Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce nu ma(mai)vrea?


Recommended Posts

ma bucur foarte mult ca am gasit acest forum si va citesc de mult dar am fost o simpla spectatoare.ok vin si eu cu o problema care ma macina de mai mult.nu stiu cu cine sa ma sfatuiesc,nu am o prietena de suflet,nu am bani de psiholog asa ca vin si imi deschid sufletul in fata voastra. suntem impreuna de 9 ani,avem 2 copii,partenerul meu e musulman din egipt.toaste bune si frumoase doar ca ...nu suntem casatoriti.daca inaainte nu se putea pentru ca nu avea toate actele necesare,acuma ca am rezolvat totul,nu mai vrea el.el care inainte nu mai putea astepta sa ne casatorim pentru ca nu vroia sa traim in pacat ca 2 animale(dupa cum s-a exprimat),acum nu mai vrea.l=am intrebat evident de ce si a venit cu mai multe motive:ba ca suntem saraci(si i-am spus ca nu toti oamenii care se casatoresc sunt bogati),ba ca ii trebuie timp ca sa vada cum ma port(pentru ca intr-un moment de slabiciune,m-am confesat avocatei care ne ajuta cu actele si lui nu-i place sa discut din casa).mai nou mi-a spus ca el nu se casatoreste cu mine pana nu termin facultatea la care m-am inscris acuma la 27 de ani.de ce?pentru ca vrea sa vada daca ma voi putea descurca si fara el,adica spune ca sa fac facultatea ca sa nu fiu dependenta de el.trebuie sa spun ca e cu 18 ani mai mare si chiar a ajuns sa spuna ca ii e rusine cu mine,el care in viata lui nu a fost decat la scoala coranica(deci e practic semi analfabet ca eu l-am invatat sa citeasca).acuma eu trebuie sa termin facultatea sa vada el cum ma descurc,adica cum sa ma descurc bine ca sa-l duc pe el in carca?m-a ranit mult ce mi-a spus,prea mi-a sunat ca o dragoste conditionata:faci facutatea,te iau,ai valoare.l-am intrebat ce face daca nu termin facultatea,ma lasa?el a zis ca nu.NU MAI INTELEG NIMIC.de ce aceasta schimbare?de ce inainte tinea mortis sa ne casatorim ca e pacat si acuma conditioneaza casatoria de absolvirea facultatii.clarificati-ma si pe mine ca nu mai stiu ce sa cred.acuma ca sa vazut cu actele rezolvate,gata ma da la o parte sau cum?dar nu e logic ca am fost 8 ani impreuna inainte sa aiba actele legale.cum vedeti voi situatia?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi, dar vreau sa stii ca sunt alaturi de tine. Oricum faza cu facultatea mi se pare [xx(]. Faptul ca aveti o istorie impreuna, deh, 8 ani nu-s din vant, poate sa spuna ceva. Cum a fost in acesti 8 ani? Iubitor? Lucreaza? Este apropiat de copii? Ii iubeste? etc. Cum este relatia voastra cu exceptia faptului ca nu sunteti casatoriti? Exista probleme financiare, etc.

 

Lid="red">iid="blue">lid="yellow">iid="green">aid="purple">nid="orange">aid="pink">id="size4">id="Comic Sans MS">

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce spui pare incredibil, auzi ca nu te ia fara facultate! Eu cred ca a ajuns la o criza a varstei mijlocii si si-a dat seama ca nu vrea sa se lege .... ca altfel nu-mi pot explica aceasta schimbare.

 

Eu zic sa mai discuti cu el ... si sa ne mai spui si noua! Sunte alaturi de tine!

 

Lizuca

http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/album?.dir=/cfe8&.src=ph

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu facultatea mi se pare o amanare "eleganta". Avand in vedere ca abia te-ai inscris probabil ca vor mai trece 3-4 ani pana o si termini. I-ai explicat ca in Romania nu toti oamenii cu facultate castiga mai bine? El nu a observat ca uneori oamenii cu studii medii si spirit intreprinzator se descurca de n ori mai bine decat cei cu facultate, care muncesc, de exemplu, la stat? I-ai spus ca te poti descurca si fara el, chiar daca nu ai studii superioare? In paranteza fie spus, daca te-ai inscris si ti-ai platit taxa, mergi la examene, n-o lasa in coada de peste. Nu pentru el, ci pentru tine.

In alta ordine de idei, rabdare multa si incearca sa nu-l presezi, poarta-te normal, fii femeia care l-a atras atatia ani si poate se trezeste singurel, fara nici un dus rece...asta e tot ce pot sa zic acum. Succese!

 

Claudia,soacra frumoasei Oti

 

Povestea nasterii

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

asa vazuta din afara faza cu facultatea pare o scuza.

cum spunea si claudia, si eu te sfatuiesc sa faci facultatea pt tine, nu pt ca ti-a pus conditie ci pt ca o sa iti fie utila.

stiu ca e greu dar incearca sa te detasezi de el, sa vezi cum se va comporta atunci si mai ales ca sa nu iti faci tu prea mult sange rau. incearca sa te gandesti in primul rand la tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Pai daca ti-a spus ca nu-i place sa discuti cu altii situatia voastra tu de ce o faci aici pe forum? O musulmanca adevarata din egipt asa facea?


id="quote">id="quote">LOOOOL! Asta e profunda tare...si un musulman adevarat din Egipt traia 8 ani in concubinaj cu o femeie care i-a daruit si doi copii?!Claudia,soacra frumoasei OtiPovestea nasteriihttp://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by clauditzadennis
quote:Originally posted by Guestus

Pai daca ti-a spus ca nu-i place sa discuti cu altii situatia voastra tu de ce o faci aici pe forum? O musulmanca adevarata din egipt asa facea?


id="quote">id="quote">LOOOOL! Asta e profunda tare...si un musulman adevarat din Egipt traia 8 ani in concubinaj cu o femeie care i-a daruit si doi copii?!Claudia,soacra frumoasei Oti
id="quote">id="quote">Chapeau, clauditzadennis! [:-)))] [:-)))] [:-)))]If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was id="red">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, din pacate, raspunsul la intrebarea ta este: de ce nu!?! este permis, probabil chiar ar considera ca i-a facut o favoare.

 

Sab27, inainte sa vina cu teoriile acestea despre relatia voastra a fost cumva acasa, in Egipt? Fiindca, in cazul acesta, este foarte posibil ca familia sa-i fi gasit o mireasa pe acolo si sa se fi casatorit si de aici refuzul de a se casatori cu tine si de a trage de timp...

 

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O alta idee ar fi... domnul egiptean sta in Ro sa stringa bani pentru cele 5 camile si 10 oi.

 

"The ceremony, an abridged version, began with the boy's family visiting the girl's family to ask for her hand in marriage. The girl was asked if she was willing and after she answered yes the date was fixed. The dowry, mahr, was fixed at five camels and 10 sheepid="red">."

http://www.gulf-news.com/Articles/print.asp?ArticleID=43425

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...