Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epidurala


fanty

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
sant o gramada de subiecte pe tema asta..trebuie doar sa cauti.Si eu in 2 luni nasc si m-am decis ptr . periduala ptr ca imi e tare frica de dureri si nu vreau sa par o mama eroina....sa razbat durerilor ,nu imi face nimeni statuie asa ca e cea mai buna alegere.Cand esti dilataa la 3 cm ti se da o injectie in spate si nu ai sa mai simti absolut nici o durere.Ti se va spun cand sa impingi si asa vine bebele pe lume si tu nu te vei chinuii...Bafta si nastere usoara [pup][gravi]31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, eu am nascut in decembrie in maternitatea Cantacuzino. Trusa am cumparat-o in prealabil de la Municipal, mi s-a spus ca acolo e ce amai buna, am dat 700 mii. In spital a mai fost nevoie de doza, intrucat au ramas in pana si a cumparat sotul de la 2NA, o farmacie din spate de la Unirii, cu 400 doza, parca. In orice caz, in principiu spitalele au doze...

Am ajuns la spital cu dilatatie 2-3, am facut calciu si dupa vreo 3 ore, pe la 4-5 dilatatie au montat cateterul, cu anestezie locala in prealabil. Dupa asta nu am mai simtit nimic pana in momentul nasterii cand mi-a expirat doza dar nu mai era timp de alta. Am fost norocoasa insa, intrucat a fost mai bine sa simt nasterea si sa pot coopera ca sa dureze putin si fara probleme. In orice caz, durerile au durat foarte putin si nici nu le simteam de emotie.

Bafta! Nastere usoara si bebe sanatos!

 

 

POZELE MAMARUTZEI!!!

mamica de Mamaruta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...