Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sofati cu sotul alaturi?


Recommended Posts

Eu nu am probleme, nimic nu-mi zice...sta cuminte in dreapta ..ce e drept, nici eu nu comentez cand conduce el..e drept ca eu am cateva sute de mii de km " la bord" , dar chiar si asa, daca era sa fie pisalog, tot comenta ceva, mai ales ca si eu fac cateodata magarii la volan ( viteza, radar, amenda, etc).Dar nu se abtine cateodata sa comenteze " femeia la volan" cand vede cate o soferitza bajbaind in trafic, si de fiecare data nu ma abtin sa-i reamintesc procentul de accidente cauzat soferii barbati comparativ cu femeile...apoi ii reamintesc ca si eu sunt femeie[:D] si zice"aaaa, tu esti altceva[:D]"

 

V.

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu nu inteleg de ce trebuie sa se conduca atat de agresiv, mai ales in Bucuresti, ca si cand am fi toti soferi pe ambulanta, cand ar trebui de fapt sa se conduca legal!

Asta nu inteleg!

Nu imi place nici mie mocaiala, urasc pe cei care opresc anapoda in mijlocul benzii, sau soferii de maxi taxi care se cred pe tarlaua lor, dar astea tot incalcari ale regulilor sunt.

Cat despre viteza, imi pare rau sa vad ca atatia dintre voi / sotii vostri conduc cu viteza mare. Acum doua saptamani am vazut aproape de Galati, intr-o localitate, un copil omorat, care a zacut in strada o ora, sub o balta de sange, omorat de un grozav de sofer care nu a respectat limita de viteza in localitate!

Insa avea un Audi tare bengos, cu ABS, nici urme pe sosea nu a lasat. L-a omorat pe bietul baiat de 9 ani pe loc. Asa. Simplu. Ma cutremur cand imi amintesc balta de apa cu care s-a spalat sangele, masuratorile care se faceau, si noi eram a treia masina in coloana. Audi-ul era nemiscat pe sosea, nici de volan nu apucase sa traga!

 

Cat despre cicaleala la volan... eu chiar i-am dat sotului meu linkul si l-am rugat frumos sa se logheze, ca e si el membru, si sa scrie, sa isi faca mea culpa aici, sa zica ca e sotul meu. Si sotul meu nu e RUFUS [:D] Cum l-ati vazut voi asa l-am vazut si eu.. a tacut malc [:D]

Da' mai ia si el cate o groapa, mai bruscheaza si el masina... si ii spun si eu "Daca faceam eu asa..." Momentan are de ales: ori tace, ma rog, comenteaza numai cand e cazul, ori imi cumpar masina si il pun pe el sa plateasca [:D] S-ar putea sa prefere sa se abtina [:D]

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

Eliza de 2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus, soferitele !

Ah ce-mi place subiectul asta!!!

 

Eu m-am mai cainat pe-aici pe forum ca n-am curaj sa conduc... Am carnet de un an imediat si am condus in total cam 1 km... Cu pisalogul langa mine, evident. Mie mi se trage frica inca din timpul "scolii" de sofer daca se poate numi asa ce am facut eu. Instructorul este o cunostinta de-a sotului(cu el a facut si sotul scoala acum vreo 2 ani si ceva-bine dar sotul era un as-expert in condus inca dinainte de a se naste!) care instructor s-a cam dat la mine... Nu i-am zis eu nimic sotului ca l-am pus la punct pe instructor si n-avea rost sa dau explicatii inutile-ba ala nu pot sa zic ca a facut ceva concret-numa apropouri... In fine, poveste intortocheata...

 

Inainte de a-mi da examenul a venit sotul cu mine in poligon... Maaama ce m-a mai certat si a scos telefonul sa-l sune pe instructor sa-l intrebe "ce naiba" m-a invatat de-a lungul orelor. De-abea l-am convins sa renunte... Noroc cu frete-meu ca a venit el cu mine si am stat 2 zile in poligon inainte de examen ca altfel nu-l luam. Pacat ca a plecat din tara inainte sa-l am ca poate la ora asta conduceam si eu.

 

Acuma recunosc ca sotul meu conduce foarte bine, e foarte prudent, nu e vitezoman... Are foarte multi km la activ desi are putini ani vechime-pleaca mereu in delegatii prin tara. Insa e tare rau de gura... Si un mare cicalitor in general... Nu va spun ce teorie mi-a tinut despre maria sa masina noastra si cat de scump e fiecare cm patrat care ar putea fii chiar putin zgariat.

 

In umilele mele tentative de a conduce-la insistentele lui-nu are rost sa va reproduc ce am auzit. Multe dintre voi cunoasteti.

 

Recunosc ca eu sunt in genere o catasrofa aiurita dar de regula cand vreau sa ma concentrez pe ceva reusec deplin. Nu si daca cineva ma "toaca" intr-una.

 

De asta nu mi-am pierdut inca sperantele si ma visez mereu conducand relaxata si stapana pe mine. Mai am un pic si implinesc un an de cand mi-am luat carnetul. Poate o sa sarbatoresc chiar la volan... Da Doamne!

 

Va pup pe toti!

 

 

Dara si Darisor http://photos.yahoo.com/dana_birtas

 

"Oamenii mari nu inteleg nimic, niciodata si este obositor pentru copii sa le tot explice"

 

Antoine de Saint Exupery - "Micul Print"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce subiect dragut.

Dupa ce mi-am luat permisul sotul meu a mers cu mine cam o luna dupa care am facut scandal..." Nu mi s epare normal sa ma duci in fiecare dimineata la serviciu in conditiile in care masina mea ramane parcata in fata blocului".

Se pare ca a mers.Mi-a dat cheile si mi-a zis " Ai grija cum mergi, ma suni cand ajungi"- a fost asa dragut...

Acum iesim cu prietenii si zice " vrei sa bei bere??( cred ca in gand isi spune <<sa nu vrea bere>>[:D])" Nu? atunci beau eu. ok."

Sau "bubu nu-l lasa pe mosul ala cu nissanul sa te faca..." raspunsul meu : noi nu ne grabim da?

E foarte dragut , nu pune frana cand sunt la volan si asta ma face sa cred ca are incredere in stilul meu.

 

Va pup,

 

Anca [gravi] 16+

 

http://community.webshots.com/user/ancaspiri

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Patry, povesteste-mi si mie, please ! (in Ro acum o luna am vazut publicitatea cu chilotoii mari si rosii).

 

Mik."

 

Deci, in masina de scoala in care nevasta, nu tocmai inclinata pt.soferie :) ia lectii, este prezent si sotul (pe locul din spate). Instructorul la o manevra anapoda a scolaritei, calm ii explica: "Intai ne asiguram, apoi semnalizam, apoi facem depasirea!" La care sotul sare: "Ce faci, domne, o stresezi?" si catre sotie: "E foarte bine, draga!".

 

Tipa in secunda urmatoarea creeaza un ambuteiaj... Imaginea ne-o arata peste cateva clipe iesid fericita cu permisul de la Politie, asteptata fiind de sotul plin de emotii.

 

Si apare msj: "Acum poti iesi la o bere cu prietenii!".

 

In urmatoarea clipa o vedem pe sotie chinuindu-se sa faca ...o manevra ceva in marsarier (si care-i iese anapoda) si replica - tot calma - a sotului (care e cu baietii la bere): "Las-o asa!"

 

Acum nu stiu cat am stricat din farmecul reclamei dar sper sa te fi dumirit cat de cat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Craciunitza

 

Nu iti scriu ca sa te sfatuiesc ,ci ca sa ma alatur tie:si cu noi e cam la fel.Carnet de aproape 10 ani,condus mult,mai ales in Bucuresti,dar si la distante de 500-600 km.Rezultatul acum 1 ora l-am dus acasa cu masina lui(fiindca a ramas blocat de spate din cauza aerului conditionat,tot din masina).Desi suferea de durere nu s-a putut abtine:ca iau toate gropile,conduc cu o viteza mult mai mare decat pot eu sa duc..[bang][bang].Nu pot sa cred si bolnav si rautacois,Si nu e prima oara.Norocul meu e ca am masina mea!

Asa ca la unii barbati e genetica treaba.[:D]Succes!

 

poze

Iri si Iris

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e si mai frumos. Eu am carnet de 4 ani, dar conduc de 4 luni, iar sotul nu are carnet si nici nu a pus mana vreodata pe masina. Cand am inceput eu sa conduc (dimineata singura singurica, iar seara cu el alaturi), a fost un calvar. Nu ajungeam sa intru in viteza a 4-a de frica, iar el comenta de zor. El auzea ca eu turez motorul, ca lovesc alte masini parcate, ca nu parchez bine si altele. Dupa o saptamana de condus in stres mare, el a plecat in voiaj si eu conduc acum fara nici o problema. Chiar am mers si la un drum lung si a fost O.K. Cand se intoarce vrea sa-si ia si el carnetul si sa-l vedem atunci. Mi-e frica sa-i dau masina pe mana.id="Comic Sans MS">

 

Andreeaid="pink">, mami luiid="maroon"> Alexandruid="teal"> (26 apr 2004)id="orange">id="size3">id="Book Antiqua">

[marinar] noiid="size4"> [foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super subiect! Eu nu ma confrunt cu discutii de genul asta pentru ca fiecare are masina lui. Asta de la inceput. Se mai intampla sa mergem amandoi in masina atunci cand plecam la o petrecere dar in rest el nu are ce cauta in masina mea, nici eu in a lui. Dar daca m-ar bate la cap in timp ce conduc l-as da jos din masina. Oricum dupa petrecere el este cel care este baut si nu cred ca i-ar conveni sa-l las in mijlocul strazii in plina noapte. Pana sa am fetita mergeam ca o nebuna dar acum cand sunt cu ea in masina merg foarte atent. Poate chiar prea atent. Nu va descurajati. Nu le convine, luati-le cheile si faceti-i pietoni. Sa vedem daca le convine sa mearga prin mijloacele de transport in comun si voi sa fiti niste doamne care merg cu masina la serviciu, la cumparaturi, la doctor cu copii etc. De ce sa fim noi cele care cedam mereu? Ca sa capeti experienta nu conduci din an in Paste. Nu-ti poti forma reflexele conducand numai noaptea cand este soseaua libera sau in locuri unde nu este prea multa circulatie. Oricum, femeile sunt mult mai atente la volan. Chiar daca se dau ei cocosi, majoritatea accidentelor sunt facute da catre barbati. Cat despre gropi... Trebuie sa faci slalom printre ele si chiar nu ai cum sa le eviti pe toate, mai ales la ore de varf cand este foarte aglomerat. Ignorati-i si vedeti-va de treaba. Nu va lasati, fruntea sus si... drum bun soferitelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...