Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Propunere indecenta


Recommended Posts

quote:

 

Oana_S - scuza-ma, da' nu esti open minded deloc daca nici "chiar asa ceva"!

 


id="quote">id="quote">

 

Am zis "destul de open-minded" si "EU nu m-as baga"...restul faca ce vor....in rest, de acord cu tine.[flo]

 

Oana si Mara 11.08.2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Se poate sa fi testat terenul, se poate sa nu. Oricum, ideea ca toti barbatii ar face-o, daca doamnele ar fi de acord, este mult exagerata. Si asta nu pentru ca noua nu ne-ar placea una mica in grup, dar nu ne-am duce prietenele, sotiile, sa le calareasca altii, iar noi sa fim martori.

Personal as fi reticent daca mi-ar propune nevasta sa o facem in mai multi; pana sa o fi cunoscut pe ea , nu eram chiar asa de reticent...

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca relatia in care se ajunge la acest grad de comunicare si intelegere este ideala. Abia atunci cand ambii partenri sunt dispusi sa faca orice compromis pentru binele relatiei fara prejudecati , fara tabu-uri... atunci cei doi se pot considera cu adevarati fericiti.

De ce sa visezi toata viata la fantezii si sa traiesti cu teama ca asa cum tu ai fantezii , asa are si el.. si poate va dori sa si le implineasca cu altcineva decat cu tine?

 

PRietena mea de suflet a trecut prin asta in sensul in care la un moment in relatia cu sotul ei, de altfel minunata, sotul i-a propus fie sa se mai vada fiecare cu altcneva, fie sa caute un cuplu..asa pentru diversificare in viata lor sexuala. La inceput ea a fost terorizata de idee mai ales ca avea si niste complexe de ordin fizic, nu prea era spontana, pe cand sotul ei era absolut deschis si minumat.

Si a acceptat jocul. Au cunoscut un cuplu de avocati cu care au incercat niste jocuri erotice ( nu trebuie sa duca neaparat la sex) si s-a simit minunat. Au devenit f buni prieteni si de cate ori au ocazia repeta experienta erotica. Le face foarte bine si se inteleg perfect. Mentionez ca ei sunt casatoriti de 10 ani, nu i-am vazut nicioata certati, comunica perfect si sunt foarte fericiti.

 

Eu zic ca nu trebuie sa spui NU, la ceva ce nu cunosti, ce nu ai incercat doar din motive de prejudecati.

 

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca IDEAL este o chestiune cel putin ciudata. Eu una, asa un IDEAL ca al prietenei tale, Cami, nu-mi doresc.

Dar depinde de fiecare. Ca mai bine incerci ecat sa mori cu curiozitatea, de acord cu tine. De aceea imi repet parerea, ca mai bine te prostesti cat poti pan' sa te insori nenica!

Pentru ca atunci cand te insori, sau pui rochia de mireasa, cum spunea si Ileana, te gandesti ca o faci pentru restul vietii. Si e pacat, o curiozitate sa opreasca increderea intr-o casnicie.

 

Cat despre cum e sa faci un mic sex in grup, s-a mai discutat - iar parerea mea, unora le place teribil, altii se trezesc a doua zi cu un gust cam amar. Insa, una e sa experiemntezi in studentie dupa o vodca mai mica sau mai mare, sau la un pocher pe "dezbracate-lea", si se cam schimba lucrurile dupa ce te angajezi intr-o relatie pentru viata...

 

Sa fiti fericiti!

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

Eliza de 2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fetelor, nu dati cu pietre in Cami ! Si ea are drepate si voi aveti dreptate.

Cred ca aversiunea unora fata de diverse practici sexuale mai "ola-ola" vine din educatia noastra (inclusiv a mea, sa nu credeti ca-a mai breaza). Am fost educata(e) implicit cu sex=dragoste, ceea ce nu e deloc acelasi lucru, spun unii, inclusiv Cami.

 

Va sfatuiesc sa cititi cartea lui Irving "O casatorie de categorie medie" ca va lamuriti cu diferenta intre cele doua chestii.

 

Ca sa raspund si eu la topic as fac sigur ca Ana, as ride in hohote si i-as suiera sa nu incerce in viata vietii lui.

 

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu sariti pe mine. Fiecare are alt mod de a privi viata si sexul. Pentru foarte multe cupluri sexul in grup nu inseamna infidelitate.

Si trebuie sa ma credeti ca sunt multi oameni care fac asta si chiar se iubesc. Nu trebuie sa asociem fidelitatea cu dragostea. Poti avea langa tine un barbat fidel care sa nu te iubeasca, sau care sa fie rece, taciturn, ascuns. La fel si cu femeile. Pot sta langa un barbat din comoditate, obisnuinta, pot iubi o perioada si apoi sa nu mai iubeasca, si cu toate astea sa fie fidele.

 

Eu nu vad asta asa. Nu stiu ce as face daca ar veni sotul meu sa imi propuna asa ceva ( desi mi-a promis ca o sa ma insele cu o ... mulatra). Poate parea straniu dar eu mi-am sfatuit prietena sa nu o faca in ciuda vederilor mele deschise. M-am gandit ca poate i-ar face si mai rau . Dar s-a dovedit a-i fi facut bine. Jocul erotic la care au participat amandoi pare ca le-a facut bine. Ei au alt mod de a privi viata si nicidecum nu considera asta infidelitate din moment ce au participat amandoi.

Incerc sa nu judec oamenii si sa nu fac afirmatii de genul "asta nu e dragoste". Poate ca pentru noi e ceva ingrozitor, pentru altii e ceva normal.

Fiecare om are dreptul de a-si stabili valorile. Nu putem noi sa dam verdicte de genul "asta nu e dragoste". Ba eu chiar sustin ca omul ala o iubeste de moarte....

 

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, cat despre educatie, asta este, cu asta ne-am ales... Nu pot sa gandesc asa cum gandeste o femeiedin vreo tara unde a fost educata sa accepte poligamia, pentru ca asa spune cultura lor.

La noi 'cultura', si mai ales cei 50 de ani de cumunism au spus ca tre' sa ne dam intelectuali, nu animale de astea de le place sa 'swing'... ba chiar pentru multi e rusine sa faci amor cu becul aprins, pe dezbracatelea, in baie, sau si mai mare rusine, sa posezi un vibrator. De sex in 3 nu mai vorbesc. Si toata conceptia asta o stiti si voi, mai ales daca sunteti forumisti mai vechi [:D]

 

Asa, daca ar fi sa vorbesc numa' din experienta mea sau din a prietenelor mele.. n-as avea foarte multe concluzii.

 

Daca baiatul in chestiune a vorbit serios, autocenzura il va face sa se opreasca. Daca nu a vorbit, bravo lui! Asta nu inseamna ca partenera lui isi va pune de acum un semn de intrebare...

Totul este de cum iti mai privesti in ochi perechea DUPA...

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

Eliza de 2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, nimeni nu judeca pe nimeni... Inclin sa cred ca verbul asta e folosit cu alt inteles pe forum... Cand iti spui o parere si esti contra cuiva, NU inseamna ca judeci!

 

Cami, stii ce se spune...fiecare stie cel mai bine ce are in ograda lui. Cat bine le-a facut lor sexul in grup numai ei stiu cu certitudine. Aici nu mai este vorba de fantezie...deja tipul asta de practica depaseste cu mult stadiul fanteziei...

 

Si inca ceva: o viziune nu tine neaparat de felul in care ai fost educat sau ai crescut.

 

O sa va dau un exemplu cam tampit, dar mi se pare cel mai elocvent...o coarda de lux (scuze de expresie)... prin patul ei trec zilnic cel putin 10 barbati...si face asta nu de 1 luna, ci de ani buni...pai acestei femei i se pare NORMAL ceea ce face. DAR asta NU inseamna ca face si bine!

 

Asa si sexul in grup...vorba Ancai...daca erai nesatul de fantasme din astea ti le satisfaceai pe toate inainte sa te asezi la casa ta. Mi se pare total aiurea sa imi vad sotul mangaiat de o alta langa mine, sau sa il vad cum o saruta pe alta nu stiu unde langa mine! Nu pe bune, ce lucru bun poate aduce unei casnicii?

Eu inteleg ca mai intervine si monotonia, dar sa aduci pe altii cu care sa-ti imparti patul in propria casa mi se pare nebunie curata! Si NU o data!

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa vina sotul si sa-ti spuna: draga sa sa ne gasim fiecare pe cate cineva sau sa facem sex in grup ca eu te iubesc de nu mai pot!

Hai sa fim seriosi.

 

Oi fi eu puritana, dar mie mi se pare ceva absolut intim, sexul adica, si nu cred ca e ceva ce poate fi impartasit la comun cu altii.

 

Si sa faci "orice compromis pt relatie" NU E O RELATIE IDEALA.

E grotesc, daca el isi doreste sex cu minori, ce compromis mai face prietena ta?

 

Sigur ca noi punem limitele si fiecare hotaraste unde, DAR in mod sigur toti avem limite.

 

Prietenul meu din tinerete, mi-a spus cu ton de gluma ca el o sa-si insele nevasta.

Si a inceput sa o faca inainte sa aiba nevasta!!!!

Era primul meu barbat si il iubeam de simteam ca nu pot sa respir fara el, ani de zile dupa nu am mai iesit cu nimeni, DAR am pus limita si ne-am despartit.

Asa ca grija la lucrurile spuse in gluma, cred ca ascund dorinte pe care nu avem curaj sa la e spunem.

 

Probabil ca ideal este sa ne gasim pereche cu limite asemanatoare!!!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...