Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

40 cu + sau - (cap.23)


Recommended Posts

Na seara, fetili[pup] Eu am fost la acupunctura azi dupa amiaza si, ca niciodata, am simtit fiecare acusor:-( Le mai simt si-acum:-( Asa ca s-ar putea sa fiu incoerenta. Si-am facut si una nefacuta, de se supara conjointu' (intre timp i-a trecut): au venit niste unii in vizita (prietenari din junetea lui, un el si-o ea), i-am tinut la usa un bun moment si, cum nu se simteau sa plece, i-am invitat in casa, dar cu asa o mutra acra.. Eu sa fi fost in locul lor nici nu intram, zau! Le-am atras atentia sa se stearga pe picioare si m-am strambat cand "duamna" a aruncat chistocu' in curte. Au stat pe capul meu vreun sfert de ora (eram doar eu cu mita acasa, da' ea oricum i-a tratat cu varful cozii). Pe-aci e obiceiul, fie ca-ti place au ba mutra aluilalt, sa te pupi, tzoc-tzoc, de parca ar fi a mai mare placerea... Eu nici macar asta n-am facut... Va dau cuvantul meu de onoare ca mi-e drag sa primesc musafiri, imi place sa bucataresc si toate-mi ies parca mai bune cand le pregatesc pentru, ma simt bine cand avem invitati, imi gatesc sufletul dinainte si-apoi imi pun sub perna momentele placute petrecute impreuna cu oameni dragi. Si tocmai de-aia, cand cineva nu-mi place, nu vreau sa ma prefac deloc. Oamenii astia de-aterizara azi nu-mi spun nimic si pace buna. Macar de-ar fi dat si ei un telefon inainte... Si-acu' spuneti si voi: sunt eu nepoliticoasa/gretoasa/intepata/infumurata/ samd? M-am amarat degeaba... Am mai pus cateva poze cu [url="http://good-times.webshots.com/photo/2381761210095373199EImbfh"]mamzel Carbone[/url] Ma duc sa mai citesc din urma, da' ma-ntorc. Pana atunci [pup] tulmond Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 301
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maria, nu esti nepoliticoasa/gretoasa/intepata/infumurata/ samd, esti normala. Gasesc normal cand nu ne place cineva, sa te porti asa. Am vazut pozele...[il] Tare imi doresc si eu o pisica, dar in garsoniera mea mica sunt constienta ca asta mai lipseste (si cu Seb), dar mie imi sunt dragi rau. O sa vina si ziua aia...promit (mie[:D]). Oana si Séb [hagi] (10.01.2005) [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_seb/album?.dir=/df68re2"]AUGUST[/url] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_seb/album?.dir=f6d5re2"]SEPTEMBRIE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Ce noapte linistita. Cum de n-au mai sporovait americancele si canadiencele nimic in noaptea asta? Alooo, America, sunteti pe receptie? Maria, anormala erai daca te prefaceai si tzucai oamenii pe amandoi obrajii cu un ranjet fals intiparit pe fata, baiguind amabilitati la fel de false. Craciunitza, da-le incolo de pastile. Chiar ai tu nevoie de ele? Soni, ma duc sa citesc de ce erai trista aseara. Dar banuiesc... Aia mica, pup fata [pup]. Si pe voi toate. Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrienne, asa e s-au cam adunat. Dar ia calmeaza-te nitel si ia-le pe rand sa vezi ca nu e chiar sfarsitul lumii. Ca ti-a stricat iar masina...gandeste-te ca e el intreg si sanatos si banuiesc ca vei face cumva sa nu mai aibe ocazia sa o strice si pe-a treia decat cand o fi pe picioarele lui si o sa-si plateasca singur asigurari si alte alea. Cat despre fata...asta e, a ramas insarcinata, sunt amandoi responsabili si daca ea vrea sa pastreze copilul, banuiesc ca nu aveti cum va opune, dar asta nu inseamna ca musai trebuie sa se si insoare cu ea. Stai de vorba cu amandoi si explica-le ca asta e o decizie pentru toata viata, dar pentru ea va fi mult mai greu decat pentru el si asta e adevarul. Poate realizeaza si el gravitatea situatiei si ii mai vine mintea la cap si devine mai responsabil. Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor eu nu mai reusesc sa va citesc. cine e maria? marturisesc cu riscul ca ma veti lua la suturi ca nu mai pot. ca parinte simt ca dau in primire si nu mai fac fata. nu pricep cum se descurca mai altii cu 5 copii cind mie unul singur imi face viata fripta de nu mai stiu de mine. soni sa nu-ti para rau ca n-ai copii. pe bune daca nu cred ca toti parintii astia care au copii sint inconstienti. fiu-meu nu numai ca mi-a facut a doua masina praf (una pe an)(adica costa mai mult reparatia decit costul masinii) dar a lasat-o pe prietena-sa gravida (fosta, tipa cu parul roz pt. cine isi aminteste) si gagica vrea sa se marite, vrea sa pastreze copilul. Pretinde ca e al lui; vrea sa stea de vorba cu mine...sint multe de spus s-au adunat si ... NU MAI POT! NU MAI POT. Si nu va spun eu tot. Iar lui ii pasa ca ii strica ploile cu actuala lui prietena. Cit de mult poate sa indure un parinte va intreb... Nici nu mai stiu ce caut pe site-ul asta care e de parinti normali cu copii normali. daca exista asa ceva ca nici nu mai stiu ce inseamna. NU MAI POT. gata. Somebody please kill me.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa va salut, sa mai zic una-alta, dar Adrienne m-a lasat fara grai! Cam multe de-odata. Pe de alta parte, zic si eu parerea mea: sanatate sa fie, ca orice alta problema are o solutie. Daca cumva te ajuta numai sa vorbesti cu cineva, sa te descarci, da-mi un semn -eu sunt pe langa calculator acum. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrienne, calmeaza-te, esti inca sub influenta primelor impresii si impulsuri. Mai intii nu te enerva ca ti-a facut masina praf, in primul rind bine ca a scapat si in al doilea rind, bestiile de mecanici de aici de-abia asteapta sa te prinda pe scurtatura ca sa te jupoaie de sa te coste mai mult decit ai dat pe ea. Am patit eu asta, dintr-o mica buseala in parcare cind s-a urcat un truck pe un coltz de la bara din fatza de la masina mea, eu stind pe loc deja, si mi-a busit aripa, far, capota, bara. Am fost la x mecanici si preturile au variat (pe nevazute si negarantate, adica n-au deschis capota ca sa nu cumva sa nu se mai inchida) de la 1500 la 3400!!! Pina la urma am gasit unul care mi-a facut-o ca noua cu 850. Partea cu tipa cu parul roz e destul de delicata, dar raspunderea e la amindoi si nu e nimic atit de grav. Mai grav ar fi fost, doamne fereste, sa aiba treaba cu drogurile - asta da problema grava de viata. Si un copil ar trebui sa fie un dar de la cel de sus, nu un motiv de necaz; acum ar trebui sa fii sigura mai intii ca e al lui - daca da, asta poate il va face mai responsabil. Oricum va deveni mai responsabil trecind prin toate aceste experiente. Stiu ca pe nervii tai, dar nu ai ce sa-i faci, si nici pe departe nu esti singura, dimpotriva, fiecare virsta a copiilor are problemele ei si stii vorba aceea - Cresc copiii, cresc si grijile. Kuki, pe aici se cam munceste, tocmai voiam sa intru si sa las o cafelutza aburinda... Craciunitza, si eu is tot asa, am luat somnifere doar de vreo trei ori la viatza mea si n-am dormit doua nopti la rind cind le-am luat, m-am lecuit - nu mai iau. Ba chiar odata mi-au dat romergan doza de cal, cind m-a intepat o albina si mi s-a facut mina cit mortadella si degetele precum bratwurstii - cu mentiunea ca o sa dorm de-o sa rup - ashi, am dat-o in insomnie... trebuie sa gasesti calea spre subconstientul tau si sa-i dai shut down, daca vrei sa dormi cum se face asta? ehehehe, daca ar sti careva ar deveni celebru va pup si ma duc la treaba...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin, cu un PS pentru Adrienne - cind avea fimiu aproape 17 ani (adica acum aproape doi ani) ma framintam si eu la gindul ca ar putea trece prin astfel de experienta - sa isi lase girlfriendul (desi nu avea nici una la vremea aia) insarcinata; concluzia - dupa ce am despicat in tzishpe ideea si am intors-o pe toate partile: m-am dus si i-am spus ca daca se intimpla asa ceva sa lase copilul, sa nu faca avort, ca o sa-l cresc eu. Well, a cascat niste ochi la mine cit cepele si mi-a zis - Mami, dar n-am nici 17 ani inca, ce-ti veni. Nu stiu ce-mi veni, dar de atunci am dormit un pic mai linistita - si pentru ce i-am spus, si pentru ce mi-a raspuns...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! MIK una e a mea !merci! ADRIENNE stiu ca nu e usor dar o zi doua incerca sa respiri lung sa te calmezi si eu in locul tau as fi foarte curioasa ce are sa-mi spuna fatuca!!As intreba-o la sfirsit daca parintii ei stiu si as merge cu ea la ai ei. I.as explica (daca nustie ca sint metode la indemina in 2006)SI CUM CLOPOTELE NU SE ASCULTA DOAR DE O PARTE L-AS INVITA SI PE FIUL TAU LA DISCUTIE. cU CALM.tREBUIE INTELES CUM S-A INTIMPLAT DACA NU MAI SINT PRIETENI SI MAI ALES CIND.Stiu ca oi fi avind multe altele de facut dar nu cred ca ai de gind sa infiintezi o ...gradinita!!Chiar daca e mare treci si la restrictii-masina,telefon,bani de buzunar -si chiar cu riscul de a se certa cu actuala prietena lamureste intii cazul cu prima.Pune-i fata in fata si asculta ce au de spus.TU insa tre sa incerci sa fii calma . Hai capul sus ,multe mame trec prin asta.O sa treci si tu,ca putere ai.E ca te-a luat pe nepregatite si te-a blocat.Dupa deblocare vine furia,dupa furie deznadejdea si uite asa se tin lant si tu ajungi in depresie ! Crezi ca e cazul???Hai, trage-ti un dus rece ,sus capusorul si ca la matematica (Nema treci la lectie) incepe sa rezolvi ecuatie cu ecuatie!!Nu crede ca voerbesc imaginindu-mi ca-i usor. Citi ani are aceasta girlfriend?? Hai cincep sa invat englaza!!
La vita è un lampo,ma nel mistero di questo istante luminoso c'è il nostro passato,il nostro presnte,il nostro futuro!
P.Mosca
Viata e ca un fulger,dar in misterul acestei clipe luminoase exista trecutul,prezentul si viitorul nostru!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baa ce are forumul asta ca eu postez dupa MIk si ies deasupra ei???[xx(]
La vita è un lampo,ma nel mistero di questo istante luminoso c'è il nostro passato,il nostro presnte,il nostro futuro!
P.Mosca
Viata e ca un fulger,dar in misterul acestei clipe luminoase exista trecutul,prezentul si viitorul nostru!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...