Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 291
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara! In primul rand multumesc din suflet tuturor pentru urari si gandurile voastre frumoase. [pup] ana La multi ani! [s] sotului tau. lunna multumesc mult pentru informatiile despre gradinita. Eu trag sperante, poate gasesc totusi una care sa mi-i accepte, chiar daca nu o sa aiba 3 ani. E mult mai ieftin ca o bona si cred ca si lor le-ar fi mai bine, sa socializeze si sa isi faca un program riguros de masa si somn, plus ca ar invata foarte multe lucruri. Ma intrebai cum dorm. Pai au 2 patuturi separate, dar Bianca doarme in patut, iar Rares cu mine in pat, sotul singur in sufragerie. A fost o conjunctura pe la 4 luni cand stateam singura cu ei noaptea, Rares se trezea si din ora in ora uneori, Bianca si ea destul de des, asa ca am ales sa il culc pe Rares langa mine, sa ii dau san cand are chef, fara sa ma mai ridic din pat de o suta de ori pe noapte. Apoi am stat destul de mult la parintii mei ( in mai multe etape) unde nu am loc de patuturi, asa ca a dormit iar cu mine in pat. Acum doarme toata noaptea, se trezeste o data cel mult sa bea apa, dar seara adoarme numai langa mine, cu spatele lipit de mine, sa il cuprind in brate. Noaptea de multe ori ma cauta, pune mana sau se lipeste de mine. Plus ca se invarte in 3/4 de pat, eu dormind pe o bucatica de pat, la margine. Asa ca acum nu prea am sanse sa-l culc in patut. Probabil ca daca as insista si m-as tine tare cateva nopti, s-ar invata, dar sigur ar trezi-o pe Bianca de cate ori se maraie el si ar fi circ, nu gluma ... Asta e, sper ca mai incolo, cand o sa inteleaga mai multe, o sa-l conving. Daca nu, un alt plan e sa ii pun pe amandoi in patul mare, scot patuturile si ii las singuri in dormitor. Dar asta mai la vara. Ieri a fost frumos. Sotul mi-a facut de dimineata o surpriza, aparand cu un tort (de ciocoalata, preferaul meu), apoi a chemat un instalator si a rezolvat niste probleme de la instalatia din baie care ma stresau de multa vreme. Spre seara au venit cativa prieteni, nasicile copiilor (nasii erau in deplasari, amandoi) si a fost f. bine. Cei mici s-au jucat cu alti copii de varste apropiate, au fost in centrul atentiei, dar s-au comportat neasteptat de bine. Am primit cadouri foarte frumoase. Una peste alta, a fost o zi reusita. ana, luna voi pe unde si pe la ce ora va scoateti copii acum? Chiar nu ne intalnim noi niciodata, chiar daca stam asa de "grupat" in zona asta? Laura [mamica] de shtrumphi, [bonjovi] Rares si [zana] Bianca 13.06.2005 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu azi am fost la serviciu sa-mi fac lichidarea,am stat vreo 3 ore,m-am intalnit cu foste angajate(m-au pupat),fosti colegi(sefi),toti m-au intrebat de ce nu mai vin inapoi,acum parca chiar imi pare rau ca am renuntat dar sper ca mai incolo sa-mi gasesc un serviciu mai langa casa,in oras(vechiul job era la savinesti),cu program acceptabil si de care sa fiu multumita[;)] Mira bag sama ca tu ai terminat concediul in mai,ai ramas descoperita in lunile astea cat nu ai lucrat?Ma refer la cartea de munca... Pup ca s-a trezit Ana!! Dana [RO] Paul(6) [auto] Ana Maria(2) [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, ieri am scris si eu, dar mesajul a ajuns la partea a 9-a. Oricum, va spuneam ca urma sa dam si noi de baut. Ieri a fost ziua sotului meu.[alcool][berica] Laura eu merg in parcul central pt ca aici la Aurora ma termina de tot.Am vazut filmuletele....sa-ti traiasca bbii scumpi si LA MULTI ANI ! Ionella ai un baiat care seamana cu tine..... [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am reusit si am rescris mesajul, am vazut ca Pisicuta tocmai scrisese despre noi. Multam'[pup][flo]Nu am apucat sa citesc inainte sa scriu.Vreau si eu carticelele electronice cu psihologia copilului, daca se poate, te rog. Multumim la toata lumea de urari. Ieri ne-am chefuit bine.[:D] Laura am si eu o curiozitate: cam cat mananca copii tai intro zi? Si ce le mai dai de mancare? Eu sunt in pana de idei si fiimea nici nu se prea omoara cu mancatul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HI! Sigur ca va trimit fetelor,numai sa imi dati adresele de email. Ana cum ati petrecut? Lunna bine ca ai rezolvat cu ei si las' ca iti gasesti tu un job mai bun si mai aproapre de casa[;)] [url="http://photos.yahoo.com/selfguide1"]Pozici cu noi[/url] [url="http://b2.lilypie.com/4JCXp3/.png"]"Cronometrul" lunilor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...