Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tatar kizlar


Recommended Posts

Ziua buna,

 

eu is un picutz, dar picutz tataroaica; prin alianta adica...

Ca in familia sotului drag s-a strecurat ceva sange tatarasc; de cateva generatii incoace apar acei ochi specifici. Si Matei, si verisoara lui ii au.

 

Partea masculina a familiei sotului drag sunt originari de prin Dobrogea.

 

Si in Constanta i se mai intampla sotului drag, sau fratelui sau, sa fie apelati in turceste/tatareste. (care-i diferenta ??). Din pacate, cel putin sotul drag, nu stie o boaba. Cumnatul, care are prieteni tatari, mai pricepe una, alta.

 

Stiu ca urmeaza o mare sarbatoare, numai ca nu stiu cum sa urez.[:I]

 

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna Ruxandra!Bine ai venit in club!Unde gasesc poze cu bb Matei? Chiar sunt curioasa [:D]

quote:

Stiu ca urmeaza o mare sarbatoare, numai ca nu stiu cum sa urez.[:I]


id="quote">id="quote">Sarbatoarea e deja pe terminate. Azi e ultima zi... Dar MULTUMIM frumos! [flo]Sid="blue">evdiklEid="blue">rim arasiNid="blue">da en Sid="blue">evdigim kim bilIid="blue">yor musuNid="blue">?id="Comic Sans MS">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata IUBiKA, te-am gasit si aici! Bepii nu mai zice nimic?

Da sa stii ca anul asta avem 3 bayramuri, cel care a trecut si ultimul va fi exact de Rev, si acela va fi Kurban Bayramul.

Chiar nu mai e nimeni, ca eu am mai vazut tatar kizlar pe forum. Oare n-au gasit subiectul?

Pupici tuturor!

Happymumy + Ayla [grasa](15.01.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happymumy bine ai venit si tu! [flo]

 

I`am trimis PM lui Bepii, poate mai intra si ea in vorba cu noi [flo]

 

Daca mai stii tataroaice pe aici, informeaza`le ca le asteptam si pe ele. Eu n`am mai dat peste nici una... [:(]

 

Kurban Bayram de Revelion? [ups] O sa se lase cu mult sange, nasol...[ups] Am si eu o problema, pitici pe creier, ce sa`i faci?...id="size1"> Dar intr`un fel e mai bine, ca ne rezolvam problema cu revelionul; nu mai cautam petreceri, mergem direct la toplanti[ispita] Chiar vorbisem cu o verisoara inainte de rev, ca era invitata la o nunta excat in seara de revelion. Super ideea [cool]

 

Sid="blue">evdiklEid="blue">rim arasiNid="blue">da en Sid="blue">evdigim kim bilIid="blue">yor musuNid="blue">?id="Comic Sans MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune fetelor! Da, mai Iubika, si eu ma gindeam la fel ca rezolvam 2 treburi deodata, si revelionul si Bayramul.Eee, dar nu cred ca o sa merg la toplanti, ca nici n-am mai fost cam demult, si am auzit ca nu mai sint asa reusite, ca vin tot felul de alte persoane, mai mult sau mai putin colorate(sper sa nu supar pe nimeni si sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau). Ma rog, tu poate stii mai bine ,ca ai mai fost, nu? Si oricum e asa de multa pustime, incit ma simt tare batrina pe linga ei, la cei 27 de ani ai mei.

Si eu am cunostinta tataroaica, care a fost de revelion la nunta, si sa stii ca am invidiat-o intr-un fel. Or fi fost la aceesi nunta? Stii cumva la ce restaurant a fost? De curiozitate....!

Hai pupici tuturor!

Happymumy+ Ayla[grasa](15.01.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happymumy la toplanti intodeauna a fost lume pestrita, nu e neaparat o caracteristica a vremurilor noastre [:D] Eu am hotarat sa nu prea mai dau pe acolo din cauza ca in ultima vreme nu am mai dat peste "colegii de generatie" in locatiile respective. A venit tineretul tare din urma [:p]

 

Lasa ca mai vedem. Mai avem vreme pana atunci. Poate o punem de un toplanti-revelion intre forumiste, aaaa? [;)]

 

Cat de nunta aceea, nu stiu sa`ti spun sigur dar... putine sanse sa fi fost mai multe nunti in noaptea de revelion, si culmea! Ale tatarilor. Se poate sa fi fost in acelasi loc. Tot ce pot sa`ti spun e ca vara`mea e din Basarabi si nu stiu sigur in ce oras a fost nunta...

 

De ce zici ca ai invidiat`o pe prietena ta ca s`a dus la nunta de revelion? Tu unde ai sarbatorit?

 

Somnik pufos! [flo]

 

Sid="blue">evdiklEid="blue">rim arasiNid="blue">da en Sid="blue">evdigim kim bilIid="blue">yor musuNid="blue">?id="Comic Sans MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello tataroaicele mele,

desi sunteti doar doua si cu mine trei [:)] si desigur Ruxandra prin alianta.

Iubika, multumesc pentru mesaj. Daca nu-l trimiteai nu as fi stiut ca acest forum s-a redeschis pentru ca in ultima vreme intru tot mai rar pe DC si nu pt.ca nu-mi place dar stau cam prost la capitolul timp liber.

Sper ca de data aceasta vor fi mai multe care sa adere la acest forum. Oricum, ma bucur sa te regasesc si de asemenea ca avem noi prietene.

Acum trebuie sa plec, am multe de facut azi, am vrut doar sa va salut si sa va urez un weekend super dar o sa revin cat de curand.

Pupici, [pup]

 

Bepii

Adevarul este pretutindeni, dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...