Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epidurala


fanty

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu am nascut cu epidurala si a fost super. Din pacate, mie mi s-a montat destul de tarziu, cand aveam dilatatie mare, aproape 7 (in mod normal se monteaza la dilatatie 3-4) asa ca vreo 2 ore am putut gusta din "placerile" durerilor adevarate de travaliu. Daca m-a durut cand m-a intepat in coloana? Pe langa durerile contractiilor, asta cred ca a fost ca o piscatura, n-am simtit nici o durere, doar vroiam sa o faca odata sa scap de dureri. Singura problema a fost ca nu ai voie sa temisti atunci cand iti face injectia, iar eu am prins vreo 2 contractii in perioada asta si m-am agatat disperata de sotul meu ca sa nu ma misc, imi era imposibil altfel sa nu fac vreo miscare din cauza durerii. Poate de asta mi s-a parut si o eternitate atunci cand mi-a facut anestezia, desi cred ca mai mult de cateva minute n-a durat. Oricum, dupa a fost excelenet, in jumatate de ora am nascut fara probleme.

 

 

Andra,[mamica]de [pup]printesa [zana](15 noiembrie 2004)id="teal">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,eu sunt Many din Constanta ,am o burtica de 32saptamani si se pare ca va fi fetita.Inainte sa descopar acest site imi era frica de nastere dar acum cu mai multe informatii macar stiu la ce sa ma astept .Eu sunt pentru nastere normala cu epidurala bineanteles daca nu o sa fie alte probleme.

As dori sa stiu daca mai naste cineva in Constanta ,eu o sa nasc cu Dr. Dadoianu Ioana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...