Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

intrebare - maternitate ELIAS


lordra

Recommended Posts

Hola gravide si nu numai! A nascut cineva in maternitatea Elias in ultima perioada (adica dupa renovare)? Sau poate aveti stiintza de noile conditii, in cazul in care sunt. Ma intereseaza in mod special cum arata sectia de neonatologie si daca mamicile stau in salon cu bebelushii. Eu urmeaza sa nasc pe la inceputul lui decembrie, deci prea mult nu mai e. Bafta! Lordra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna Lordra,

 

am vizitat eu maternitatea saptamana trecuta si mi-au placut conditiile. Este mica maternitatea dar cocheta, totul e zugravit in culori dulci, pastelate, au aparatura noua, salile de nastere sunt puse la punct (sunt 2). Nu pare aglomeratie deloc, cred ca sunt maxim 40 de locuri si nu erau toate paturile ocupate. Bebeii stau cu mamele peste zi si noaptea stau in sectia de neonato care e gata. Sederea maxima e de 3 zile pentru nastere normala si vreo 4 sau 5 pentru cezariana.

E ok, curat, liniste, nu stiu cum sa zic ca sa nu jignesc, dar toate femeile internate pareau curate, dragute, educate, nu ca in alte maternitati unde intalnesti si niste specimene mai putin prietene cu sapunul.

eu mai am 3-4 saptamani si am sa vad exact cum e :) Deocamdata sunt optimista si pro-nastere naturala, cred ca sunt conditii bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
quote:Originally posted by Mihaelutat

Buna!Si eu o sa nasc la Elias, dar nu am fost sa vad noua maternitate. In schimb am vazut la tv imagini si totul arata super. Aveti idee daca sunt si rezerve de o persoana? Si inca o intrebare: Cam cat costa o cezariana la Elias? Va pupMihaela 29+


id="quote">id="quote">Eu am nascut la Elias anul trecut, deci inainte de renovare. Dar iti pot raspunde la intrebare, caci nu cred ca au schimbat aranjamentul saloanelor. Sunt doua rezerve cu un pat, eu am stat in una din ele, iar prietena mea care a nascut la 3 saptamani dupa mine a stat in cealalta, deci le-am vazut pe amandoua. Daca dupa renovare au facut mai multe cu atat mai bine.Andreea, mama lu' TiberiuMicul PrintSpiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte; spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...