ca diavolul ia de multe ori forme de Inger sau de orice altceva, ca sa ne duca in eroare. Nu stiu ce sa cred, dar un website cu chestii de genu asta ar fi www.acvaria.com unde poti deslusi ce ai visat. Veti fi uimiti ce poate subconstientul uman, si ce intensiv lucreaza creierul pe timpul noptii! [mariaj] Mada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu contest cele spuse ,dar nu cred ca DUMNEZEU nu apare in vis,sa nu uitam ca FECIOARA MARIA in vis a aflat ca va da nastere unui copil si ca acela va fi DOMNUL NOSTRU ISUS.Si sunt foarte multe de zis despre vise ,daca citim Testamentul si binenteles sa intelegem tot ce e scris in el ,ne dam seama ca toate sunt voia DOMNULUI.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu contest cele spuse ,dar nu cred ca DUMNEZEU nu apare in vis,sa nu uitam ca FECIOARA MARIA in vis a aflat ca va da nastere unui copil si ca acela va fi DOMNUL NOSTRU ISUS.Si sunt foarte multe de zis despre vise ,daca citim Testamentul si binenteles sa intelegem tot ce e scris in el ,ne dam seama ca toate sunt voia DOMNULUI.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...