Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

stie cineva cum se naste la Sp.Pantelimon?


silvia_d

Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Originally posted by andreea_tx

Adica?...ce anume vrei sa stii? Bun venit pe forum.ma refeream la mai tot ce-nseamna nastere:daca au rezerve,cat e de curatel,apropos, eu voi naste cu Dr.Ulrleteanu,care mi-a facut o impresie f.buna, am fost o singura data la control, si am 28 de sapt(dpn=2 dec!), bine, am mai fost intre timp la alti medici inaiunte; eu lucrez intr-o policlinica, si m-au tot vazut medici pe-acolo...am ales spitalul asta pt.ca e relativ aproape de casa, si pentru ca mama mea mi-a sugerat sa nasc cu acest medic, despre care a auzit numai lucruri bune.multmesc mult pentru raspuns, si-o sa te rog sa-mi spui si miecum ma-nscriu in clubul mamicilor care nasc in decembrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu imi aduc aminte ca acum 2 ani si jumatate era foarte murdar...poate acum s-a schimbat.unii doctori sunt buni, f. buni...dar eu n-as naste acolo...

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-26 [baietel]id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am mai ajuns sa nasc acolo acum 5 ani ca eram in ev. la prof Ancar si era foarte ocupat nu prea avea timp de paciente si pe vremea aia pleca des din tara si mi-a fost frica sa nu ma lase balta pe mana altcuiva necunoscut.Nu stiu cum e la nasteri dar intre timp au mai renovat cate ceva in spital nu mai e asa de jegos pe ici pe colo.Cum a spus si Anamaria sunt si medici buni pe acolo.Ca sa te inscrii in clubul mamicilor care nasc in dec. dai clic pe sub. si acolo te inscrii si tu probabil ca este cineva care actualizeaza listuta cu mamicile de la sub asta si apoi poti conversa cu ele .

 

andreeat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prietena mea a fost neonatolog rezident la Pantelimon si mi-a vorbit extrem de frumos despre Urleteanu.Sectia de neonato este bine dotata si au si personal ok, dar sa nu iei rezerve cu taxa pt. ca bebeii sunt dati la salon si daca apar probleme aceste saloane sunt departe de camera medicilor si vorba ei moare copilul pana ajung sa-l vad.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia,

 

Eu am nascut in iulie 2001 la spitalul Sf. Pantelimon cu dl. prof. Ancar, prin cezariana.

 

Dl. prof a fost super OK, e drept ca am avut noroc sa fie in tara cand s-a intamplat evenimentul.

 

In schimb spitalul era f. murdar. Am stat pana sa nasc (pentru ca m-am internat cu vreo 3 zile inainte sa nasc) intr-o rezerva cu 4 paturi, destul de curatica, insa din cauza ca baia nu era inchisa pentru celelalte mamici, era f. murdara. Veneau tot felul de mamici la baia aceea si numai civilizate nu erau. Efectiv imi era scarba sa merg la baie, si teama totodata sa nu ma infectez cu ceva.

 

Dupa ce am nascut insa, dl. prof m-a mutat intr-o mini-garsoniera, un fel de rezerva pentru 2 persoane, cu baie proprie, in care am stat singura. Nu era curat, dar macar mi-am facut eu curat si mi-am pastrat curat cat am stat acolo. Mi-am adus si un TV mic de acasa, iar cand mergeam la bebe incuiam rezerva cu cheia.

 

In ceea ce priveste asistentele de la reanimare, au fost OK, dar le-am si dat destul.

 

Medicul neonatolog nu mi-a fost de foarte mare ajutor, nu avea timp sa stea sa explice ce si cum sau sa te invete (dna dr Sardescu). La fel si asistentele de copii, cu care efectiv era sa ma iau de par intr-o noapte pentru ca bebe urla de mama focului, eu nu aveam lapte sa-i dau si cand le-am rugat sa ii dea o portie de lapte praf mi-au spus ca nu e trecut pe lista !?!?!

 

Am avut parte de o asistenta f.f.f buna si sufletista, dra Iulia, care a avut grija de mine cat am stat in spital, dar si dupa aceea (pentru ca am mai venit la pansat si verificat operatia; intr-o parte nu se inchidea deloc, ci tot curgea ceva de acolo; ea a reusit sa cheme un medic sa se uite la mine, pentru ca dl. prof plecase deja in concediu, si sa imi curete putin operatia pentru ca organismul rejectase firele absorbante).

 

Prin urmare, sunt si bune si rele.

Bebe nu a stat cu mine in salon, nu mi l-au adus.

 

De intrat in spital intrau greu la mine, numai cu zeci de mii de spagute incepand de la portar, bodyguard, femei de serviciu de pe etaj care pandeau sa nu intre nimeni pe etaj, etc.

 

EC

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la Spitalul Sf. Pantelimon in decembrie 2002, cu prof. dr. Ancar Virgiliu. Desi spitalul era groaznic, eu am fost f. multumita, ca dinsului ii datorez totul. Prof. Ancar m-a ajutat sa-l am pe Bogdan si tot dinsul l-a adus pe lume. N-am avut probleme, fiindca am stat in rezerva (2 rezerve cu 5 paturi in total la o baie). In rest acolo totul este f. nasol: mincarea aproape inexistenta - dimineata dadeau piine cu margarina la gravide si lauze, la prinz ceva ciorba si felul doi dar fara pic de carne, iar seara compot si de cele mai multe ori macaroane cu brinza. F. multa lume de tot felul acolo, mizerie, am vazut si gindaci chiar si la bucatarie, noroc ca eu in rezerva n-am avut. Bebele era tocmai in celalalt capat al etajului si mi-era tare greu sa ajung acolo, asistentele de la copii nu erau nici bune, nici rele, dar una a fost nemaipomenita: LILI. Ea m-a invatat cum sa-l spal, cum sa-l alaptez, ce produse sa folosesc. Nu avea copii, dar ii iubea tare mult. Asa ca daca ajungeti acolo s-o cautati. Nanotoloaga a fost f. atenta, dar si noi am fost atenti cu ea si mai eram si pacienta profesorului. Desi nu va recomand sa nasteti la Pantelimon, eu daca ar fi s-o iau de la capat as naste tot acolo, daca prof. Ancar ar fi acolo.

 

Daca mai vrei sa citesti pareri despre spital si ai rabdare, da click mai jos:

 

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=703

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=9717

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10411

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35211

 


Asta e parerea mea, dar nu trebuie sa faci ca mine [:D].

 

[pup]

 

Karina [sofer] + Bogdanel [copil]

 

Ajutati-l pe Mihaita !id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot acolo am nascut si eu in noiembrie

doctori sunt super si nu atat ei cat moasele, eu am avut parte de 2 tipe tinere super profesioniste care mi-au explicat tot ce trebuia

eu am nascut cu un doctor relativ tanar Cursaru parca

siptalul este inca mizer, asternuturile se schimba cu spaga, toaletele nu comentez, in saloane cate 4 mamici cu bebei cu tot, asistentele de la nou nascuti[bang] parca le injurasei inainte sa vb cu ele

mie personal, desi primise zdravan caci la fimiu a intrat si sotul si mama si matusa si nasa cat inca era in incubator desi in sala respectiva erau 2 bebei gemeni prematuri nascuti sub 1700 , mi- la adus mi la pus in brate mi-a zis cand plange sa ii dau sa manance si a plecat, nici sa ii dau nu am mai apucat,

in salon cu mine era o tipa care refuza sa o alapteze pe micuta si ii aduceau lapticul la 3,6 9 12 si apoi la 6 dimineata iar saracul bb urla mereu de foame pt ca ea nu manca la 3 suficient si la 3.30 se strangeau biberoanele si pana la 6 nu vedea nimic altceva,

de ce sa zic eu nu as sfatui pe nimeni sa nasca acolo dar.... urmatorul bebe tot acolo il voi naste si nu ma intrebati de ce , probabil din aceleasi considerente pe care ti-le-a zis si mama ta

 

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...