Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatii "interzise"


Recommended Posts

quote:Originally posted by mircea42

1) Apoi, daca nenea cu pricina calca pe alaturi, asta se datoreaza si unei neveste care nu stie sa se faca suficient de atragatoare pentru ca el sa nu se uite peste gard...id="red">mircea42


id="quote">id="quote">cat de atragatoare??? C...va in pat, doamna in societate si gospodina in casa!!!???asta va trebuie? da ce suntem superwomen???mai sunt si treburi gospodaresti, copil, servici stresant.....da voi sunteti intotdeauna atragatori??? as'..."Apoi, daca tantiid="blue"> cu pricina calca pe alaturi, asta se datoreaza si unui sotid="blue"> care nu stie sa se faca suficient de atragator pentru ca eaid="blue"> sa nu se uite peste gardid="red">"ce zici? e valabil si invers, nu???printesa mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by mircea42

 

2) "Daca eu as fi nevasta-sa si as afla, v-as spanzura pe amandoi! Nu puteai sa iti gasesti unu' fara nevasta, soro?"

Pricep mai greu punctul de vedere. Pe de o parte, tanti inima sta mai prost cu consideratiile ala e insurat, ala ba. Iar daca ajungi sa te duca numai ratiunea pe drum, s-au dus naibii placerile vietii. Apoi, daca nenea cu pricina calca pe alaturi, asta se datoreaza si unei neveste care nu stie sa se faca suficient de atragatoare pentru ca el sa nu se uite peste gard...

 

mircea42


id="quote">id="quote">

 

Pai sa-ti iezplic eu : fata zice clar ca a cautat un barbat cu experenta si ma rog, intamplarea a facut ca era insurat. APOI, deoarece erea telectual si dedea sfaturi bune, s-a indragostit.

Deci, tanti inima a intrat in actul II scena 44, intai a fost alta tanti, careria finca's o doamna, n-am sa-i zic pe numele ei.

 

In alta ordine de idei, vad ca discutia s-a incins, iar levantin evita sa-mi raspunda la intrebare.

De ce pleca draga barbatii de acasa ?

Felicitari pentru ca-ti cresti singur copilul, dar totusi.....Una e sa fii constient ca "till death do us part" a ramas o poveste si alta e sa declari ca e normal ca barbatul tau sa dea lectii de [sex] domnisoarelor la nevoie.

 

Devylla eu una spre exemplu nu il tai si nu il spanzur, doar il dau afara, iar daca il insel eu, presupun ca si el ar face la fel ca mine.

 

 

 

Andreea, mama lu' Tiberiu

Micul Print

Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;

spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mircea, m-ai epatat cu gandirea si cu observatia personala; asta da psihologie: la tinerete sunt unii care isi cauta parteneri mai in varsta, care tot ei, la batranete, vor parteneri mai tineri! Suna un pic a reviste de citit in metrou. Cat despre nevasta care nu stie sa se ingrijeasca, pentru a-l pastra pe EL(minunatu') langa ea, da-mi voie sa folosesc expresia deja consacrata: mai, ma lesi!!! Ca vine lesi pe pres! Hai, zau asa! Ideea este ca, intr-adevar, la tinerete poti sa-ti lasi hormonii liberi, atata vreme cat tropaiala lor nu raneste; peste o anumita varsta aceea a asumarii unor responsabilitati) hormonii trebuie tinuti in frau.

 

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, nu stiu daca Deea a inteles ceva, dar eu am inteles - din nou - ca barbatii considera o favoare sa stea langa noi, astea ne aranjatele si care nu stim sa-i tinem aproape.

Cam din putzul gandirii scoase, zau.

 

Mai baieti mai mergeti la sala si mai eliberati din energia asta negativa, pe care o canalizati unde nu trebuie

 

Andreea, mama lu' Tiberiu

Micul Print

Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;

spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a aruncat si "tanti" o eufuziune sentimentala...ca nu pot sa-i zic "iubire sincera"...si gata tot poporul a cazut pe ganduri...ca e insurat, neinsurat, treaba lui, dar felul in care pune ea problema e de-a dreptul lipsit de "rusine", "morala" ziceti-i voi cum vreti, o tipa inteligenta, chit ca se incurca cu un tip casatorit nu face din asta o "mandrie" si o expune la vedere...stie sa pastreze pentru ea...si Sophia Loren a trait cu Carlo Ponti ani buni de zile inainte de a se casatori legal pentru ca ma rog erau alte circumstante, in Italia la ora respectiva nu era legal divortul ci doar anularea casatoriei de catre biserica catolica...si Cleopatra nu a fost toata viata ei decat o amanta, dar sa nu comparam totusi personajele astea cu miss deea, care o face ostenativ si fara clasa.

 

Mai conteaza si tonul...acuma stiu eu poate am imbatranit si o fi de "bonton" sa te lauzi ca te incurci cu un barbat casatorit, nu sunt moralista, ba chiar sunt o femeie care crede mult in independenta femeilor si emanciparea lor, dar de aici pana la a te "lauda" cu asa cucerire e drum lung...cel putin eu care sunt mama de fata, never ever nu o sa o educ in spiritul ca:"da-i mami inainte, nu conteaza, etc, etc.". Si in primul rand asemenea barbat mie nu mi-ar spune absolut nimic gen "respect", ori fara respect paote fi cel mult pasiune dar nu si dragoste.

 

By the way, e dreptul nostru sa ne cuplam cu cine vrem, dar vina e intotdeauna, dar intotdeauna, impartita, ca in mai multe procente sau mai putine, asta depinde de la caz la caz...dar mai conteaza si caracterul...daca se despartea de nevasta si pe urma incepea cu ea alta poveste, ok, se intampla, iubirea mai poate sa si paleasca si sa moara de-a dreptul, nu-i problema.

 

In fine, acest mic troll, poate o fi pe bune povestea, nu zic nu, dar cred ca se amuza pe seama noastra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma distreaza grozav faptul ca bineinteles el, amantul, este desigur baiat fin, cel putin la acelasi nivel "intelectual" [:D] cu ea, desigur, cum altfel, si ea, "fata fina" , proaspat intrata in lumea celor care gusta placerile carnale(nu-i asa, a invatzat-o el, pana nu s-a intors la un moment dat spasit la nevasta, huhuhuhu [:D]) este acum intr-o mare dilema...sa-i acorde lui prietenia sau nu? pot ramane buni prieteni in continuare, sau nu?

pai eu cred ca se poate, cu un baiat asa fin...

 

meyyyyyy meeeeeeeyyyyyy ce poveste domne, ce dezbateri, ce discutii...hahaha [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...