Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflete pereche ...pro /contra...?!


Recommended Posts

Eu si subiecte mele ..am revenit .... Sunt intr-o dipozitie romantica ptr ca sotul meu e plecat o saptamana [:(!] si ma gandeam la noi ,la viata ..la iubire...eu cred ca mi-am gasit sufeletul pereche ( e adevarat din a 2 a incercare [:D])La voi cum e? exista suflete pereche ? E doar o vorba ? e realitate? Exista oameni predestainati a fi impreuna? Sau din contra oameni care desi suflete pereche nu pot fi impreuna din diverse motive? exista toate acestea sau doar sunt in imaginatia noastra si in felul nostru de a zice ...te iubesc? Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![bis][bis] Alessia[vampa], Benny [nl](02.03.05) si Sebi (16.01.98)[bonjovi] http://community.webshots.com/user/alessia1055
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu sunt convinsa ca exista suflete pereche si sunt convinsa ca eu mi-am gasit sufletul pereche peste 2 saptamani avem nunta [bis][bis]...pur si simplu ne potrivim din toate punctele de vedere avem aceleasi gusturi gandim aproape la fel timpul cand suntem impreuna trece pur si simplu si noi nici nu simtim ne iubim tare mult si de multe ori zicem noi mai in gluma mai in serios ca sufletelele nostre vorbesc unul cu altul pentru ca pur si simplu parca asa simtim...dragostea vine din interior...sper sa ramanem asa toata viata[bis]

 

nunta

noi doi

http://daisyPath.com/days/050924/1/1/+10/0

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][dual]felicitari fetelor ....[bis]

nushulicaid="blue"> iti doresc o nunta ca in vise , Casa de piatra si numai bucurii si impliniri sa aveti[pup][pup][pup][bis]

numeioanaid="blue"> si tie numai fericire alaturi de cel drag[pup][pup][pup]

 

 

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![bis][bis]

 

Alessia[vampa], Benny [nl](02.03.05) si Sebi (16.01.98)[bonjovi]

 

 

 

http://community.webshots.com/user/alessia1055

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pro. Si mai stiu ca sintagma de suflet pereche nu se refera numai la persoana iubita. N-ati simtit niciodata ceva paradoxal? Adica cum o persoana pur si simplu necunoscuta va este suspect de similara? Sau cum de ex in prezenta ei va simtiti cumva (protejat, ocrotit, iubit, etc)? Eu da... karma vine din trecut, asta e parerea mea. Ne reintalnim cu persoane, asta e explicatia in care cred eu.

 

Lid="red">iid="blue">lid="yellow">iid="green">aid="purple">nid="orange">aid="pink">id="size4">id="Comic Sans MS">

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista suflete pereche, cred ca noi suntem un exemplu.

Cu riscul de a nu fi crezuta(nu am mai spus la nimeni pana acum) va spun o "chestie" curioasa: acum 10 ani si cateva luni, cand ne-am vazut prima oara, nici nu se facuse prezentarile(nu ne vazusem deloc pana atunci), sotului meu i-a trecut prin capusor ca o sa-i fiu sotie. Asta a simtit in momentul in care s-a uitat prima data la mine. Inca nu pot sa-mi explic de ce a simtit asta.

Nu a dat importanta atunci, din contra s-a amuzat, odata cu trecerea timpului mi-a spus si am ras impreuna dar uite ca...suntem casatoriti, ce o sa urmeze nu stiu...timpul o sa ne arate.

 

 

idei nunta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare are drumul sau in viata.

Un om poate la un moment dat sa-si intalneasca sufletul pereche, poate sa nu se intample decat mai tarziu ca la altii sau niciodata. Tine de destinul fiecaruia.

Exista si situatii cand ai impresia ca ai gasit sufletul pereche, cu care vei merge pe acelasi drum de atunci inainte, dar acest drum poate fi mai scurt sau mai lung, sau poate fi doar o iluzie.

Sau totul se poate oprii in loc dupa ani si ani de zile..petrecute impreuna.[:(]

Nu vreau sa gandesc negativ in seara asta, dar vreau sa fiu realista, in sensul ca atunci cand simti ca ai gasit sufletul pereche, aceasta stare de bine...de bucurie interioara e limitata...deci ne punem intrebarea...pana cand? sau poate ca e mai bine sa traim prezentul...si sa ne bucuram de clipele frumoase, atunci cand ele apar in viata noastra.

Stau si ma intreb...de ce doi oameni ajung dupa 34 ani de casatorie sa se desparta? Am scris aceasta cifra pentru ca e un caz real, poate fi si mai putin, la fel de real, poate fi si mai mult...

 

 

 

Simina

album foto1 si album foto2

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

eu mi-as dori sa existe! eu simt ca suntem suflete pereche dar ma sperie cateodata lucrul asta...ne-am intalnit si foarte tineri si nu stiu daca ceva mai dureaza toata viata. acum sunt intr-o dispozitie cam pesimista. parinti mei au divortat fiecare de cate 2 ori..asa ca nu stiu ce sa mai cred, in fond si ei cand se iubeau se simteau suflete pereche.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred in suflete pereche cu sensul ca o singura persoana din lumea asta iti e predestinata si numai cu acea persoana poti fi fericit. Cred ca exista mai multe persoane cu care ne potrivim, dar sufletul pereche e acela pe care il alegem noi sa ne fie "pereche".

 

"Remember not only to say the right thing in the right place, but far more difficult still, to leave unsaid the wrong thing at the tempting moment."id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...