Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Probleme cu viitorii tatici...


Recommended Posts

Eu cred ca e si multa legenda. Tati al nostru e descurcaret, gospodar, adica oricum nu moare de foame singur. Totul a fost perfect normal, sarcina si nasterea nu ne-a schimbat cu nimic comportamentul, decat ca ne-am ales cu un sufletel iubit, si dragostea noastra a crescut. Nici unul din nou nu l-a privat de atentie pe celalalt dupa aparitia lui bebe. Bucuriile le imparteam toti 3, eu, el si burtica, apoi eu, el si fetita noastra. Iar obligatiile, incercam sa le onoram pe rand, tot impreuna. Numa' bebe este scutita deocamdata de unele obligatii,... ca e mica.

Concluzie - cred ca e adevarata vorba "cum ti-l iei asa il ai", la fel cum nu cred ca blondele sunt mai putin inzestrate intelectual, ca femeile conduc prost sau ca barbatii inseala toti.

Asa si cu viitorii tatici.

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

Eliza de 2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ankalauraid="red">, e adevarat ca il ai asa cum il iei, dar cred ca exista si deprinderi care se formeaza in timp. Cred ca oamenii se pot schimba, intr-o anumita masura, mai exact se pot adapta unor cerinte si exact la asta ma refer.

Noi suntem niste fericite pentru ca avem soti la care nu trebuie "lucrat", dar - asa cum am mai spus - sunt convinsa ca exista si femei care trebuie sa faca fata unor probleme.

Silit de situaþie, nu cred ca un barbat mai comod nu s-ar implica totusi in indeplinirea unor sarcini, pentru ca asta ar insemna sa-si lase balta familia.

Vorbind din auzite, nu cred ca exista vreunul chiar atit de inconstient. Sau exista?

NANUK

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanuk imi pare rau, nu renunta, fi optimista si vei vedea ca un bebel te asteapta si pe tine.

 

Sarcina asta nu era programata. Cand am aflat amandoi eram socati, nu vroiam acest lucru, dar nici unul n-a zis nimic la celalat decat mai tarziu.

Dar dupa primul eco ne-am schimbat ideile amandoi.Eram asa de fericiti, si suntem.

Ne-am iubit si inainte, dar acest bebe ne-a unit si ne iubim mai mult.

Nu credeam ca se va schimba asa de mult, dar e altul, nu-l vedeam in rolul de tata.

Se uita dupa hainute, carucioare, intra cu mine in magazine, chiar el vrea sa mearga singur sa-i cumpere ce-i mai frumos si mai scump.

Sunt foarte fericita ca am alaturi de mine un asemenea om, care ma ajuta si ma intelege.

 

 

[foto]poze

gio[gravi] si bb Marco 21fix

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ludmmyla, giova, monicutz, ankalauraid="red">, cred ca suntem niste fericite.[bis]

 

rocsanaid="red">, sotul tau a fost la vreo ecografie? Ia incearca sa-l duci, poate chestia asta il va marca profund... Oricum, nu cred ca nu-si va iubi copilul ori ca nu-i va acorda atentia potrivita. Poate doar nu a realizat inca ce minune il asteapta. Cred totusi ca veti fi amindoi niste parinti minunati.[mamica]

 

catrinutzid="red">, sa ne spui si noua cind il duci pe sot la ecografie... Adica sa vada ecografia... :)) Ce zice, ce zice de [copil]??

 

NANUK

 

Zambeste, miine va fi mai rau! MURPHY

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici la doctor din cate am inteles pana acum nu da voie la tatici sa intre in cabinetele de consultatie. Insa depinde de clinica. Eu pana acum am fost de 3 ori si eram atat de emotionata incat uitam si cum ma cheama... de fiecare data am uitat sa-l intreb pe doctor una alta.... [bang]. Da, as vrea sa-l iau la o eco cu mine, sa-l vada pe bebe cum se misca, eu nu pot descrie in cuvinte ce am simtit cand l-am vazut cum dadea din manuti si din picioare... Cumva s-a mai obisnuit cu ideea si e mai atent, dar tot nu face nimic din proprie initiativa (in afara de dus gunoiul). De exemplu week-end-ul trecut trebuia neaparat dat cu aspiratorul, sters pe jos... M-a vazut ca trebaluiesc m-a intrebat de ce ma obosesc si m-a avertizat ca o sa mi se faca rau... l-am intrebat daca lui ii place sa stea asa in praf si a zis ca nu-l deranjeaza si ca nu ar trebui sa ma stresez nici eu. I-am explicat frumos ca la copii mici ca nu este igienic si ne putem imbolnavi si m-a intrebat daca stiu cum traiasc aia in India si in Cambogia....[bang][bang]. Sau in desert... unde e muuuult mai mult praf...[bang][bang]

 

rocsana si bebe chan

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nshiro

Eu daca as sta sa ma gandesc si la asta acum, chiar ca as muri de griji. Al meu sot e un alintat si un lenes. Nu stie sa faca nimic si nu face niciodata nimic decat daca il rog eu in mod expres. Sambata sau duminica uneori sta si leneveste toata ziua in pat la televizor, asa ca m-am cam invatat si eu o lenesa. Insa atunci cand va veni bebe cu siguranta acest stil va trebui sa se schimbe. Insa refuz sa ma gandesc deocamdata daca va fi capabil sau nu... Cert este ca vom invata amandoi cot la cot ce inseamna sa fii parinte. Nu pot decat sa sper ca va fi un tatic cooperant.


id="quote">id="quote">Iubita parca l-ai descris pe sotul meu!!![:D] Recunosc ca si eu traiesc cu teama asta in suflet... si nu pot decat sa sper ca indata ce voi ramane insarcinata se va schimba putin. Dragostea invinge pana la urma![flo]
Incetisor, ca ma grabesc! Roxy Cununia civilaBisericaRestaurant
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia nu va mai agitati voi atata! Specia cu care va casatoriti voi si faceti copii, are abilitati nebanuite, curaj, putere si...sentimente. Ascunse uneori sub o masca, dar prezente. Asa ca faceti copii linistite, stim si noi sa-i iubim si sa facem ceva pentru ei in viata. Desiiiiigur, mult mai putin decat voi, dar totusi...

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar ma gandeam ce e in capul acelor "tatici" care au cate 2-3-4 fete si isi doresc cu disperare un baiat "sa le poarte numele mai departe" [xx(]

chiar avea unul la bloc la mine care avea 3 fete. sotia lui tocmai nascuse a 4-a fata si era vanata la oki. de ce credeti? a luat bataie de la barbat ca de ce nu i-a facut baiat, de ce a iesit tot fata? [bang] saraca femeie era lehuza, de abia iesita din spital si a invinetit-o nenorocitul ala. [poc]

 

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz [pis] Bubulina [pis] Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufusid="red">, ma bucur ca si un barbat isi spune parerea despre acest subiect.

 

Daca ai citit de la inceput, ai vazut probabil ca totul a plecat tocmai de la ideea ca si tatii au sentimente si ca ceea ce predomina la ei - cel putin eu asa cred - este dorinta de a avea copii reusiti si fericiti, mai putin orgoliul de a concepe un baiat, de exemplu.

 

Si apoi, oamenii se schimba, se maturizeaza cu fiecare experienta noua prin care trec, nu? De ce nu te-ar schimba o experienta atat de importanta precum venirea pe lume a unui copil? Nu trebuie neaparat sa fii mai bun sau mau rau o data cu asta, ci doar ajungi sa privesti lucrurile dintr-o alta perspectiva, sa ai alte prioritati.

 

Dupa cum spunea si Ramonikaid="red">, sunt si barbati care-si bat nevestele pentru ca nu au nascut bieti. Uita ca la conceptie au participat si ei in mod egal. Asa cum nu au putut alege barbatul sexul copilului, de ce ar putea o femeie?

 

Nu toti oamenii sunt la fel, asa cum - sa citez o "clasica in viata" - nu "tot barbatii e porci". Asa cum nu toate blondele sunt proaste.

 

NANUK

Apropos, eu sunt un pic blonda... [;)]

 

 

Zambeste, miine va fi mai rau! MURPHY

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...