Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sofati cu sotul alaturi?


Recommended Posts

Craciunitza,

 

Boala serioasa asta. Mie imi venea sa plang in weekend cand TREBUIA sa conduc ca sa invat.

 

Aveam deja a doua masina si eu tot nu indrazneam sa o iau. Psna intr-o buna zi cand m-am urcat SINGURA si nu-mi venea sa cred ce bine poate sa fie.

Si de atunci tot singura conduc. Suntem amandoi NU conduc.

Da aia cu franele, n-ai ce face si eu pun toate franele chiar daca nu conduc, e un gest reflex.

 

La noi e nasol ca sotul conduce cu viteza, mare 160-180 in exterior si peste 80 in localitate. Eu am coborat din masina de 2 ori, odata in mijlocul campului.

Sigur ca nu m-a lasat acolo!!

Acu negociem de la inceput viteza!!!!

Da cateodata uita.

Si uite asa apar nevestele pisaloage.

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Al meu e si mai si.....

Eu l-am invatat sa conduca, il duceam si aduceam de la ore, ii explicam ce si cum, avand 6 ani de sofat inaintea lui, si acum face pe grozavu'. Cica nu fac bine aia si ailalta.... Da ma frate cine ti-a pus volanul in mana????

Asta dupa ce are 10 ani de condus, a uitat inceputurile......

Toti sunt la fel[mariaj]

 

Antonela &[zana]Andrada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am permis doar din luna martie a acestui an iar sotul este profesionist de vreo 10 ani . Profesionist in sensul de insotitor de coloane oficiale , mers pe contrasens , in genul asta. A fost foarte mandru ca am luat carnetul din prima , 25 puncte la sala , felicitari de la politist pt reflexe . Toata bucuria l-a tinut fix 10 minute pana m-a pus la volan sa vada cu ce aptitudini l-am impresionat pe politist. Dupa 200 metri se gandea sa-l denunte pe bietul om ca mi-a dat carnetul aiurea-n tramvai.Nu m-a lasat de buna voie sa conduc singura pana intr-o seara cand m-am enervat si am luat cheile de pe bar si i-am spus ca eu cobor sa iau apa minerala . Si am luat de la un magazin care e la 3 statii de autobuz distanta de noi. Cand am ajuns inapoi era in fata blocului , transpirat tot , dar si-a revenit cand a vazut ca am reusit sa si parchez masina . Dar tot nu ma lasa singura nici acum . Deja nu mai conteaza , am strans deja jumatate din banii pt masina mea! Pe care el nu o sa puna mana nici macar s-o duca la spalatorie , sic!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

april, hai ca-i culmea :D

dupa ce l-ai invatat acum tot el face observatii [:D]

 

Azi dimineata un sofer foarte nervos din fata mea claxona un biet incepator cu SCOALA care incerca sa treaca pe cealalta banda (mai incet, normal, ca doar e incepator!) fiindca un camion era oprit fix in mijlocul drumului. Efectiv nu-i inteleg pe disperatii astia care claxoneaza pana si "Scoala" sau a 10-a masina de la semafor te claxoneaza pe tine, care esti al 9-lea cand vede ca nu s-a miscat nimic in fata ta. Daca suntem bara la bara, de ce frate mai claxonezi, ma misc si eu dupa cel din fata.

 

"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce sa fie toti la fel mai? Si leac nu exista???

Eu vineri m-am dat jos, ne-am certat zdravan, el a insistat sa ma sui inapoi la volan, mie imi venea sa iau tramvaiul pana acasa!

Bun, eu sunt incepatoare, dara daca el n-are nici o intelegere, daca nu imi da nici o sansa, pai atunci consider obtinerea permisului o pierdere de bani si de timp! Si nici macar nu conduc asa de rau!

Cand vreau sa conduc eu, el zice ca ne grabim - da' ce? Eu merg ca melcul??

Cand merg repede, zice ca e prea repede.

Ca nu franez la timp (dar asta nu e adevarat), ca merg prea pe stanga (ceea ce nu e adevarat, e perspctiva celui din dreapta, i-am zis sa se uite in fata, si va vedea ca merge pe centrul benzii!)

Si caaate si mai cate, de m-a scos din sarite, pentru ca in afara de stresul mamaligii din geam, il mai am si pe el.

De altfel el nu merge cu mamaliga in geam, pentru ca s-a convins ca de cele mai multe ori, reactia celorlati de pe drum nu este la maniera in care un incepator conduce, ci la vederea mamaligii din geam! Pun pariu ca daca as merge doua zile fara mamaliga, nimeni nu mi-ar mai taia calea!

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

Eliza de 2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand mi-am luat carnetul mergeam cu tata cu masina.el este un maniac cu gropile.merge de parca e p... boului ca nu cumva sa ia vreo gropita.si gurile de canal le ocoleste![bang][bang][bang]mai ales acum ca are masina noua.

razvan nu e asa.noi avem si o masina foarte grea si foarte puternica, altfel se conduce...mie mi se pare greu de condus pentru o femeie asa ca mine, ca tare mi-s firava.dar am condus-o cand am avut chef sau in fooaaaarte rarele ocazii cand a baut sotu' o bere.prefer sa conduc seara, cand e mai liber, sau la drum lung.e superba senzatia cand pleci cu scartait de la semafor![il][il][il]

razvan nu este nesuferit cand conduc eu.are si el momente cand se baga sau din contra, daca il intreb ceva imi spune sa fac cum cred ca eu sunt la volan.iar eu,culmea, ma enervez ca face pe smecherul![:)]

 

faza e ca dupa ce am nascut,vreun an jumatate nu am pus mana pe covrig, m-am plafonat, am prins frica- eram foarte curajoasa inainte!si asa ca astept cuminte sa imi iau si eu o masinuta mai nasparlie,ca sa nu mor de oftica la greseli, sa merg singurica si sa prind experienta si curaj![^]

 

 

 

Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare pentru cei care se pricep: nu pot sa restrictionez, tehnic, accesul sotiei mele la acest subiect? Ma tot chinui sa o conving sa-si ia carnetul, daca vede ce scrieti aici, mi-e ca nu mai am sanse...[:D]

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am permis categ B de 3 ani dar am condus ocazional: nunti, cumatrii, iarba verde...[sofer] si sunt forate "buna" cand nu e nici o masina pe strada.

In ceea ce priveste prezenta sotului cand conduc parca ma tampesc, parca sun telighidata, ma inhiba foarte tare. [bang][bang][bang]

Imi doresc sa-mi iau permis pentru categoria A [bonjovi]dar nu stiu sa merg pe bicleta ... inca [bicla].

Mai sunt printre voi soferite de dupa petreceri?

Dar vreuna sa aiba permis categoria A sau sa-si doreasca?

 

[pup]id="purple">

 

kiss

 

"Dream as if you'll live forever: live as if you'll die tomorrow." - James Dean

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...