Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Propunere indecenta


Recommended Posts

 

Ileana, incercam sa explic ca nu pentru toata lumea sexul (activitatea intima si mecanica) e sinonima cu iubirea (sentimentul).

quote:

Mi se pare total aiurea sa imi vad sotul mangaiat de o alta langa mine, sau sa il vad cum o saruta pe alta nu stiu unde langa mine!


id="quote">id="quote">

Dar daca vezi si mai rau ? ce faci ?

 

Eu nu judec pe nimeni, incercam sa expun punctul de vedere expus de Cami si explicat de ea-insasi 3 minute mai tirziu. SI a expune un punct de vedere nu e o judecata, e doar un rationament logic.

 

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu am facut niciodata asa ceva, si cred ca intr-o relatie sau casnicie bazata pe iubire nu poate fi vorba de sex cu alte persoane.

Am vazut certuri iscate din aceste experientze: "a...pe mine nu m-ai bagat in seama..stateam si ma uitam la voi", "de fapt acuma ai vrea doar cu el, dar ma incluzi si pe mine ca sa nu ma simt inselat", "ai vazut ca eu nu am mai vrut, dar tu ai continuat", etc.

 

Cred ca toata lumea stie ca sexul nu = dragoste. Dar cand spui ca iti iubesti prietena sau sotia nu poti sa-i propui sex in 3, 4, 5 sau cat o fi. Cred ca pana sa se ajunga la asta un cuplu poate sa faca ffffffff multe lucruri pt. a nu aparea monotonia.

 

Cum se spune "orice gluma contine pe jumatate adevar", probabil ca prietenul sorei tale se gandeste ca in viitor ar putea cauta si alte experientze, persoane, si acum testeaza terenul sa vada pozitia ei. Dar, la fel de bine, poate glumeste, si daca ea ar trece la fapte, el s-ar supara si ea ar fi vinovata.

Ea il cunoaste si stie ce fel de glume face, cat de serios vorbeste, sau daca se vede vreo diferenta in comportamentul lui in "dormitor" (baie, bucatarie, sau ce o fi).

 

Serenne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:

Am vazut certuri iscate din aceste experientze: "a...pe mine nu m-ai bagat in seama..stateam si ma uitam la voi", "de fapt acuma ai vrea doar cu el, dar ma incluzi si pe mine ca sa nu ma simt inselat", "ai vazut ca eu nu am mai vrut, dar tu ai continuat", etc.


id="quote">id="quote">

Serenne, io marturisesc ca inca n-am vazut (de aproape sau de departe) in viata mea asa ceva. Am citit in diverse romane si am ramas putin uimita si credeam ca am inteles mecanismul.

 

Teoretic, mi se pare interesant, nu zic nu. Practic, nu cred ca as putea din cauza educatiei, cum explica foarte bine AnkaLaura.

 

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mik
quote:Mi se pare total aiurea sa imi vad sotul mangaiat de o alta langa mine, sau sa il vad cum o saruta pe alta nu stiu unde langa mine!
id="quote">id="quote">Dar daca vezi si mai rau ? ce faci ?
id="quote">id="quote">Ma trezesc instantaneu din nebunie!...anyway...aici nu vom ajunge NICIODATA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, trebuia sa intrebi in ce context a spus-o, faceau glume.....

 

Daca nu, eu nu prea cred ca era o gluma 100%....ci mai degraba un test combinat cu un fel de expectation din partea lui....

 

Eu una nu as fi tacut, il luam la descusut usurel si subtil , si la urma i-as fi spart capu' [:D], asa ca sa stie si parerea mea despre astea, insa, bineinteles ca glumesc, dar daca omul astea fantezii le are.... nu stiu care e solutia, probabil si-o va indeplini odata.... sau poate nu...

 

Sotul meu la incepul casniciei mergea in delegatii cu colegi de ai lui, si imi povestea despre unul care de cate vorbea cu sotia la telefon ii spunea ca e la femei, si nevasta s-a obisnuit cu glumele lui incat nu o mai deranja, pana cand chiar s-a dus... si normal nevasta a aflat, la care el cica pai eu ti-am zis si tu nu m-ai crezut......... glume din astea... nu prea se arunca aiurea..... parerea mea.

 

Eu una nu sunt de acord cu glume din astea, si l-as intreba ca sa aflu ori e alba ori e neagra, sa nu ne incomodam unul pe altul.

 

It's just my opinion.[:D]

 

Loma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by serenne79

Cred ca toata lumea stie ca sexul nu = dragoste.

Serenne


id="quote">id="quote">

 

ba sa-mi fie cu iertare, eu una nu stiam asta.

io stiam ca sexul = (cu egal mare, daca se poate:)) dragoste

siner... eu nu pot sa concep sexul in afara dragostei.

asta inseamna ca nu sunt "open-mind"?

pai...sa ma dschida si pe mine cineva la minte, dar cu argumente clare ca altfel nu o sa reuseasca!

 

Mirelus invartecus fara [bb]-n pantecus

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe lumea asta exista si swingeri dragilor. Parca era un subiect despre asta pe forum. Acum eu nu-i intelg pe swingeri asa cum nu ii intelg pe homosexuali dar ce treaba am eu sa0i judec. Fiecare e fericit si isi traieste viata cum crede de cuviinta. Nu vad de i-as condamna. Insa cred ca cel care a facut propunerea este pro-swing, in timp ce ea e contra-swing. This spells trouble. Dar despre barbatii care merg la dominatrix ce credeti? Pardon ne trebuie topic special...

 

pozele mele :http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mymirela
quote:Originally posted by serenne79Cred ca toata lumea stie ca sexul nu = dragoste. Serenne
id="quote">id="quote">ba sa-mi fie cu iertare, eu una nu stiam asta.io stiam ca sexul = (cu egal mare, daca se poate:)) dragostesiner... eu nu pot sa concep sexul in afara dragostei.asta inseamna ca nu sunt "open-mind"?pai...sa ma dschida si pe mine cineva la minte, dar cu argumente clare ca altfel nu o sa reuseasca!Mirelus invartecus fara [bb]-n pantecus
id="quote">id="quote">Asa-i ca stii care e cea mai veche meserie din lume? Bingo! Acolo se face SEX, nicidecum dragoste!Asa-i ca ai auzit de femei usuratice, care isi inseala partenerii? Acelora le place sa faca dragoste cu partenterul si sex cu amantul (majoritatea cazurilor).Intr-un cuplu...sunt momente in care faci dragoste, si momente in care faci sex. Cand faci sex, nu e vorba ca nu te implici afectiv, ci e vorba de actul in sine...fara prea mult preludiu, fara prea multe mangaieri, soapte...etc...ma duce gandul la un episod cam "salbatic", cand pur si simplu simti ca ai vrea sa il "devorezi" pe cel de langa tine (cel mai adesea poti sa il asociezi cu o "partida" pe fuga...pe bancheta din spatele masinii, pe bloc[:D], intr-o poienita[:D]...de obicei cand esti in contratimp sau cand iti e teama sa nu fi prins).Cand faci dragoste lucrurile se schimba...lumanarele, mangaieli, susoteli, sarutari, tandrete...bla bla bla.Nu stiu cat am fost de explicita, insa e o foarte mare diferenta intre "a face sex" si "a face dragoste"!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa ne dam "sfinte", cred ca fiecare are propriile fantezii si de ce sexul in grup nu ar face parte dintre ele?

Sotul meu [bonjovi] de fiecare data cand vede cate o tipa draguta [vampa] [ispita]imi propune sa o luam acasa si sa [sex][xinpat][sex][xinpat]Eu am considerat tot timpul ca e o gluma si i-am propus sa nu fie egoist si sa ia si un tip.[dual][:D][roker]

 

Parerea mea e ca pana la proba contrarie ar trebui sa ia propunerea ca pe gluma.

 

[pup]id="purple">

 

kiss

 

"Dream as if you'll live forever: live as if you'll die tomorrow." - James Dean

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...