Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

il iubesc mai mult ca viata mea, dar....


Recommended Posts

Sfaturile sint destul de facil de dat.Mai ales de catre cei care asista ca si spectatori, pe margine.Desi bune,pentru tine sunt foarte greu de pus in aplicare.Nici eu nu cred ca esti obsedata ci doar indragostita.Si care dintre noi,indragostite fiind,nu ne-am complacut in situatie,nu am indurat atitea,sperind ca va fi totusi bine odata.Ar fi bine sa putem invata din greselile altora,dar nu reusim asta.Trebuie neaparat sa dam cu capul.Si eu am dat si nu o data.Am gindit intotdeauna cu inima.Acum stiu sigur ca era mai bine sa rup relatia inainte de a ma descompune de tot.Dar atunci nu am putut.Am vrut sa fie bine si am tinut cu dintii de el.Se mai ameliora situatia cind nu ma mai tineam de capul lui asa cum era obisnuit sa o fac.Poate ar trebui sa incerci si tu.Distanteaza-te de el.Abtine-te sa il mai cauti tu,sa fii prea iubitoare.Propune-i o pauza eventual.S-ar putea sa il pui pe ginduri.Asta e bine.daca nu se intimpla inseamna ca nu mai ai ce salva.

Important e sa ai grija de tine,nu de el.Numai bine.

Te pup[pup]

[gravi]24+

 

leea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Renunta ...

Ai o viata in fata , nu o irosi pe himere ... mai tarziu s-ar putea sa-ti para rau ca nu ai facut-o atunci cand ai fi putut sa o faci ...

 

Gandeste-te un pic si la viitor .

 

 

 

Paradoxul vremurilor noastre in istorie este ca avem cladiri mai mari, dar suflete mai mici; autostrazi mai largi, dar minti mai inguste.

..................

Fa-ti timp sa iubesti, fa-ti timp sa vorbesti, fa-ti timp sa impartasesti gandurile pretioase pe care le ai.

 

Tuturor prietenilor mei, va multumesc ca existati

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Tehnici de (re)cucerire a iubitului prin distantare, sau schimbare de look, etc. gasesti in toate revistele mondene.

Parerea mea sincera e ca daca acum lucrurile stau asa, asta e el si fie il accepti asa cum e si implicit relatia asa cum ti- o ofera si constientizezi ca in timp lucrurile care acum te deranjeaza nu vor disparea, ci se vor accentua, fie constientizezi ca nu e deloc ceea ce iti doresti tu de la o relatie si faci ceva in sensul asta.

 

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal primii ani sunt cei mai frumosi, relaxati, cei in care te concentrezi pe partener. Ori la voi nu pare deloc asa. Cred ca daca el sta fara tine acum, cand veti avea copii si responsabilitati, va fugi mancand pamantul.

Deci parerea mea e sa-l lasi frumusel in pace, si sa-ti vezi de viata ta, ca nu va leaga nimic acum.

Daca gresesc si el de fapt te iubeste, va veni dupa tine, va incerca sa te opreasca, sa vada ce te supara si sa se schimbe.

 

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,

 

Nu vreau sa-ti dau sfaturi sau sa-ti spun neaaparat parerea mea, pentru ca nu sunt in pielea ta, dar iti pot spune ca, cunosc un cuplu in aceeasi situatie ca voi doi. Casatoriti de mai bine de 10 ani, el tot timpul plecat si "pe fuga" cum spui tu, ea mai tot timpul singura si asteptandu-l pe el. El lipseste si sambetele si duminicile de acasa tot "la pescuit", iar ea singura cuc asteptandu-l nerabdatoare. Si asta se intampla de foarte mult timp. De curand am aflat ca el are o amanta si ca se simte bine asa cum este (adica impreuna si cu sotia si cu amanta). Si cica este impreuna cu amanta de 6 ani. Ea, evident, nu stie nimic!

Doar atat am vrut sa-ti povestesc. Nu vreau sa-ti dau sfaturi pentru ca nu cred ca as putea sa fiu obiectiva, dar......... ai mare grija de tine!!!

Te pup!

 

Multa sanatate!

 

Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intoarce-i spatele, lasa-l, daca te iubeste va veni la tine si se va schimba.Eu asa am facut, am avut o prietenie de 2 ani destul de nabadaioasa la un moment dat, pt mine el era aerul ( e si acum dupa 11 ani)pe care il respiram pana cand m-am saturat de probleme si am zis ca doar nu o fi singurul barbat din lume!Dupa o pauza de o luna jumate ne-am impacat si ne-am casatorit.Nimeni nu avea incredere in aceasta casnicie, nici macar eu!Si uite-ne dupa 11 ani foarte fericiti, ne iubim enorm de mult, suntem o familie implinita!Am riscat am castigat!Intr-adevar poate ca la un moment dat(asta in timpul prieteniei cred mai mult) barbatii debin buiaci de atata iubire acordata.In casnicie le place sa fie iubiti tot timpul.id="Arial">id="purple">

 

Magda [ispita] si [zana] Biancaid="Arial Black">id="red">

 

http://community.webshots.com/user/danut1965

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu celor spuse de multe dintre fete: priveste inainte si incearca sa iti gasesti adevarata jumatate. Sa-l descoperi pe cel care vrea petreaca timpul cu tine nu sa te lase singura in weekend, care-ti este la bine si la greu alaturi, care nu te inseala.

 

In concluzie, chiar daca iti vine greu sa crezi, eu as concluziona: boala lunga moarte sigura.

 

Carolyne si bobocelul Veronica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care au gasit timp sa citeasca ce am scris eu si sa imi si raspunda, adevarul e ca nu stiu ce sa fac, imi este frica sa iau o decizie acum pentru ca am sentimente contradictorii, simt ca il iubesc, ca fara el nu voi mai fi aceeasi, dar in acelasi timp cateodata simt ca nu il mai suport, ca plang prea mult, ca isi gaseste mereu timp pentru ce ii place lui si putin pentru a fi cu mine. El imi spune ca ma iubeste...adevarul e ca nu toti avem o pereche a noastra, sunt multi oameni care nu au pe nimeni si sunt singuri, cineva mi/a spus o data o vorba inteleapta, daca e sa fiti impreuna veti fi si cred asta, dar eu de unde sa stiu ce imi e dat mie. Poate ma sperie faptul ca nu e el alesul, desi nu am avut multe relatii nu imi doresc alte experimente, as vrea sa imi fie bine cu el...A spus cineva ca am o obsesie pentru el, nu cred asta, nu sufoc, face ce vrea, merge unde vrea, nu ii cer socoteala, nu il terorizez cu telefoane, poate ce ma sperie e singuratatea...

 

daca nu esti iubit esti cel mai sarac om de pe fata pamantului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pari prea optimista... chiar dimpotriva as zice... Si poate ca te gandesti prea mult... Odata un prieten mi-a spus ca femeile devin "problema" cand incep sa "gandeasca relatia", sa o analizeze si nu sa o simta, iar eu cred ca are dreptate. Daca el are treaba si e ocupat, fa acelasi lucru, gaseste-ti o preocupare...ceva care sa iti placa si sa iti ocupe timpul si sufletul. Atunci nu vei mai simti ca el nu are timp, ci vei simti ca nu mai ai loc de el daca te "deranjeaza". Cred ca cea mai buna solutie e sa iti ti mintea ocupata cu orice altceva. De obicei ajuta lucrurile practice. O femeie care vrea sa fie activa, atractiva etc nu are timp sa se simta singura. Prietenii sunt o buna sursa de ocupare a timpului cu conditia de a dezbate orice altceva decat "problema" despre el. Si eu analizam mult relatia...din momentul in care m-am plictisit sa imi plang de mila si sa analizez, mi-am gasit alte preocupari si nici nu imi mai amintesc de ce eram asa suparata. Iar relatia merge mult mai bine, amandoi suntem fericiti. Face rau sa tot analizezi si sa dezbati un subiect, cu atat mai mult cu cat nu esti pregatita sa pui in practica vreo solutie.

So,... filme, aerobic, o cafea cu fetele, shoping...Restul va sa vina de la sine.

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...