Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul BRASOVENCELOR (4)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by diuna
fUNCTIONEAZA PATINOARUL DIN rACADAU! Fetita mea a fost ieri si a zis ca e ok.Eu am lucrat si nu am putut merge cu ea, de obicei patinez si eu.Mi-a zis ca gheata e f buna, dar nu e ca in Poianaaaa... Pentru amatorii genului sa stiti ca intrarea e 10 lei
diun, fetita ta e la scoala? ma intereseaza daca stie cineva de invatatoare de la scoala 25 care vor lua clasa I la anul? trebuie sa o inscriu pe diana la scoala si vreau acolo, iar la gradi am auzit ca deja listele sunt facute, in mare parte, mai ales la anumite invatatoare... ________________________ [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14"] Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?[/url] Petitia online: http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

@danielac, fetita mea e la sc 25, in clasa a IV-a,si doamna invatatoare este un om absolut deosebit.In patru ani eu nu am auzit nici un parinte, oricat de carcotas, sa se planga de ceva.Despre liste este adevarat ca se fac de acum, dar espre asta si despre cum am reusit noi sa o inscriem pe copila acolo as prefera sa fiu un pic discreta.Iti scriu pe PM, sau imi trimiti tu adresa de mail sau ID-ul tau? Cine isi trimite copiii la ski si cu ce instructor? Noi am schimbat doi in ultimii ani si as mai dori sa incerc si altceva; de ce sa nu recunosc, poate gasesc pe cineva mai ieftin si mai putin ocupat... Acum ma imbrac bine si ma duc sa curat zapada din balcoane, ca-i minunat afara...111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by diuna
@danielac, fetita mea e la sc 25, in clasa a IV-a,si doamna invatatoare este un om absolut deosebit.In patru ani eu nu am auzit nici un parinte, oricat de carcotas, sa se planga de ceva.Despre liste este adevarat ca se fac de acum, dar espre asta si despre cum am reusit noi sa o inscriem pe copila acolo as prefera sa fiu un pic discreta.Iti scriu pe PM, sau imi trimiti tu adresa de mail sau ID-ul tau?
diuna, multumesc mult, poate ca tu esti norocul meu la "faza" cu scoala... cine stie! probelema este, ca eu sunt noua in Brasov, m-am mutat aici de la 1 octombrie, Diana e la grupa preagatitoare la gradinita "Martinica" fosta 66, si cei mai multi colegi ai ei, care sunt de aici, s-au inscris deja la scoala 25 si la o anumita doamna inv. poate ca e vorba de aceeasi! daca vrei, te rog mult, scrie-mi aici: danicostea2004@yahoo.com multumesc mult! ________________________ [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14"] Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?[/url] Petitia online: http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@danielac, ti-am trimis un mail, sper ca sunt suficient de elocventa(am tendinta sa ma pierd in detalii). Este vorba despre acea d-na invatatoare care te interesa? Tu cum ai ajuns in Bv.?Iti place?Ti-ai facut prieteni(nu virtuali)? Sa stii ca sc 25 e f buna dpdv al promovabilitatii in licee bune, dar per ansamble,sunt altele mai bune.Chiar de nu ne place sa recunoastem, sc 5 e in top. Intrebarea mea e: eu ce fac cu copila din clasa a V-a?DA sau NU ptr clasele de elita din licee?gasesc un feed-back in parintii de pe forumul brasovean?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scoala 5 are caest renume de foarte mult timp, dar nu e singura scoal in care se invata acolo mai e o problema din punctul peu de vedere parinti cu posibilitati materiale foatre consistente si in general diferentele se mai fac si aici.

 

Daca copilul vrea sa invete si parintele il poate ajuta o poate face la orice scoala, nu neaparat la scoala 5, cred ca promovabilitatea nu se datoreaza excllusiv scoli cat posibilitatilor parintilor de ai medita la mai multe materii.......e doar un punct de vedere.

 

eu am facut scoala la sc 20, pe vremea aceea sc 25 era in constructie.

 

eu oricum tin legatura cu fosta profesoaar de geografie din generala care a fost diriginda surorii mele!

 

POZE VLADUT

 

 

 

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diuna, multumesc de mail... eu am ajuns in BV datorita sotului, care s-a mutat cu jobul aici... el a venit in aprilie si eu cu Diana la 1 oct. prieteni putini mi-am facut,ca timpul a fost scurt,dar uite ca din virtuali au devenit reali, cum e Nicoleta, asa ca e bun si internetul asta la ceva... Apropo, in seara asta am fost la serbare la Stefan, baietelul Nicoletei, care e grupa mare, a gradi unde e si Diana, si a fost foarte frumos, Stefan e un scump! Daca ar fi sa aleg scoala, eu nu as alege sc.5, care am inteles ca e scala de fitze... nu imi place genul asta de invatamant! ________________________ [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14"] Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?[/url] Petitia online: http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna brasovencelor, [hopsieu] din pacate am asa de putin timp, ca nu apuc sa fac nimic...[bang] in afara de servici, casa si scoala...

 

Ma bucur ca mai sunteti aici, o sa incerc si eu sa intru mai des...Andrei are prima serbare din viata lui miercuri, adica poimaine, si am mari emotii. dar si mai emotionata am fost sa nu raceasca sa piarda totul...insa pana acum e bine.

Am ajuns la concluzia ca trebuie sa avem rabdare cu imunitatea asta...pana pe la 6-7 ani.

 

Si noi o sa mergem la schi, dar nu stiu daca o sa-l punem si pe Andrei pe schiuri...are 3 ani, o fi destul ?

Poate ne intalnim prn oras in vreun weekend..

 

 

 

 

Corina si [copil] Andrei (24.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by diuna
Eu ce fac cu copila mea de la anu'? Unde o dau? Si anu' asta cu cine o trimit la ski? Nu ma ajuta nimeni...?
te pot ajuta eu cu sckiul dar sa imi spui repede cum vrei ce echipament ai da-mi un pm si te lamuresc si vb, important este sa luam legatura ca am cu cine sa te trimit la schi. [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Corina75
Buna brasovencelor, [hopsieu] din pacate am asa de putin timp, ca nu apuc sa fac nimic...[bang] in afara de servici, casa si scoala... Ma bucur ca mai sunteti aici, o sa incerc si eu sa intru mai des...Andrei are prima serbare din viata lui miercuri, adica poimaine, si am mari emotii. dar si mai emotionata am fost sa nu raceasca sa piarda totul...insa pana acum e bine. Am ajuns la concluzia ca trebuie sa avem rabdare cu imunitatea asta...pana pe la 6-7 ani. Si noi o sa mergem la schi, dar nu stiu daca o sa-l punem si pe Andrei pe schiuri...are 3 ani, o fi destul ? Poate ne intalnim prn oras in vreun weekend.. Corina si [copil] Andrei (24.11.2004)
corina in principiu nu e mic pentru schi dar o sa intreb de la ce vasta pot lua copii la schi, eu cand eram pe partie zi lumin am invatat si copiii de 3 ani sa schieze! astept si un raspuns de la diuna sa vb pentru amandoua o data. [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...