Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

AJUTOR...........!!!!!!!!


Recommended Posts

Faza cu compasul cred ca e asa: "consiliera" are o "ansa", e un instrument folosit in radiestezie. Am avut o colega care facea niste cursuri de radiestezie si "te masura" cu "ansa" si iti spunea (aprox.) de ce boli suferi etc., evident nu era adevarat, dar ma gandesc ca la o astfel de "consiliera" se refera el.( in sensul de consiliera spirituala, nu de la asistenta sociala sau asa ceva...)

 

Oana si Mara 11.08.2004

pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
va multumesc pt sfaturi dar acum au aparut si alte probleme bunica este in spital doamne fereste sa se intample ceva cu ea ca are ciroza .Nu a durat mult perioada lui de lipsa de alcool acum este jos la o terasa cu niste prieteni bea si primeste "sfaturi" dupa cate am auzit ca vb tare si terasa se vede de pe geamul din baie.Si bineinteles prieteni lui sunt toti oameni fara familie alocoolici si alte "calitati" . Acum a inceput si schoala si mi chiar frica pt ca nu sunt instare sa invat in stres si pe laga asta acum am descoperit ca am si o problema cu ochi care ma face sa obosesc foarte rpd cand citesc .A vb mama cu el ia spus sa isi revizuiasca atitudinea sau sar putea sa se termine intre ei si ca ia spus ca nici macar nu si-a cerut scuze pt ce a facut la care el raspude ca el nu a gresit cu nimic... Si ii "multumesc" foarte mult camelia-danielei pt incredere as vrea sa o aud cum vb dupa ce a trecut prin asea experienta deja nu mai pot sa dorm noaptea si inca mai credeti ca este o gluma !!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copile drag.

Chiar esti din Satu-Mare? Am trait o vreme acolo.

Dute la sediul Caritas il gasesti vis-a-vis de parcul central langa vechiul muzeu,intri pe poarta aia unde se intra la parohia catolica (intreaba si tu in magazinele din jur de vanzatoare sa-ti spuna unde-i intrarea daca nu gasesti exact poarta) si cere sa vorbesti cu o/un asistent social de acolo.Spune-le lor tot ce ai spus aici si cere-le ajutor.

Apoi dute la primarie (cladirea cea mai inalta din oras si spune-i portarului sa-ti spuna unde-i biroul de autoritate tutelara (la parter) ca ai o problema urgenta si grava.

Una din doua trebuie sa-ti rezolve oarecum situatia.

Si nu o mai lasa pe mama ta sa mearga ca "consiliera" aia .

Stai linistit ca daca tu spui asistentelor sa nu sufle o vorba ca de la tine stiu ce "minuni" face tatal tau,stiu ele ce scuze sa inventeze sa nu se afle ca de la tine stiu ele de situatia ta si a mamei tale.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...