Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

moralitatea femeii casatorite-mit sau realitate?!


Recommended Posts

propun sa infiintam un club al doamnelor casatorite care mai dispun inca de :moralitate,respect,bun simt.nu de altceva dar vad ca pe zi ce trece randurile se subtiaza.. si de fiecare data la subiectele postate la aceasta rubrica a fost vorba despre barbati care si-au inselat sotiile. vreti sa fim sincere si sa vorbim despre motivele care le determina pe doamne sa-si insele sotii? cu respect, Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu mi-am inselat niciodata jumatatea, fie ea sot sau prieten, dar daca as afla ca ma inseala l-as insela si eu. Poate ca nu suna bine, dar cred ca in unele cazuri merge "dinte pt dinte, ochi pt ochi".

Plus ca aproape sigur (nu zic 100% ca nu stii cum e doar daca esti in situatia data) as divorta.

 

pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu l-am inselat niciodata, in fine nu am inselat pe nimeni, nici el nu m-a inselat, asa simt si pina acum asa a fost.

Daca se va intampla as pleca, chiar si cu 2 copii, se rup toate, si de iertat poate dar incredereaa si iubirea vor disparea.

Nu stiu daca o data si o data as putea sa fac eu pasul asta, si mie, atunci mi se va aplica acelasi tratament.

Se poate gresii, inteleg ca exista si asemenea situatii, nu vreau ca noi doi sa fim in asemenea postura.

 

Lavi

poze Eva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea povestilor despre inselat consortul,pe care eu le-am auzit,au plecat de la insatisfactia sexuala....Prea putine femei si-au inselat sotul din cauze financiare sau sociale...Altele,putine si ele, si-au inselat sotii pentru ca au fost inselate si au luat in considerare ceea ce a scris April :" ochi pentru ochi si dinte pentru dinte".

Eu nu sunt de acord cu ideea de a face ceva ascuns,de a-mi insela partenerul de viata.Nu am facut-o cu nici unul dintre prietenii pe care i-am avut si nici cu primul sau al doilea sot(aici vin cu o mica precizare:primul sot a murit la doi ani dupa casatorie).Am gasit de cuviinta mereu,ca,atunci cand treburile intre noi nu mai mergeau asa cum imi doream,sa stam de vorba si sa clarificam problemele ivite,sa ajungem cumva la o solutie optima pentru amandoi...

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca femeie proaspat casatorita normal ca ma inscriu si eu in club desi tin sa va spun ca suntem impreuna de 13 ani... Nu l-am inselat niciodata iar atunci cand am aflat ca el ma insela (asta acum vreo 9 ani..) am avut puterea sa-i dau papucii! desi il iubeam enorm si in sufletul meu il iertasem... pur si simplu nu am vrut sa-l mai vad! I-au trebuit 2 ani sa ma convinga... Sincera sa fiu si eu m-am gandit atunci exact ca April... "daca el a putut eu de ce sa nu...?" dar credeti-ma ca n-am putut! Ca sa ma culc cu un barbat trebuie sa am si niste sentimente acolo... Cel putin asta consider eu.

 

Acum eu nu sunt in masura sa judec alte femei care totusi o fac... care isi inseala sotii (partenerii). Cred ca sunt multe motive care le determina sa faca pasul asta: nepasarea, neglijarea, plictiseala, lipsa de comunicare si de ce nu?! curiozitatea (mai ales in cazul in care ea a cunoscut dor un singur barbat: pe sotul ei). Pana la urma fiecare cuplu are povestea lui...

 


Bucuria vietii e zambetul copilului, al omului drag si al sperantei ca totul va fi bine...

Biby

 

Cununia civila

Biserica

Restaurant

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-am inselat niciodata prietenul, acum sotul meu, si nici nu as face-o . Pentru mine conteaza foarte mult moralitatea intr-o casnicie. Daca m-ar insela, as divorta fara sa ma uit in urma, asa ceva nu pot ierta. asa sunt eu si consider ca gandesc bine. intr-o relatie, cand unul din soti inseala, totul este distrus, chiar daca se incearca sa se treaca peste, din diverse motive.

parerea mea.

va pupic pe toate

 

cherry

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am referit ca as face-o cu primul care imi iese in cale doar pt a fi chit. Poate ca as privi altfel un barbat si daca mi-ar place in tipm i-as si plati "factura" celui care m-a inselat. Insa sper din tot sufletul sa nu fie nevoie vreodata. Acum discut ipotetic, dar cine stie cum as reactiona daca as fii in situatia data. Greu de spus din afara. Doar ma dau cu presupusul.

 

pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu mi-as insela sotul din doua motive:il iubesc si il respect.si apoi,nu cred ca as mai putea sa ma privesc in oglinda daca l-as insela.nu sunt ipocrita si nici constiinta nu imi lipseste.sunt de acord ca mai devreme sau mai traziu intervin nenumarate probleme in casnicie,dar m-as implica intr-o alta relatie atunci cand stiu ca am discutat ,nu mai este nimic de facut.cand stiu ca am facut tot ce mi-ar sta in putere sa salvez dragostea noastra.

in ultima vreme mi-a tot pus intrebarea:daca ma inseala am puterea de a trece la faptele-adica sa ma despart de el-asa cum am sustinut in vorbe de multe ori?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-am inselat niciodata sotul ,si nu cred ca-l voi putea insela vreodata.Daca voi fi tentata ,cred ca ma voi gandi la ce as putea pierde,adica tot ce am construit pana acum,efectiv as renunta de buna voie la viata mea..Nu-l vad pe sotul meu sa treaca peste asa ceva,cum nici eu nu as putea trece peste tradarea lui(fereasca Dumnezeu!)

Cat despre inselatul din curiozitate, mi se pare cea mai mare prostie.

Asa cum a spus si Mariagi,ma voi implica intr-o alta relatie doar daca as sti ca nu se mai poate repara nimic in casnicia mea,doar daca voi vedea ca e imposibil sa ne mai traim viata impreuna.

Va doresc o casnicie fericita si sa fiti iubite!

Nicky

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...