Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

AJUTOR...........!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

IzvorL citi ai ani? Muncesti deja? Ai putea da o mina de ajutor mamei tale in caz de grijile materiale sunt cele care o fac sa nu vrea sa divorteze? Ea munceste?

Tu si cu mama ta v-ati descurca onorabil fara el?

O femeie abuzata nu mai are incredere in ea, ca poate reusi si singura, universul ei e format numai si numai din barbatul abuzator, care o face sa se simta mica si inutila, iar el devine in ochii ei un colos greu de infrint. Ea, sunt sigura ca acolo undeva in inima ei ar vrea sa fuga cit mai departe de scandal si bataie, insa ii este frica! Trebuie sa stie ca poate si fara el, trebuie sa inteleaga ca e viata ei si ca nu are dreptul un alt om pe pamintul asta sa-si bata joc de zilele ei.

ea trebuie sa stie ca ea este un om bun, ca are o viata data de cel de sus si ca e dreptul ei sa o traisca in pace si ca asa e normal, o viata tihnita si linistita! Sotzul nu e decit alt om, un simplu om, nu vre-un dumnezeu caruia sa-i ofere pe tava viata si sufletul ei.

Daca mama ta si-ar gasi putere sa se regaseasca pe ea, sa lupte un pic sa-si recapete increderea in sine, daca si-ar demonstra ca POATE SI SINGURA si inca foarte bine, daca macar i-ar incolti aceasta idee, atunci ar realiza ce om de nimic a avut linga ea. Si ar vedea ca a irosit din viata ei rabdind infricoshata un abuzator.

Iar alcoolismul e boala grea..

De ce mama ta nu vrea sa divortzeze? Ce zice ea ? De ce anume ii este frica?

Alyssa bune sfaturi[asia]

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:id="red">

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

explica-i mamei tale k daca nu reusiti sa scapati de abuzul domestic din partea tatalui tau o sa va distrugeti (mai ales tu ca esti tanara) incet incet viitorul! ea nu-si da seama? explica-i k trebuie sa se gandeasca si la tine nu doar la ea si ca tu esti mai importanta pt ea decat un om care o bate si o batjocoreste tot timpul. tu stii ce o atinge la suflet, vorbeste cu ea, incet incet trebuie sa inteleaga si sa ia masuri, pana cand vor accepta femeile din romania aceste abuzuri?????

cat despre consiliera ar fi trebuit sa o intrebi ce ar fi facu ea daca ar fi incasat asemenea batai? ar sta sa fie batuta in continuare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sal inca o veste proasta.:((( A VB MAMA CU AVOCATA SI..........ea ia spus ca:pt ca eu sunt minor nu se poate efectua divortzul decat daca amandoi sunt deacord si trebuie martori...........deci ii grav pana la anu ii greu de divortzat pt ca daca ii spune sa divortzeze cred ca o omoara si acuma cand o fost treaz iara facea ammenintzari si mai nou ia foarte multe medicamente se drogheaza cu medicamente ii nebun deci ia acum ceva medicament care se foloseste pt ....Psihoza,si 2 tipuri de dementza.....chiar is foarte deprimat acum am crezut ca va fi mai buna vestea de la avocat....:( si nici nu am avea unde prea merge acum mai ales ca incepe schoala.....acum iara a spus ca vrea sa se apuce de baut si ca o sa vad eu scandal dupa aia ca sparge televizoru si ce tratamente o sa ne aplice si asea mai departe.................SI DISPERATA AIA DE CONSILIERA INCA MAI ZICE CA NUI PISHO OMU CA EA O VAZUT CU UN COMPAS CA II SANATOS aia era voodo si zice ca sar putea sa fie posedat si ceva de genu si ca daca rupe legatura cu spiritu ii ok dar ma ......in spiritu ala si in ea eu vreau divortz sau sa nu mai stea inpreuna ca eu cedez psihic si dupa aia daca ma pierde pe mine cedeaza si mama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IzvorL, te inteleg prin ce treci, am trecut si eu prin asta. Diferenta este ca era tata vitreg, iar casa era a noastra.

Nu au ajutat nici drumurile la politie, nici fugitul de acasa, de fiecare data tot el cistiga. Ma gindeam la un mom dat sa fac reclamatie pentru tentativa de viol, dar nu aveam cum sa demonstrez nimic.

 

In ultima instanta, l-am dat afara din casa. A venit prietenul meu la mine, a iesit cu bataie, i-am strins catrafusele si l-am aruncat in strada. A fost urit, ca apoi o urmarea pe mama sa o omoare, ca pina la urma saraca si-a angajat bodyguard. Pe bune... A durat citiva ani cosmarul asta.

 

Poti profita de faptul ca esti minor. Du-te la directia judeteana pentru protectia copilului si cere ajutor, pentru ca tu esti in mod clar un copil intr-o situatie de abuz. ei trebuie sa-ti asigure gratuit asistenta de care ai nevoie, chiar si juridica. In plus, trebuie sa existe acolo in zona un centru pentru victimele abuzurilor. Poate va ajuta pe amindoi sa stati acolo o vreme, pina se gaseste o solutie. Sau, daca are probleme psihice, poate reuseste sa obtina mama ta divortul fara acordul lui.

 

Iar pe acea consiliera invit-o la un scandal la voi, poate simte pe pielea ei cum e cu "actiunile minore".

 

Mult curaj si nu renunta, pentru ca numai la tine e speranta.

 

NANUK

 

 

Zambeste, miine va fi mai rau! MURPHY

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by IzvorL

sal inca o veste proasta.:((( A VB MAMA CU AVOCATA SI..........ea ia spus ca:pt ca eu sunt minor nu se poate efectua divortzul decat daca amandoi sunt deacord si trebuie martori...........deci ii grav pana la anu ii greu de divortzat pt ca daca ii spune sa divortzeze cred ca o omoara si acuma cand o fost treaz iara facea ammenintzari si mai nou ia foarte multe medicamente se drogheaza cu medicamente ii nebun deci ia acum ceva medicament care se foloseste pt ....Psihoza,si 2 tipuri de dementza.....chiar is foarte deprimat acum am crezut ca va fi mai buna vestea de la avocat....:( si nici nu am avea unde prea merge acum mai ales ca incepe schoala.....acum iara a spus ca vrea sa se apuce de baut si ca o sa vad eu scandal dupa aia ca sparge televizoru si ce tratamente o sa ne aplice si asea mai departe.................SI DISPERATA AIA DE CONSILIERA INCA MAI ZICE CA NUI PISHO OMU CA EA O VAZUT CU UN COMPAS CA II SANATOS aia era voodo si zice ca sar putea sa fie posedat si ceva de genu si ca daca rupe legatura cu spiritu ii ok dar ma ......in spiritu ala si in ea eu vreau divortz sau sa nu mai stea inpreuna ca eu cedez psihic si dupa aia daca ma pierde pe mine cedeaza si mama


id="quote">id="quote">Hai ca m-ai omorat ! Cum adica ? O consiliera si o avocata - amandoua femei - ii spun altei femei, abuzata de sot, ca n-are ce sa faca ???[batcap][V][:0] Pe ce planeta ? Zau, macar din solidaritate feminina si tot ar fi incurajat-o sa scape de nebun. Ceva mi se pare ciudat, nu te supara.Andreea, mama lu' TiberiuMicul PrintSpiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte; spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am o cunostinta care a obtinut divortul cu doi copii minori, si fara acordul sotului in caz de abuz...in Bucuresti e adevarat.a avut martori si un avocat bun...atat.

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-26 [baietel]id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by IzvorL

sal inca o veste proasta.:((( A VB MAMA CU AVOCATA SI..........ea ia spus ca:pt ca eu sunt minor nu se poate efectua divortzul decat daca amandoi sunt deacord si trebuie martori.....................SI DISPERATA AIA DE CONSILIERA INCA MAI ZICE CA NUI PISHO OMU CA EA O VAZUT CU UN COMPAS CA II SANATOS aia era voodo si zice ca sar putea sa fie posedat si ceva de genu si ca daca rupe legatura cu spiritu ii ok dar ma ......in spiritu ala si in ea eu vreau divortz sau sa nu mai stea inpreuna ca eu cedez psihic si dupa aia daca ma pierde pe mine cedeaza si mama


id="quote">id="quote">Sa-mi fie cu iertare, dar ceva imi spune sa nu cred povestea asta...si eu am trecut prin situatii de genul asta si stiu cum e, dar...am un sentiment tare ciudat...In primul rind, asa cum a mai spus si alta fata, nu-mi vine sa cred ca 2 femei au putut da astfel de sfaturi!!!In al 2-lea rind, mama a fost la consiliera, iar consiliera ii spune ca a vazut ea cu compasul ca tatal este sanatos!!!...ce consiliera e asta?!?!....unde l-a vazut ea pe tatal lui????....in poze???!!!Mi se pare cam prea trasa de par povestea asta!!!...si daca este o gluma proasta a unui baiat de 17 ani imi pare tare rau, pt. ca nu se glumeste cu asa ceva!!!id="green">
Frumoasa, optimista si glumeata! :-))www.fotos.web.de/ca-da-mi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...