Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sofati cu sotul alaturi?


Recommended Posts

"Trebuie sa conduci, e America, data viitoare emigram in Lichtenstein, dar acu n-ai alta sansa, pune mina pe volan!"

"E un motiv pentru care volanul e rotund" (asta dupa ce a vazut cum imi innodam miinile la prima curba incercind sa fac volanul sa revina in pozitia originala).

"Il lasi sa treaca p-asta cu masina rosie si apoi te duci tu, il lasi sa treaca, il lasi!!!vezi ca vine, da-teeeeee!!"

"Gindeste-te la autostrada ca la o strada cu mai multe benzi, OK cu muuult mai multe benzi, dupa 60 de mile poti schimba banda, tu nu te-ai plictisit de banda asta??? Hai schimba banda te rog eu."

"Vrei sa conduc eu?"[:D]

A

 

 

 

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

 

Camera lui Marcu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, si sotul meu este cicalitor cand conduc.

La inceput de tot si eu am tras pe dreapta de cateva ori si au fost cele mai aprige certuri. Apoi s-a mai obisnuit. Mentionez ca nu conduc agresiv si nu sunt vitezomana.

Cand ne-am cumparat prima masina in R, eu aveam carnet, el nu, dar stia sa conduca, sa parcheze era punctul lui forte, eu mai slabut la parcare.

Ei, cand am venit in US am invatat de nevoie sa parchez ca nu voiam sa platesc 170$/luna parcarea, asa ca parcam pe strada. Dupa un an de zile de condus in State nu imi vine mie sa cred in ce locuri mici am parcat.

Mai scapa el cate o observatie, dar este incomparabil mai bine decat la prima noastra masina. Si-a luat carnetul inaintea mea aici, iar eu tot am avut emotii, desi am constatat ca nu aveam de ce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am o bomboana de sot...am facut zeci de km cu el prin oras inainte de a da examenul pentru carnet (nu e nici un politai prin preajma, nu???), sute de parcari..orele de la scoala nu erau de ajuns...si tot timpul ne aminteam legea care baga la parnaie pe ala fara carnet care conduce si pe ala care ii da masina sa o conduca!!! oricum el iesea primul!!!

apoi am luat carnetul din prima si dupa 3 zile am zgariat masina [q](erau toate geamurile inghetate si nu am vazut pe unul din parcare).Nimic nu mi-a spus (i-a luat ceva timp pana s-a lamurit ca nu faceam misto de el)...apoi a continuat sa conduc aproape numai eu...el in dreapta..nu pot sa spun ca a exagerat vreodata in comentarii.

el lucra mai aproape de casa, eu aveam 3 servicii in zone diferite ale orasului, asa ca eu mereag cu masina si el pe jos

acum am 9 luni de condus si am inceput sa fac naveta cu masina...50 de km pe zi, n-am nici mai mic stres, m-a invatat sa schimb o roata, diverse scmecherii...din maretul sofer care am sa devin,stiu ca mult i se datoreaza lui[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca trebuie sa fiu fericita. Din punctul asta de vedere sotul meu e extraordinar! Sta in dreapta si nu zice nici pis...Stie ca sunt buna, conduc mai bine decat multi barbati si are incredere in mine. Dar cand e el la volan eu zic mereu cate ceva...:))

 

Ioana

 

http://community.webshots.com/user/numeioana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am carnetul de foarte putin timp. Nu prea am condus pentru ca nu pot avea acces la masina decat in week-end.... Nu am curaj sa plec fara el langa mine, si fac si destule greseli. In permanenta ma munceste ce face Oana in spate si mai intorceam capul. Mi-a zis ca daca mai intorc capul o data ma da jos din masina.... din septembrie va trebui sa-mi conduc singura masina.... ce ma fac eu fara el????

 

5 ani -14 februarie 2005

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by patry_r

Soferitele, ati vazut reclama la Bergenbier cu sotia care ia lectii de condus? Ati vazut ce sot dragalas? Sigur el nu s-a dus la cursul:"Cum sa cicalesti nevasta cand e la volan!"


id="quote">id="quote">Patry, povesteste-mi si mie, please ! (in Ro acum o luna am vazut publicitatea cu chilotoii mari si rosii).Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma consider o norocoasa la capitolul asta. Cand mi-am luat permisul sotul meu(pe atunci prieten) a inghetat saracutul afara asteptandu-ma sa termin examenul si nu a zis nici pis. Dupa aia cand am cumparat masina in Romania, ca incepator normal ca esti stresat si faci multe greseli, de aia nu m-a lasat niciodata singura in inceputurile mele. Dar a avut el o metoda care nu a dat gres. M-a lasat singura cand am ajuns la nota 7. Desigur ca pana sa ajung la 7 au durat cateva luni. Haideti sa va explic: sa zicem ca aveam 5, in cazul in care faceam o greseala(parcam gresit sau mai stiu ce) imi scadea nota la 4.6; conduceam bine, fara greseli atunci capatam un 5,5. Si tot asa pana am luat 7 si am fost intr-adevar capabila sa conduc singura. In timpul in care a mers cu mine in masina, m-a salvat din niste situatii de curata sinucidere. Dar imi spunea doar atat: 'Baby, Stop!!!' In afara de asta nu ma batea la cap deloc.

In prezent nu mai face absolut nici o remarca negativa la felul in care conduc, ba chiar ma simt tare mandra cand le spune prietenilor nostri cat de bine conduc. [:)]id="Georgia">id="blue">

 

Mello motanelul iubitid="Georgia">

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by CristinaT

Eu am carnetul de foarte putin timp. Nu prea am condus pentru ca nu pot avea acces la masina decat in week-end.... Nu am curaj sa plec fara el langa mine, si fac si destule greseli. In permanenta ma munceste ce face Oana in spate si mai intorceam capul. Mi-a zis ca daca mai intorc capul o data ma da jos din masina.... din septembrie va trebui sa-mi conduc singura masina.... ce ma fac eu fara el????5 ani -14 februarie 2005


id="quote">id="quote">Cristina, si eu sunt cam stresata de condusul in Bucuresti. Incearca totusi in fiecare zi sa conduci cate putin, poate seara, ca eu daca stau cateva zile fara sa conduc, imi vine foarte greu sa ma urc la volan dupa. Daca Oana e pana in 4 ani, chiar 5, ar trebui sa stea in scaunelul pentru copii si cand o sa te duci singura o tii langa tine si nu ai sa mai fii tentata sa te uiti in spate. O clipa de neatentie iti poate face mult rau si tie si ei. Mergi incet, pune-ti si lamaitele in geam daca vrei si ai sa te descurci. Daca te simti nesigura, e bine sa-ti gasesti un loc unde poti exersa parcari ca sa nu ai probleme cand vei incepe singura. Bafta[flo]"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...