Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cate kg au avut bebeii nascuti prin cezariana


Recommended Posts

Presupunand ca cezariana se face inainte de termen, am intreb cate kg au avut bebelusii nascuti prin cezariana; mie medicul mi-a spus ca la 38 de saptamani ma va opera si ca bebe va avea cam 2,800 kg; ma gandesc ca e prea mic; la voi cum a fost ? La 32 de saptamani va amintiti cate kg aveau ? La mine are 1,800 kg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

am nascut prin cezariana cu doua saptamani inainte de termen si rares a avut 3,100 kg si 51 cm iar nota apgar a fost 9.multumesc lui dumnezeu este un copil sanatos si nu am avut pana acum probleme grave de sanatate.

dar ceea ce nu inteleg eu este de ce trebuie sa fie asta o regula

de ce sa fie greutatea lor mai mica decat a celor nascuti normal.

 

http://photos.yahoo.com/klumea_blondy

 

rares andrei (29.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine DPN a fost 5 decembrie,am avut programata cezariana pe 1 decembrie si...am nascut pe 18 noiembrie...A avut la nastere 3.350 kg si 51 cm,scor Apgar 9.Am inteles ca la cezariana nu se acorda nota 10,nota 9 fiind maxima sau echivaleaza cu 10 de la nasterea normala.

 

Miha id="red"> [8**] si [comoara] Robert id="blue"> (18 id="purple">nov 2004)id="purple">

 

 

[foto]

Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bunid="red">id="Comic Sans MS">

 

 

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!id="size3">id="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabitzam,

 

La 34 de saptamani avea 3,100 kg ??

Si in 4 saptamani a luat doar inca 200 g ?

Al meu, la 32 de saptamani are 1,800 kg si am vazut ca este normal...conform statisticilor; de acord ca nu este mare, ca altii, dar nici mica ptr.varsta ei si eu sper ca in 6 saptamani sa mai puna macar 1 kg.

 

Klumea_blondy,

 

Nu este o regula sa fie mai mici cei nascuti prin cezariana, dar gandeste-te ca in majoritatea cazurilor sunt scosi mai devreme cu aprox.2 saptamani , timp in care ar mai fi luat ceva grame.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele sunt nascute prin cezariana:Oana la 38 sapt-3,300kg Apgar 9, iar Ana=Maria la 39 sapt, tot 3,300kg Apgar 10 si aceeasi lungime -52cm,La prima am luat 30 de kg , iar la a doua vreo 25kg.

Stai linistita, are timp sa ia in greutate.

Cea mare avea o luna si nu ajunsese la kg de la nastere(bb=ii scad dupa nastere), asistenta care venea acasa era disperata, si s=o fii vazut la 3 luni...era o grasuna, iar acum, la 8 ani ,este un copil sanatos si bine dezvoltat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...