Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce nu ma(mai)vrea?


Recommended Posts

Mai, lasati glumele si ajutati fata!

Si mie mi se pare ca dupa 9 ani, justificarile lui nu sunt decat amanari.

Dar, inainte de a da un verdict, elimina clar orice alta posibilitate.

De exemplu la noi, unde tot copilul a venit inaintea nuntii: Aceleasi probleme cu actele - n-aveam nici unul buletine aici, apoi cele de ordin material, apoi serviciul... Cand spun de ordin material, a se intelege exact asa.. Nu asteptam imbogatirea, ci pur si simplu aveam numai strictul necesar. Apoi a fost o perioada cand a stat mama mea cu noi, cu fata abia nascuta, si ne cam certam, crea o stare de mare stres (in care noi am si comunicat mai putin), oboseala, samd... Dar NICIODATA in timpul asta nu a spus ca nu ne casatorim. Se punea doar problema CAND. De ambele parti.

Daca elimini si tu catele, rudele, mucii copiilor, etc... ia vezi? Sunt motive reale? sau numai pacaleli?

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

Eliza de 2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Este clar o aminare eleganta, cum a spus Clauditza!

Ori nu le-a spus celor din Egipt, familiei lui si stie ca nu ar accepta, ori deja are ceva promis pe acolo!

Nu cred ca mai merita deranjul, dupa cum te-a jignit prin comportament!

Si eu am divortat dupa 8 ani si jumatate, tot pt. ca el nu merita, dar f.f. greu mi-am dat seama de asta!

Succes si fii tare!

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

 

Virsta bebe2

Virsta Deiu

 

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum a zis si KSorana, chiar ca ai avut incredere si curaj sa faci doi copii cu un strain, fara a avea o situatie familiala bine definita....

Oricum e bine sa te gandesti la ce e mai bine pentru tine...daca va accepta sa va casatoriti, o va face mai mult fortat si asta dauneaza relatiei.

 

Albumul nostru

Mai am...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca l-a apucat frica? Din cate am inteles el are 45 de ani, ea 27. Poate si-a dat seama ca in curand el va fi un mosulet si ea in floarea varstei. Poate nu vrea sa fie o corvoada pt ea, sa nu ajunga in ziua in care sa ii fie rusine ca el e mai in varsta etc. Poate are o criza din asta. Trebuie investigat. As propune o vizita la un psihiatru cu el de mana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ratoiul nu am nimic cu tine, dar iar trebui sa ma leg de ceva ce-ai spus. Cum crezi tu ca poate ea sa-l duca la psihiatru (care nu e totuna cu psihologul) pentru atat? Doar sa fie nebun sa accepte [:D]

 

"If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years."id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sab27 si eu sunt maritata cu un egiptean, dar locuim in Cairo.

Indraznesc sa imi "dau cu parerea" pentru ca traiesc printre ei de cativa ani si multe lucruri sunt percepute deformat in Ro. Te rog sa nu te superi ca iti spun, dar partenerul tau iti ascunde ceva. De ce?

1.Un musulman, chiar numai cu scoala coranica la baza, nu accepta sexul innainde de casatorie, darmite o relatie de 9 ani si copii.

2.In cei noua ani tu nu i-ai cunoscut familia, tara? In mod normal ei accepta fara probleme o casatorie cu un ortodox (ca si in cazul meu), dar...si aici sunt familii mai conventionale (nu vreau sa jignesc pe nimeni, mai de la tara, cu principii mai rigide) care nu "ar suporta ca el sa faca pasul asta. I-ai pus tu noste conditii legat de "mersul la biserica"?

3.Tu ai certitudinea ca el nu este casatorit in Egipt? Sper sa gresesc, dar "toate padurile au uscaturi", iar tare mi-e teama ca tu ai avut incredere mai mult decat oarba intr-un om nu tocmai serios, fara sa ai acoperire daca nu pentru tine, pentru micutii fara vina.

Pentru egipteni copii sunt mai mult decat "bulgarele de aur" si familia are valoare mai mult decat banuiam, lucru pe care l-am descoperit in anii traiti aici.

Ba cunosc si un caz in Ro, el egiptean, ea romanca cu un baiat din prima casatorie, si, pentru ca femeia a spus raspicat ca nu mai vrea un al doilea copil, au divortat civilizat si...culmea: egipteanul ii plateste pensie alimentara baiatului care nici macar nu ii e tata natural.

Ai grija de tine si de Facultate, nu e usor si cu cei mici, dar Dumnezeu sa iti dea putere sa treci peste toate...ca si cu certificat si "fara"...voi sa va iubiti si sa fiti sanatosi!

Te rog inca o data sa nu te superi pe mine, numai tu stii cum e tipul in casa...dar din randurile tale...de la atatia km eu inteleg e el poate nu te minte, dar sigur iti ascunde ceva.[hia][:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...