Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nastere Spitalul Cantacuzino!


Recommended Posts

Am nascut si au acolo anul trecut si votez cu tot ce a spus Natasa mai ales in ultima postare.

Daca ar fi sa nasc din nou tot acolo m-as duce pentru medici, conditii de spitalizare.....mai putin asistentele de la copii, dar nu stai cu ele o vesnicie...

 

___________________________________________________________________

SA O AJUTAM PE SABINA

 

POZE EDUARD & MAMI & TATI

Pagina de web a lui Eduard

cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Maddy, uite ca tot nu am mai apucat sa intru pe net, am fost luni la dr. mea (dr. Dima)si zicea ca sunt rezerve, ca vorbim la internare cu cine trebuie, sa fiu singurica si cu bebeul. Mi-a zis ca ei au si pampersi, dar ca n-ar fi rau sa-mi iau la mine, ca te mai invata asistentele ce si cum (hihi, daca au motivatia...). Hainute nu ar fi necesare. Nici vata, cica fac ei acolo torsoane speciale si tu trebuie doar sa le ceri - cum au zis si fetele mai inainte. N-ai nevoie de doza de anestezic, cica nu-i problema, ba chiar e f bun. Cu dr anestezist te vezi la momentul ala. Cana, tacamuri, farfurie...

Cum la mine va fi probabil mai inaintea ta evenimentul, te mai tin la curent, de indata ce pot sau am vesti. Luni 26 ma duc din nou - si cu bagajul dupa mine, poate-poate....

Toate bune si ... multe multumiri, fetelor!

 

 

Raluca, mama Radului

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, daca stii cind te internezi si vrei rezerva, mai bine ungi bine inainte pe cine trebuie. Altfel, spitalul e plin in 90% din cazuri si poti avea dezamagirea sa te trezesti intr-un salon de 3-4 paturi. Nu e un capat de lume, mai ales daca nimeresti niste fete dragute si curate, dar e bine sa stii inainte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddy, eu am nascut cu epidurala la Cantacuzino anul trecut.

trusa mi-a fost recomandata de medicul meu ginecolog si a costat in jur de 1 mil cu tot cu anestezic.

daca-mi permiteti un sfat, io zic sa nu stati singure in rezerva mai ales daca sunteti la primul bebe.timpul trece altfel, puteti schimba impresii, invata una de la alta, sa va ajutati.

eu am stat in rezerva de 3 paturi, dar majoritatea timpului am fost doar 2 persoane.

eu am cotizat la o asistenta, dar nu la madam Vali.

Capsunica? ceva de genu.

oricum, numele doctorului rezolva multe probleme.

si inca ceva, aceeasi parere o am si eu despre asistentele de la copii[bang][xx(].

 

daca va mai pot ajuta cu ceva............

 

nastere usoara si bb sanatos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la Cantacuzino in 2002 cu Dr. Posea .Totul a fost Ok.Am stat in rezerva singura cu bb ,pt. asta a vorbit doctorul cu asistenta de la mamici D-na Ciresica(este o doamna super de treaba).

Daca voi mai avea un copil tot cu Dr. Posea as naste ,eu am ramas pacienta lui de atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trusa de peridurala: farmaica doina de la unirea sau farmacia din spitalul minicipalSi eu sunt de aceiasi parere... nu e bine sa stati singure... poate unele dintre mamicile din salon mai au copii... Eu am stat cu 4 mamici, toate la I copil, insa 2 dintre ele aveau bb de 2 zile si deja mai stiau una-alta cu alaptatul... schimbatul... Ai un ajutor... ca daca stai dupa asistente...

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am nascut cu dr. Luminita Enache, un om extraordinar si un medic f. bun.

a stat langa mine (efectiv) pe toata durata travaliului si cateva ore dupa (nu era de garda).

eu am nascut vineri seara iar Dr. Enache m-a vizitat si in weekend [flo].

cu epidurala a fost super, nu am simtit mai nimic, moasa imi spunea cand si cum sa imping.

mai greu a fost dupa ce a trecut efectul anesteziei, cand am inceput sa simt epiziotomia.

am avut parte de un medic anestezist - o doamna super de treaba, nu-mi amintesc cum o cheama, stiu doar ca e din Ploiesti (intamplator) si care m-a ajutat mult.

cand iti monteaza acel cateter trebuie sa stai nemiscata, numai ca e cam greu cu contractiile.

a avut super rabdare cu mine, astepta pana trecea contractia, imi explica tot ce facea.

pe la dilatatie 8-9, medicul meu nu a mai vrut sa-mi administreze anestezic dar anestezista a insistat macar un pic, sa nu simt epiziotomia (de care imi era fff frica).

cum am spus, doctorita mi-a sugerat trusa, eu am comandat-o la o farmacie din Ploiesti.

in legatura cu rezerva, mama a vorbit (a se intelege a platit) direct unei asistente, oricum daca nu se rezolva vorbeam cu doctorita mea.

aaa, mama a stat cu mine aproape tot travaliul si la nastere.

daca mai aveti intrebari, sunt aici.

daca e ceva urgent dati-mi pm sau mail.

 

 

toate cele bune

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...