Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

India , de la frumos la socant


Recommended Posts

Mie India mi s-a parut fascinanta si n-am vazut decit orase din pacate si nu am reusit sa merg in multe locuri turistice. Mincarea in schimb e extraordinara si nu se compara cu ce gasesti in restaurante in Occident, este muuult mai gustoasa si mai variata ! Am mincat numai vegetarian, am vrut sa evit carnea, just in case, si am fost incintata ( imi place mult mincarea condimentata!!) Sper sa facem odata si odata o calatorie cu toata familia, as vrea sa cunoasca si copiii mei partea aceasta de lume, cu toate bunele si relele. ------- Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Intr-adevar o tara cu multe contraste insa fascinanta,uimitoare,incredibila ! Am vizitat zona New Delhi,Agra,am avut in vizor si Jaipur dar am dat inapoi cand am vazut cum se circula pe [q] autostrada. Nu mai adaug mult la ce s-a discutat inainte,confirm cele relatate de fete insa in nici un caz nu recomand cazare sub 4-5 stele. la receptie preturile sunt foarte mari, dar pe siteurile de rezervare se pot gasi preturi foarte bune. O masina cu sofer se inchiriaza foarte ieftin - multa rabdare, intelegere,deschidere spre aventura,nou,ochi inchisi fata de saracie,mizerie si poti avea o vacanta de neuitat dar totusi trista, caci cu greu poti sa treci cu vederea in ce conditii inumane traiesc marea majoritate a oamenilor de acolo si din pacate fara sperante vreunei schimbari. Dar sa inchei intr-o nota optimista - TAJ MAHAL- greu de spus in cuvinte ce splendoare !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...