Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

moralitatea femeii casatorite-mit sau realitate?!


Recommended Posts

quote:Originally posted by anamari

belladonna, giuliano...[flo]rufus-mi-e mi-a spus un amic ca femeile maritate, mai ales cele dintr-o casnicie care nu scartie sunt mai sigure intr-o relatie pe care nu o vrei de durata...de obicei nu vor sa piarda ce au acasa...de ce o fac? n-as putea sa-ti spun...nu m-am uitat in jur daca am fost multumita de ce am avut acasa(un alt amic mi-a spus ca asta tine de tip de personalitate si nu de moralitate si are dreptate)...cat despre etica, moralitate...ele nu se opresc si nici nu incep cu inselatul partenerului de viata...si nici nu depind de situatia civila a cuiva sau sexul persoanei cu pricina...chiar e o chestie care m-a deranjat in postarile pe care le-am mai citi aici, persoane morale care nu si-ar insela barbatul au spus siderata"da de ce n-ai facut draga avort" , din cate stiu eu sa ucizi e imoral...cat despre mine, eu am prea multe pacate, asa ca daca la-as insira pe forum multe persoane ar avea asa un soc...si nu vreau sa oripilez pe nimeni...anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-26 [baietel]

id="blue">poze de copii cumintipovestea lui alex, povestea liei, povestea noastra
id="quote">id="quote">adevar graiesti anamariid="red">, [pup]Loma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dupa parerea voastra, nu mai exista sotii/femei de o moralitate ireprosabila?! Totul depinde de educatie si de principiile de viata!

 

Si da, eu as putea sa ridic piatra! Dar tot principiile mele, cladite si pe credinta, nu numai pe educatie, nu ma lasa sa judec pe nimeni! Fiecare face ce-i dicteaza constiinta... sau inima... daca nu o poate controla.

 

Situatii posibil favorizatoare de "umblat" am avut si eu, nu ca le-as fi cautat, ci ca mi-au iesit in cale. Nu m-au interesat pt. simplul motiv ca nu-mi sta in fire sa "practic" astfel de sporturi... deh, principiile mele trainice... de care unii chiar au ris!

 

So, da, exista si in ziua de azi femei cu o moralitate ireprosabila (nu ma includ printre ele, decit la capitolul moralitate in casnicie), numai eu cunosc personal si f.f. apropiat patru!

 

Cit despre a judeca pe altii... nu este treaba noastra, noi putem doar discuta, dar fara sa ne "paruim".

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

 

Virsta bebe2

Virsta Deiu

 

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu credeam ca moralitatea femeii maritate e un fapt cert, care nu trebuie probat,argumentat, justificat, iar cele care calca stramb constituie exceptii. nu putem generaliza ca "toate femeile sunt fidele", dar sunt naiva daca eu cred ca majoritatea asa sunt? poate ca da. m-am intristat citind unele postari de aici din care razbatea "usuratatea" sotiilor, dar poate ca inainte de a judeca aceasta usuratate ar trebui sa stim care au fost motivele ce le-au impins acolo.

asa ca mai bine discutam despre motive-sunt neglijate de sot,nu se simt iubite, sunt inselate,batute, jignite sau multe altele,ceea ce le-ar putea justifica in ochii lor o ratacire, iar despre cele care cu cinism sau din plictiseala isi inseala sotul dati-mi voie sa cred ca sunt minoritare in "clubul casatoritelor fara moralitate"(asta a fost o ironie).

repet, poate sunt eu naiva, dar ceea ce am citit pe acest forum sau am auzit aiurea inca nu se constituie in "probe" care sa-mi schimbe parerea.

id="Comic Sans MS">id="teal">

 


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.id="Comic Sans MS">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io nu mi-am inshelat pin'acu cc consortu...nea Viby se pune? [:D]...dar, daca nu ar mai merge relatzia pe care o avem, la modul definitiv, ash incepe sa-mi caut partener dupa ce actele de divortz ar fi bagate, iar noi separatzi, fiin'ca n-am de gind sa impart aceeashi casa cu cineva cu care nu mai vreau sa mai am de-a face la capitolul sex, shi nici sa stau nefe [:D] 2-3 ani cit dureaza procesul de divortz... io zic Doamne, feri! de asha ceva, da niciodata nu se shtie ce-tzi rezerva viatza, din pacate nu tot drumu-i roz...

Shi ca sa raspund la intrebare, zic: procentul femeilor maritate care au aventuri e mult mai mic decit al celor fara partener stabil! [:D]

 

Iren dubla mamicaid="red">[zana] Bogdanelu nazdravanuid="blue"> [aerob] si Julia turboid="purple">[majoreta]

pozne

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[ttv]La ora 19 la stirile antenei 1 am vazut cum un gigolo din Constanta i-si santaja partenerele pt bani.Dupa ce avea relatii intime cu ele le fotografia si le cerea bani.Din ce spunea reporterul partenerele lui erau femei cu bani ,sotii de politicieni iar cea care la reclamat la politie era o profesoara de 46 ani.
id="left">In concluzie femei casatorite cu moralitate ireprosabila cred ca sint putine[vampa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:In concluzie femei casatorite cu moralitate ireprosabila cred ca sint putine
id="quote">id="quote">

 

probabil in aceeasi proportie cu barbatii, nu?

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-26 [baietel]id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Ce le face sa calce alaturi, ei bine, as fi curios sa aflu de la voi. Sa-mi completez cunostiintele...


id="quote">id="quote">pe majoritatea si ma refer la cele maritate si relativ fericite, care-si inseala cu usurinta partenerii: simpla curiozitate si faptul ca tipul in cauza, pare sa "merite". vorbesc din auzite, bineinteles!"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o nedumerire...unde incepe definitia unei femei infidele? In pat? in gand?

Daca o femeie e dedicata fizic partenerului ei 100%, asta nu inseamna ca ii este si fidela. Asta e parerea mea...Consider ca discutia e mult mai profunda decat pare la o simpla privire.

 

Ana-Maria

 

"Some people see things as they are and ask WHY?

I dream things that never were and ask WHY NOT?"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by anamariame

Am si eu o nedumerire...unde incepe definitia unei femei infidele? In pat? in gand?Daca o femeie e dedicata fizic partenerului ei 100%, asta nu inseamna ca ii este si fidela. Asta e parerea mea...Consider ca discutia e mult mai profunda decat pare la o simpla privire.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"id="size1">


id="quote">id="quote">Corect![cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Am si eu o nedumerire...unde incepe definitia unei femei infidele? In pat? in gand?

Daca o femeie e dedicata fizic partenerului ei 100%, asta nu inseamna ca ii este si fidela. Asta e parerea mea...Consider ca discutia e mult mai profunda decat pare la o simpla privire.

 

Ana-Maria"

 

anamariame,

asta zic si eu, ca tot inselat inseamna, si atunci intrebarea de ce se ajunge aici?,

-poate nu mai e asa fericita ca la inceput si nu au curajul sa plece, copii, etc

-foarte important -lipsa comunicarii-multe femei au aceasta problema

si eu cred ca de aici pleaca totul...

asta zic si eu...ca nu putem judeca pe cineva care a inselat, bine nici de aplaudat nu e, dar nu stim cu adevarat motivele, si daca acelei persoane ii pare rau ca a cazut in pacat eu zic ca nu e bine sa dam cu pietre...si trebuie ajutata ..

acu parerea mea personala, nu mi-as insela sotul pt nici un motiv, daca m-as simti nefericita ....prefer sa discut cu el, si daca nu a inteles ca deh uni barbati pricep mai greu...i-as scrie.

si as gasi o cale sa-l fac sa inteleaga unde scartie casnicia.

 

Acu sa vin si eu cu o poveste adevarata, noi cunoastem un cuplu de multi ani, el la inceput a inselat-o pe ea foarte mult, iar ea a suferit enorm, ei lectia pe care ia dat-o ea ..lui ...a fost ca s-a intalnit si ea cu cineva o cunostinta comuna care arata interes pt ea.., a facut inasa in asa fel sa afle si el ..numai ca l-a lasat pe el in suspans nu a vrut sa-i zica daca la inselat sau nu, pur si simplu ...nici in ziua de azi dupa ceva ani el nu stie daca ea la inselat, acum e foarte atent cu ea si ii pare foarte rau de ce a facut el in trecut

eu cred ca ea nu la inselat caci stiu ca il iubeste farte mult dar ..asta a fost razbunarea ei[:D]

in concluzie barbatilor aveti grija de razbunarea unei femei[:D]

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

Nimic fara Dumnezeu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...