Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

il iubesc mai mult ca viata mea, dar....


Recommended Posts

Ratusca draga, eshti tanara, eshti dragutza....nu te mai complace in situatzia asta, mai ales ca nici nu eshti casatorita, barbatzi gaseshti la tot pasul .....shi sigur unul din ei va fi asha cum itzi doreshti tu, te va iubi mai mult de 2-3 ore pe zi!Fii mai optimista shi intr-adevar....un ajutor din partea unui psiholog...e mai mult decat binevenit!

Nu te merita acel barbatcu care eshti acum!

 

ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)

pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hia]

 

De la inceput vreau sa iti spun ca te inteleg perfect,iar situatia ta nu suna nou pt mine.

Am trecut printr-o situatie similara cu fostul meu prieten.

Desi nu totul era cum imi doream ,totusi nu ma puteam desparti de el si mereu imi ziceam ca o sa fac tot posibilul sa mentin acea relatie.

Oricit m-am straduit ,se pare ca destinul a avut alte planuri pt mine.

Acum cind ma uit inapoi imi vine sa zimbesc cind realizez ce naiva eram si cit de mult m-am putu injosi pt o relatie care era "perfecta" numai in mintea mea.

Atunci eram sigura ca nu voi mai putea iubi pe nimeni niciodata , iar dupa ruptura ,1 an de zile am urit tot ce se numea "barbat".

 

Acum cind sint casatorita de aproape 3 ani de zile, pot spune ca am parte de acea iubire la care am visat mereu,iar iubirea nu inseamna numai ca unul dintre parteneri sa aiba sentimente , ci inseamna reciprocitate.

 

Ceea ce incerc sa-ti zic, e ca niciodata sa nu crezi ca el e ultimul ,ca nu vei mai iubi niciodata,nu te lasa prada disperarii.

 

Crede-ma cine trebuie sa fie al tau ,va fi oricum.

Poate trebuie sa mai astepti putin.

Asa cum ziceam nu stii niciodata ce a planuit destinul pt tine.

 

sper sa te ajute intr-un fel povestea mea .

Ai grija ce faci si tine-ne la curent.

 

[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea dpdv-ul meu aceasta relatie NU merita pastrata. Est tinara si vei oplinge dupa anii astia. Eu am 40 ani si prietenul meu 50 sintem impreuna de 3 ani si chiar daca avem zile cind sinte f. ocupati el imi e cel mai bun prieten si intelegm. Cu sa-ti spun, parca ne intelegem din priviri. In plus timpul liber ni-l petrecem impreuna. Relatia asta suna ca a unora care sint casatoriti de 20 ani!

 

pozele mele :http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by adrienne12

Draga mea dpdv-ul meu aceasta relatie NU merita pastrata. Est tinara si vei oplinge dupa anii astia. Eu am 40 ani si prietenul meu 50 sintem impreuna de 3 ani si chiar daca avem zile cind sinte f. ocupati el imi e cel mai bun prieten si intelegm. Cu sa-ti spun, parca ne intelegem din priviri. In plus timpul liber ni-l petrecem impreuna. Relatia asta suna ca a unora care sint casatoriti de 20 ani!pozele mele :http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos


id="quote">id="quote">Off-topic, da' nu ma pot abtine:Adrienne, ti-am vazut pozele de mai multe ori, ca mi-au placut f. mult, dar nu credeam, pe cuvint, ca tu ai 40 de ani!!! Esti sigura? Ca o gluma: mai uita-te o data in pasaport/pe DL!!! Felicitari, arati excelent!Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burticaVirsta bebe2Virsta DeiuHome, wherever you are...Excursie la Lake ArrowheadLaguna BeachBeach Cities
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E greu, intr-adevar, sa dai sfaturi daca n-ai trecut printr-o astfel de situatie. Si daca ai un sot sau un prieten care e mai "rece" putin, atunci e foarte greu sa-l faci sa inteleaga ce simti ca nu sunteti impreuna. E foarte bine ca iubesti, insa niciodata sa nu ii spui ca il iubesti mai mult ca pe tine insati, nici macar sa-ti intre tie in cap asta nu e bine. Asta ar insemna ca, in ciuda faptului ca nu esti fericita, te-ai putea sacrifica si ai ramane cu el pt ca "il iubesti prea mult". Nu e normal. Si eu imi ador sotul, as face orice pt el, dar niciodata nu l-am lasat sa fie prea sigur de mine. Cand sunt prea siguri pe ei si pe persoana cu care isi impart viata, barbatii incep sa uite si nu mai dau atata importanta detaliilor care conteaza: o floare, un sarut tandru cand nici nu te astepti, o vorba frumoasa, un te iubesc scris in graba prin sms in timp ce e la serviciu...

 

Toate astea conteaza pt o femeie, iar cand barbatul nu e instare sa i le ofere, atunci ea trebuie sa ia atitudine. Si eu am trecut prin ce povestesti tu...sotul meu vine tarziu de la serviciu si in week-end se ocupa de hobby-ul lui (porumbeii), dar de multe ori ma implic si eu in asta, sau imi vad de ale mele. A inteles insa ca timpul liber trebuie sa-l petrecem cat mai mult impreuna si asta vrea si el.

 

Discuta cu prietenul tau, spune-i frumos cam care ar fi riscurile daca continua asa....si daca nu se schimba nu insista! Altfel o sa fii si mai nefericita! Gandeste-te la tine in primul rand, meriti mai mult!

 

Ioana

POZE

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by alina023

Ma revad pe mine si sotul meu acum 4-5 ani.Mergi pe drumul tau si pe el lasa-l pe al lui... Nu-l vei schimba si nu merita sa te schimbi nici tu... Pleaca acum cat timp mai poti...Gand bun!Alina si Luca nazdravanulSalvati viata unei bebeluse de numai 6 luni!!!http://sabinac.netfirms.com/ro.htm


id="quote">id="quote">Subscriu. Pentru ce sa te chinui?! Exista pe lumea asta barbati buni (vezi ca a deschis buli un topic foarte interesant cu barbati buni si dragoste adevarata. Citeste si poate ti se mai aprind niste beculete). Succese!Claudia,soacra frumoasei OtiPovestea nasteriihttp://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm...nu cred ca e obsesie sa doresti mai multa atentie de la partener si sa ti se arate afectiune.Numai ca el are simptomele barbatului deja plictisit de o relatie,chiar daca el zice ca te iubeste.Ori se pacaleste singur,ori se complace intr-o relatie destul de comoda,in care femeia il iubeste,il rasfata,il ingrijeste... indiferent ce face el,deci de ce ar mai face un efort sa-i faca ei pe plac?Si ce e mai grav e ca dupa ce i s-a atras atentia,tot el se enerveaza si reproseaza,arunca pisica in ograda partenerei si ii induce ideea ca tot ea e vinovata si posesiva.Cand un barbat procedeaza in felul asta,ori e plictisit de partenera doar,ori a aparut deja....alta.Putem noi ,femeile ,sa ne pacalim oricat ca ne iubeste,ca e obosit,ca e stresat...sunt doar motive.Eu as face altceva,inainte de a-l parasi...i-as plati cu aceeasi moneda,la modul ca as iesi eu mai mult ca el si as ajunge acasa dupa el,as pleca duminicile si eu si nu as da prea multe detalii,iar daca reproseaza cumva....i-as zice: "Uite,iti sunt recunoscatoare ca faci una...alta...si cu ocazia asta si daca tot esti ocupat,m-am gandit sa ma distrez si eu putin...nu stiu unde ma duc,dar ma descurc eu'...sau ceva de genul...si daca nici atunci nu se sensibilizeaza si chiar pare multumit ca scapa...e clar ca de fapt,nu stie cum sa evadeze din aceasta relatie.Mereu m-a uimit si m-a amuzat cum isi schimba un barbat sfera de interes cand simt ca 'prada' le scapa din maini...nu le mai trebuie pescuit,vanatoare sau amici,ci devin interesati de femeie tocmai cand ea vrea sa scape de ei.

Oricum,cred ca ratusca deja se gandeste sa-l paraseasca,dar e greu...si vrea o sustinere,pe care fetele i-au oferit-o din toata inima.Ratzusco...apa e multa,tu doar sa dai din aripi si sa scoti capul din lastarish si vei vedea cate oferte vei primi.

 

Nora__

 

Comorile Norei__

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prea multa lume spune NUid="size6">id="red">!

Ai grija de tine si scapa cat mai repede. Du-te la un preot sau la un psiholog daca simti nevoia, s-ar putea sa-ti faca bine. [pup]

 

Lid="red">iid="blue">lid="yellow">iid="green">aid="purple">nid="orange">aid="pink">id="size4">id="Comic Sans MS">

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In loc de preot,care ar certa-o ca sta cu un barbat fara a fi cununata si ca sfaturi i-ar spune:'ai rabdare,fi supusa si urmeaza barbatul'....i-as sugera o prietena ,psihologul suntem noi,ca de aia a postat aici si nici nu-i cerem salariul pe o luna ca sa-i zica acelasi lucru pe care ea il stie deja,ca trebuie sa vada lumea prin ochii proprii,nu prin ochii barbatului sdi mai ales...SA VADA...ca mai sunt barbati,ca altora poate i se scurg ochii dupa ea si in loc sa fie rasfatata,sta ca Ofelia si-l asteapta pe marele mascul sa se indure 1-2 ore sa se uite la ea...[bang] Na ca ma 'nervai!Draga mea,ce am invatat eu de la viata:cand am rabdat si am oftat ca si tine,am fost o fraiera si imi pare rau pt anii pierduti. Acum e super ok, cum zice fata mea, dar sunt hotarata sa nu mai fac compromisuri,oricat l-as iubi si oricat l-as rasfata,iar in momentul cand nu va mai fi cu tot sufletul pentru mine si va trebui sa imi fac programare ca sa pot vorbi cu el,iar eu stau cu el in continuare,e clar ca m-am prostit de tot si n-am invatat nimic .Iar am batut campii...azi vad ca am logoree si daca am suparat pe careva,atunci merit un...[b)]si dau o bere,poate ma iertati[berica]

 

Nora__

 

Comorile Norei__

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...