Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Bistrita (2)


Recommended Posts

bun venit ramona [dc]

ai pb cu micutii?

mai bine in cluj, pe aici cam greu cu pediatri buni, dar ai fost la dr. Cojol? sau la dr. Gherghi?

 

pascutzele mele

floare de cires

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.id="blue">[floare3]

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your yearsid="purple">" Abraham Lincoln

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
multumesc de primire Ce fetita mare si frumoasa ai ce-ti pasa Eu cu pruncii am ceva probleme Rebeca raceste destul de des in ultima perioada i-am nenorocit imunitatea cu antibiotice desi nu i-am dat la primul semn nu sunt adepta lor dar nu am avut ce face dupa 3 zile de febra.Am fost la medicul de familie binenteles si mi-a spus ca are rosu in git si cind am mers dupa 2 zile la bistrita (pentru ca eu locuiesc inb prund)a spus ca are amigdalita purulenta.Abia acum am terminat antibioticul(ceclodine)si acum trei luni inainte de a naste un pediatru din BN i-a dat augmentin ,iti dai seama ce e pe capul ei Pe DAVID l-am adud din spital cu o dermatita sau ceva de genul asta pt.ca nimeni nu-i da de cap.Chiar din maternitate ii apareau niste bubite mici pe fata si se inrosea in jurul ei cind am intrebat ce este mi-a spus ca din cauza caldurii(in salon erau 30 de grade),dupa un timp cind an venit acasa s-a iritat desrul de rau pe fata si nu ii mai trece Am fost si cu el la 3 medici si nu au stiut ce sa-mi spuna clar au zis ca s-ar putea sa fie alergic.Uneori sunt mai pronuntate alteori aproape ii dispar , nu mai stiu cu ce sa-l dau. Pediatrii care mi-aispus nu am auzit de ei,unde pot sa ii gasesc.MERSI MULT DE TOT RAMONA SI PITICII
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. [asia]

Ramona, pt fetita incearca Luivac sa-i dai. Daca mergi la ORL in policlinica iti prescrie. E pt cresterea imunitatii impotriva infectiilor respiratorii. Noi asa am rezolvat pb. Andrada de pe la 2 ani a inceput cu alergii, laringite, apoi 2 operatii de polipi si i-am dat Luivac 28 zile, apoi pauza 28 zile si inca o cura de 28 zile. Asta o data pe an. I-am dat 2 ani la rand. Mai mult, am fost 3 ani la rand la mare. Despre bubitele lui David vezi sa nu fie o forma de alegie. Fa-i IgE total si daca iese mare fa-i teste alergice la Cluj, la Interservisan. Depistarea din timp a alergenului te ajuta sa nu evolueze in astm, ca la noi in zona stii tu cum e cu umiditatea si f multi copii au trecut la astm de la alergii netratate.

 

Eu nu vreau sa te speriu, insa fetita nasilor a facut astm pt ca fiind alergica la praf (nu stiuau acest lucru) si netratand alergia a trecut la astm si am vazut ca e o boala grea.

 

Madic homeopat este in Nasaud, dr. Rai. Daca vrei nr lui ti-l dau in PM. Te pup si curaj.

Asa e cu copiii mici. Dupa 5-6 ani e ceva mai usor.

 

pascutzele mele

floare de cires

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.id="blue">[floare3]

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your yearsid="purple">" Abraham Lincoln

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Seara bvuna fetelor!

Vad ca ne gasim tare greu!

Prin parc mai mergeti? tare as vrea sa ne cunoastem!

Ramona, s-au rezolvat bubitele lui David?

Pupici!

 

Ioanaid="red"> si Razvanid="blue"> (03.12.2005) id="blue">id="size2">

Pozicile mele id="green">

Filmulete id="orange">

 

 

"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati" id="navy">
id="Comic Sans MS">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

April eu il duc pe Razvan la dr.Rai........ati fost si voi? Cumm a fost?[pup]

 

[mamica]Ioanaid="red"> si [copil]Razvanid="green"> (03.12.2005) id="blue">id="size2">

[foto] id="green">[tv] id="orange">

 

 

"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati" id="navy">
id="Comic Sans MS">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...