Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

il iubesc mai mult ca viata mea, dar....


Recommended Posts

Buna fetelor as avea nevoie de ajutorul vostru, poate sunt unele dintre voi care au trecut prin ce trec eu sau care sunt mai mature si trecute prin viata si ma ajuta cu vreun sfat, ce as vrea sa punctez de la inceput e faptul ca doresc sa imi salvez relatia si nu sa ma despart de omul pe care il iubesc. Am o relatie de 2 ani si jumatate, am avut parte si de bune dar si de rele, parca de astea mai mult, au existat multe certuri, reprosuri, propuneri de despartire, infidelitate, dar totusi am ajuns aici, la 2 ani si jumatate, in ultima vreme ne certam din nou des, motivul fiind faptul ca prietenul meu imi acorda f putin timp, ne vedem in fiecare zi, dar stam cam 1-2 ore dupa care e obosit si se culca, iar duminica merge la pescuit iar eu raman singura. Stiti fetelor inteleg ca poate dupa 2 ani nu mai e ce a fost la inceput, inteleg ca are nevoie de timp pentru el, dar eu nu mai vad nici un loc pentru mine, ma simt singura. Il iubesc din tot sufletul si desi ma sperie multe lucruri la el imi doresc un viitor cu el dar nu stiu ce sa fac, nu stiu care e solutia, sa ma obisnuiesc eu cu ce imi acorda el sau ce sa fac? Incerc de cate ori sta de vorba sa ii explic ca imi e dor de el, ca as vrea sa imi acorde si mie din timpul lui, dar el intelege mereu ca ii fac reprosuri, ca el de fapt e f ocupat si incearca sa le faca pe toate si ca mereu e pe fuga si eu sunt nerecunoscatoare, ceea ce ma sperie e faptul ca in ritmul asta ne vom desparti, comportamentul lui nu ma ajuta nici pe mine in a fi dragastoasa cu el, pentru ca nu mai stiu ce sa cred, imi8 spune ca ma iubeste dar... daca nu esti iubit esti cel mai sarac om de pe fata pamantului!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga mea, daca la nici 3 ani de cand sunteti impreuna s-a racit asa mult relatia nu stiu daca merita efortul sa lupti din rasputeri. Inteleg ca-l iubesti si ai face orice, dar ti-as zice sa lupti cu toata forta daca ati fi fost casatoriti, cu sau fara copii. Dar asa....poate veti trece cu bine peste aceste momente, dar viitorul e in fata si parca nu merita sa iti faci singura greutati. Motive poti sa-i gasesti cate vrei si sa-l scuzi, dar tu esti cea care sufera. Se comporta ca un barbat insurat de cel putin 10-15 ani, satul de o casnicie luuuuunga.

 

Asta e parerea mea. Esti inca tanara si ai timp sa-l gasesti pe marele EL, cel care sa te respecte, iubeasca si sa fie in stare sa se inhame la o cursa de lunga durata.

 

Succes si bafta in orice ai alege. Fa in asa fel incat sa nu regreti pasul facut.

 

pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt absolut de acord cu ceea ce ti-a spus april.Daca un om iubeste si tine la cineva apoi pot sa treaca si 10-20 de ani ca iubirea persista.Noi suntem casatoriti de 10 ani si ne iubim mult si ne intelegem foarte bine.Si ce e cel mai important e faptul ca sotul meu imi e si cel mai bun prieten.Deci Ratusca draga nu are rost sa pui suflet intr-o relatie care nu pare sa merite.Incearca sa iesi si tu si poate ca o sa intilnesti pe cineva care sa te merite.Nu te supara dar e un sfat.Cum spunea si April de ce sa nu incerci sa-l gasesti pe marele El care poate sa-ti ofere mai mult.Nu faci decit sa te distrugi singura .Fii tare si stai de vorba cu partenerul tau si spune-i ca toate au o limita.Chiar daca el iti reproseaza ca il cicalesti prea mult incearca sa te faci ascultata.Iar daca nu vrea atunci nu te merita.[pup]

 

moldovan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine sa iubesti asa obsesiv. Asta e parerea mea! Se numeste obsesie ce ai tu, e o boala si e tratabila. Vb cu un psiholog, s-ar putea sa te ajute. Nu-mi lua mesajul in nume de rau.

 

Lid="red">iid="blue">lid="yellow">iid="green">aid="purple">nid="orange">aid="pink">id="size4">id="Comic Sans MS">

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ratusca, 2 ani si jumatate nu inseamna mult timp si daca totusi in timpul asta ati avut certuri, propuneri de despartire, infidelitate chiar ar trebui sa-ti dea mai mult de gandit chestia asta. Chiar daca il iubesti, daca el nu este omul potrivit pentru tine si te simti de fapt singura, nu stiu daca mai merita sa continui relatia numai de dragul celor 2 ani si a iubirii tale (daca din partea lui nu mai e).

Ar trebui sa discuti cu el, sa vezi cum vede lipsa timpului petrecut in doi, daca il afecteaza, daca te mai iubeste, daca mai vede un viitor impreuna.

 

"Remember not only to say the right thing in the right place, but far more difficult still, to leave unsaid the wrong thing at the tempting moment."id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 2 ani si jumatate nu are voie sa intervina rutina; ce o sa faceti atunci dupa ce o sa locuiti impreuna, sau dupa vreo 10 ani de casnicie.

Daca el merge la pescuit duminica, de ce nu poti merge si tu cu el ? El sta la pescuit si tu poti sta la plaja, citesti o carte...

Parerea mea este ca daca unul din voi a fost infidel, nimic nu mai poate fi ca inainte.

Incearca sa nu il mai cauti, sa te sune el, sa te caute el, ca sa vezi daca totusi el isi doreste sa mai salveze relatia.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ratusca imi spunea o prietena ca de prea mult bine, barbatii au tendinta sa se departeze...

Asa ca uneori tre sa mai scoti si ghearele..sa il lasi sa vada cum e viata fara tine...

Daca nu e de acord, pui conditii...si te tii de el sa le respecte

DAca e de acord, si isi da seama singur ca viata lui inseamna cu tine...atunci merita sa lupti si sa iubesti

Daca e de acord, si nu se mai intoarce...atunci pune si tu capat...

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David la 2,6 ani printre valuriid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt impreuna cu prietenul(logodnicul) meu de 3 ani din care 1 jumate de stat impreuna si in acest timp de cand stam impreuna parca nu ne mai intelegem la fel ca la inceput dar nu pot sa zic ca e rau. E adevarat ca s-a instalat o rutina din care incerca sa mai iesim uneori dar mie mi se pare normal. Si eu mai am perioade in care nu vad viitor impreuna dar din cauza ca eu stau acasa si ma plictisesc si el lucreaza si poate mai e si obosit uneori dar daca eu imi doresc sa iesim undeva in orash nu ma refuza aproape niciodata.

 

Sfatul meu e sa stai de vorba cu el ...calma si sa il intrebi cum vede el relatia voastra si viitorul vostru. Barbatii se inchid in ei de la reprosuri si de asta cel mai bine e sa fie o discutie amiabila in care sa-i dai impresia ca parerea lui conteaza. Si inca o chestie importanta sunt plimbarile impreuna la o inghetzata sau ceva bun pentru tine (adica sa te rasfetze si poate si tu pe el cu ceva bun) ca se stie ca dragistea trece prin stomac! [:D] [pup]

 

Lizuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Ratusca, cam inteleg prin ce treci. Stiu ce inseamna sa te agati obsedant de un om indiferent ce ti-ar face. Si asa cum zicea cineva mai sus, si cum stiu pe propria mea piele, acest atasament gratuit fata de o persoana se rezolva la psiholog. Stiu ca suna infiorator, dar in ziua de azi a merge la psiholog nu e nici chiar un lux, nici o rusine. Crede-ma ca am trecut si eu prin asta si stiu ce spun si nici nu am nici o problema sa recunosc asta. Eram la fel de obsedata de un om care nu numai ca nu ma merita, ba avea chiar si un comportament abuziv fata de mine si copil si fizic si emotional. Si eu nu vedeam toate astea. Eram convinsa ca eu sunt de vina, ca eu nu sunt suficient de dragalasa si de mieroasa, ca eu sunt cicalitoare si neintelegatoare. Ba ajunsesem chiar sa cred ca merit ce mi se intampla. Si da, puteam sa jur cu mana pe inima ca "il iubesc mai mult decat viata mea". Numai dupa ce te detasezi de persoana respectiva si privesti in urma reusesti sa vezi totul in alta lumina.

Zici ca vrei sa-ti salvezi relatia. Care? Asta de 1-2 ore pe zi care deja nu mai functioneaza ?

 

Iulia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cateodata e prea usor sa privesti lucrurile din exterior.sigur ca nu strica un sfat,un sfat ce te poate face sa privesti lucrurile din alta perspectiva.eu zic asta dintr-un motiv destul de simplu...sa zicem ca trec printr-o situatie asemanatoare...dar trebuie sa stie si el ca e inteles si apreciat in vreun fel.nu poate sa iesim pt ca lucreaza...ce sa-i spun: lasa totul pt mine? nu suntem in filme....trebuie analizata problema pe toate partile....si cu infidelitatea....aici cred ca s-a mers prea departe...insa doar tu te poti hotari daca merita sau nu.Ne-ai oferit povestea voastra de dragoste in cateva randuri..sigur eu nu pot gandi in mod obiectiv...nu pot lua in calcul nici sentimentele lui.Cel mai bine ..incercati sa purtati o discutie..lasa de la tine si poate lasa si el de la el..daca nu...eu zic sa faci cum simti...sa nu existe nici un fel de regrete.daca nu-i pers potrivita pt tine....nu mai are rost

 

As minti sa spun ca nu regret nimic..dar as minti sa spun ca regret ceva...[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...