Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

a nascut cineva cu doctorita Tarlea Virginia ?


fanty

Recommended Posts

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Despre dr Toader Oana nu stiu nimic insa de dr Tarle eu zic sa o eviti. Cand am ramas insarcinata, nestiind asta la timp pt ca aveam ciclu neregulat, am facut o mamografie. Dr Tarlea cand a aflat de mamografie mi-a zis ca trebuie " dat afara copilul urgent" fara nici o analiza, nimic. Am nascut la 42 sapt un baiat de 4050g perfect sanatos, dar nu datorita acestei dr. Uneori imi vine sa iau baiatul de mana si sa merg peste ea sa-i arat ce trebuia "sa dau afara". Plus ca daca mergi la ea la cabinet particular se poarta oarecum normal dar la spital/policlinica e foarte "repezita"

ca sa ma exprim frumos.E bine sa mai ceri si alte opinii, poate am fost eu un caz singular desi ma indoiesc.

Referitor la Polizu, prietena mea a nascut acoloin Aprilie cu dr Poiana si nu a avut probleme in spital. Oricum trebuie sa cotizezi la asistente.

 

___________________________________________________________________

SA O AJUTAM PE SABINA

 

POZE EDUARD & MAMI & TATI

Pagina de web a lui Eduard

cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu urmeaza sa nasc zilele astea cu Virginia Tarlea. Imi urmareste sarcina de la 5 luni, dupa ce am schimbat 3 medici de care n-am fost multumita. Cand am ajuns la ea mi-am dat seama ca aveam analize importante pe care nu le facusem, in plus eram super stresata cu ureaplasma si ea m-a incurajat in acest sens

 

Eu personal sunt super incantata de ea si merg la ea cu incredere.

 

Despre Polizu, pot sa-ti spun dupa ce nasc.

 

Succes oricum in alegerea ta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pt informatii .nu stiu ce sa fac ...cred ca cel mai bine o sa merg la o consultatie si o sa vad daca e ok .mai am o rugaminte la voi;daca stiti nr de telef de la cabinetul ei sa imi fac o programare .si o sa va spun cum a fost ...

sa ai o nastere usoara oriadam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor ma pregatesc sa raman insarcinata si a-si dorisa am un medic al meu si sa ma pregateasca pt sarcina sa imi spuna ce analize trebuie sa fac ,eu mai am si o greutate peste limita normala si probabil o sa imi fie mai greu cu sarcina si de accea vreau sa imi gasesc pe cineva si am 3 doctori recomandati :dr.Tarlea ;Tader Oana si Popescu Mihaela si e cam greu sa ma hotarasc pt ca toate 3 mi-au fost recomandate de persoane foarte apropiate.k mai vb.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tarlea Virginia consulta la Medsana, Sanador, Spitalul Privat. Iti poti face programare in unul din aceste locuri.

 

Eu am fost consultata de toate cele trei doc. pe care le-ai enumerat. Oana Toader e ok, dar mi s-a parut ca are mana cam grea, Mihaela Popescu e super meseriasa pe tratamente dar am auzit chestii naspa in privinta nasterii(ca nu vine decat daca e de garda, ca nu face cezariana...). Eventual mai intereseaza-te si apoi iei o decizie. Sau incepi cu una si daca nu-ti place o schimbi. Asa am facut si eu, am schimbat pana am gasit pe cineva care sa fie pe gustul meu, pentru ca nasterea e mult prea importanta pt fiecare dintre noi ca sa facem compromisuri sau sa ne trezim ca mergem la un doc toata sarcina si nastem cu cine e prin spital.

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre gravidutele cu care am lucrat eu la Lamaze a nascut cu dr. Tarlea. Nu a fost multumita deloc. In primul rand pentru ca i-a spus ca din cauza varstei - 32 de ani - trebuie sa nasca cu cezariana, ceea ce era fals dupa cum s=a si dovedit!!! In al doilea rand, a aflat inainte sa nasca ca dna dr. nu vine decat daca este de garda, si de aceea recomanda in general cezariana. Si pentru ca dna de care va povestesc a spus ca nu vrea sa nasca cu cezariana decat daca sunt probleme medicale care sa impuna interventia, dr a internat-o cand era deja in travaliu, dupa care la ora 1 i-a spus ca oricum nu naste in ziua aceea si a plecat acasa. Dupa 3 ore graviduta mea era deja mamica!!! Si nu datorita dr. Tarlea.

Dintre medicii cu care am colaborat eu pot spune de conf. dr. Vladareanu ca mi s-a parut OK. Repet: mi s-a parut!!! Nu stiu cum este in realitate. Este de la Elias.

Este un tip tanar si care pare foarte deschis la progres si genul de om cu care, se poate discuta. Care nu iti impune anumite chestiuni!!!

Bafta!!! Si sa dea Dumnezeu sa ramai gravida cat mai curand!

 

Oana si bb Eric (20.05.2004)

http://www.lamaze.ro

http://community.webshots.com/user/eric_mm

http://www.divertastore.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Tarlea am fost si eu cand eram in 8 saptamani. Mi s-a parut superficiala Citez" nu-ti daui analize ca precis in trei ani de cand te chinui sa ramai gravida ai tot facut". Pentru cine nu stie sunt analize specifice obligatoriu de facut in sarcina. Am renuntat la ea

 

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor sunteti super dragute ,va multumesc pt informatii.cred ca am sa incep cu dr.Mihaela Popescu au nascut 3 prietene cu ea si au zis ca e ok cat despre Tarlea sunt cam descurajata saptamana asta cred ca ma duc la ea si va povestesc cum a fost .va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa te dezumflu eu putin cu dr Mihaela Popescu ... Dac-o fi aceeasi pe care o stiu eu (lucreaza si la Medicover?).

 

Eu n-am nascut si nici nu stiu povesti de nasteri cu ea, in schimb am fost la tratamente. Aveam o rana pe col de care incercam sa scap de multa vreme, si nu puteam pt ca aveam o infectie rebela. Nota buna pt ea e ca m-a scapat de infectie. Nota proasta: dupa ce i-am spus ca am fost diagnosticata cu HPV (pt cine nu stie este factor potential cancerigen si trebuie facute analize speciale pt depistare, poate cauza leziuni pe col si daca sunt de acest fel nu se cauterizeaza), mi-a spus ca nu conteaza, mi-a facut cauterizarea bine mersi fara nici un fel de analize. Totul OK; dupa un timp mi-a aparut o infectie care, tot asa, nu-mi trecea neam, si dupa ce m-am dus la ea de m-am plictisit, am facut tot felul de analize si am lasat o caruta de bani, a dat din umeri si mi-a sugerat sa fac sex ! (eu in perioada respectiva fiind in repaus). Ca la o analiza facut la alta policlinica sa-mi iasa o Clamydia, pe care am tratat-o si mi-a trecut.

 

Si ajung acum la dr. Tirlea Virginia, ca si la ea am fost, la centrul pt diagnosticarea cancerului. speriata eu de HPV-ul asta, m-am dus la ea si mi-a explicat femeia toata tarasenia (pe care am mai verificat-o si eu si parea ok); si mi-a facut biopsie, din fericire tulpina HPV pe care o aveam nu e cancerigena. Daca dr. Popescu si-ar fi facut meseria cum trebuie, m-ar fi scutit de o gramada de bani si stres !

 

Acuma, intr-adevar dr. Tirlea e cam repezita, dar mi s-a parut o tipa competenta ....

 

Boghi

 

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...