Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (10)


Recommended Posts

Buna dimineata fetelor. Nu prea am avut timp sa mai scriu dar am mai tras cu ochiul la voi. Andrada face foarte bine. Am gasit si o profesoara de engleza care primeste copii asa micuti. Am cautat destul de mult dar pana la urma am rezolvat. Eu sunt cam dezamagita si agitata. Au trecut cele 2 saptamani pana cand au spus ca ma cheama la urmatorul interviu. Cel cu directorul. Nu stiu de ce dureaza atat. Oare s-au razgandit? Oricum nu mai am rabdare. La servici parca nu mai imi vine sa fac nimic, astept dintr-un moment in altul sa ma sune si sa plec. Of... grea e asteptarea. Laura copii tai sunt gemeni din cate am vazut eu. Te-a ajutat cineva cu ei? I-ai alaptat? Cum ii puteai multumi pe amandoi? Te intreb toate astea pentru ca la mine in familie bunica mea a avut gemeni care din pacate nu au trait si ma gandesc ca poate daca voi mai face vreodata un copil vor fi de fapt 2 [alcool] si nu cred ca voi putea sa ma descurc. Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 291
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

E important, Laura, sa pape laptic, macar pana la trei ani! E bine pentru crestere. Dar astept poate gasim alte metode! Ce bine ca aveti piticii de-o seama! Adik la aceeasi grupa de varsta! Noi am trecut deja la "seniori"[hop] Don't talk unless you can improve the silence! Mami [indecis]&minunea mea [ispita] ( mai 2004) [RO]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Criss, da, copii mei sunt gemeni si in primele luni am avut ajutor, dupa aia m-am descurcat singura. E o poveste mai lunga si promit ca revin. Acum sunt in plin elan de dimineata si trebuie sa stau cu ochii pe ei. La mine in familie am aflat ca bunicul tatalui meu a avut un frate geaman. Eu stiu ca de regula dupa 3 generatii, adica ai mai multe sanse sa devii bunica de gemeni [:D]. mira stiu ca e important, dar ma gandeam ca ea mananca mai de toate si daca isi ia calciu din branza, iaurt, fructe, nue chiar tragic, ca la un bebelus, daca nu bea lapte. Ziceai ca si-a scos biberonul. Poate s-a plictisit sa bea asa. Ai incercat cu cana? O idee: pune-i in cana un praf de cacao, cat sa ii schimbe culoarea si un pic de miere (daca nu ii dai zahar) si spune-i ca-i dai lapte cu ciocolata ca la nus' ce printesa.[;)] Pupi si revin mai tarziu. Laura [mamica] de shtrumphi, [bonjovi] Rares si [zana] Bianca 13.06.2005 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira dupa ce i-am scos biberonul nici Andrada nu a mai vrut sa bea lapte cam o luna. I-am dat cu nesquik, cu cacao dar nu a vrut. Dupa o luna a inceput sa manance lapte cu biscuiti dimineata. Si de atunci, adica cam de vreo 2 ani jumate, in fiecare dimineata mananca lapte cu biscuiti. Acum mai bea si cu nesquik dar destul de rar. Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura mananca banana, biscuitzi, iaurt,carnitza de pui, ou-facut omleta sau fiert si pus in supica de la amiaza, supica la amiaza(dar de vreo 3 zile nu prea a mai vrut). A mai mancat orez, mazare, mar cu biscuite. Cam atat. Am sa-mi fac timp intro zi sa vin la tine.[:D] Merci de invitatzie.[flo]. Casandra e mai mica cu 2 sapt fata de strumfii tai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat cu cereale de toate felurile si nu vrea, doar cu gris il accepta. Si cat m-am ferit de gris sa nu se ingrase prea tare......tot la gris am ajuns! Multi pupici pentru sfaturi, fetelor! Fetelor, ce-ar fi sa facem intr-o zi un chat pe mess? Don't talk unless you can improve the silence! Mami [indecis]&minunea mea [ispita] ( mai 2004) [RO]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata Eu ieri am lipsit motivat ca am fost la ziua mamei(o cheama dumitrina [;)] si pe mine la fel [bang]),i-am facut un tort si niste prajituri ieri pe la amiaza asa ca nu prea am mai avut timp liber. Criss nu fi dezamagita,eu zic ca daca se razgandeau te sunau sa nu te mai tina in suspans. Mira facem cum sa nu si un chat pe mess[bis],nu fii necajita ca papa laptele cu gris,fa-il mai subtire,si eu ii dau Anei mai des si nu s-a ingrasat deloc [bang](il papa prin bibe) Am plecat ca s-a trezit copila,aaaaa inca ceva Mira intri in concediu o sapt de luni??? Dana [RO] Paul(6) [auto] Ana Maria(2) [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LUANA27 LA MULTI ANI pentru ieri[cheers] si [floare3] pentru tine si mama ta. Ce mai faceti mai fetelor ca eu am imbulinat-o. Sunt racita cobza. Si Andrada e pe urmele mele. Bine ca vine vacanta, cu toate ca nu are cine sa stea cu ea. O sa vad cum ma invart la servici. Am uitat sa va intreb daca ati fost la circ. Daca nu, nu ati pierdut nimic. Noi ma fost pentru ca a devenit un fel de traditie de vreo 2 ani nu ratam nici unul care vine. Acum Andrada stie dupa afise ca a venit circul si nu mai avem scapare [bang]. Acum va las ca mi se raceste cafeaua si pentru gatul meu e buna fierbinte. [pup] Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Criss.Am vrut sa-l ducem si noi pe Paul la circ...de ce zici ca n-a fost frumos???Cred ca ala de data trecuta a fost fainut,asa-i?Noi atunci l-am avut pe baiat la tara. Si eu am fost racita acum vreo 2 sapt(dar tare de tot) si m-am trecut pe antibiotic ca nu-mi mai trecea ...Copii mi-au scapat,i-am tinut in oscilococinum si ceaiuri cu lamaie si miere [;)].Si acum le mai dau profilactic oscilo,noi ne impacam f bine cu el [;)] Oare Ionela ce mai face??? Dana [RO] Paul(6) [auto] Ana Maria(2) [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...