Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cate kg au avut bebeii nascuti prin cezariana


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Miruna eu cred ca e foarte bine cu greutatea,mai ales ca acum,in ultimele saptamani iau cel mai mult in greutate si in ritm alert.Si la mine bebe la 34 sapt are 2400g si parca tot nu sunt multumita.Eu am luat in greutate 12kg in sarcina ajungand acum la 66 kg.Oare din cauza asta?Exista vreo legatura intre kg luate de mama si cele luate de bebe?0 buna prietene de a mea care e medic si a nascut prin cezariana mi/a spus ca e f important sa il lasi pe bebe sa creasca si sa programezi cezariana cat mai aproape de termen.Ea in ultimele 2 sapt a facut mai multe ecografii si de fiecare data cand voia sa se interneze dr ii spunea ca inca nu s/a copt bebe si sa il mai lese in burtica.In ultima sapt a luat 700 g si a avut la nastere 4 kg.Asa vreau sa procedez si eu daca o sa vrea bebe sa stea cuminte.Amalia 35 sapt si bebe David la purtator.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru vorbele bune[:)]. Culmea e ca am facut eco cu 3 zile inainte de cezariana, si iesise de "doar" 3.500g. Am facut cezariana pentru ca am un transplant la un ochi, si am zis sa nu fie efortul din travaliu prea mare si sa mi se desprinda operatia. Si bine am facut, ca nu cred ca reuseam sa o nasc normal si sa-mi pastrez si ochiul intact[:)].

 

Asa ca miruna, curaj! La mine a fost o eroare de mai bine de un kg la eco; o sa fie totul bine, iti tinem pumnii[flo].

 

Ioana & [bb]Miruna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de miruna28

Presupunand ca cezariana se face inainte de termen, am intreb cate kg au avut bebelusii nascuti prin cezariana; mie medicul mi-a spus ca la 38 de saptamani ma va opera si ca bebe va avea cam 2,800 kg; ma gandesc ca e prea mic; la voi cum a fost ?La 32 de saptamani va amintiti cate kg aveau ?La mine are 1,800 kg


id="quote">id="quote">Miruna,Eu am nascut cu cezariana la 37 saptamani si 3 zile, o fetita de 3200 g si 49 cm lungime. Scor Apgar 9.EC
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...