Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatii "interzise"


Recommended Posts

quote:Originally posted by Iubika
quote:Originally posted by sinzi_anaPAi asta mi se pare cu premeditare!!!
id="quote">id="quote">... sa i se dea pedeapsa maxima, asadar! [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was id="red">id="Comic Sans MS">
id="quote">id="quote">Scaunu electric, asadar!!! DAr daca "calaul" e insurat si are experienta????Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">David (best of...), tati si mami id="size3">id="red">id="Book Antiqua">A venit toamna!!!id="size3">id="red">id="Book Antiqua">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by sinzi_ana

 

 

Scaunu electric, asadar!!! DAr daca "calaul" e insurat si are experienta????

 


id="quote">id="quote">

 

Pai in cazul asta ce ar mai fi de dezvirginat? [;)]

 

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was id="red">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ca nu am alergat dupa el ! Imi era teama ca inaintez in varsta si ma gandeam….ca trebuie sa gasesc pe cineva cu oaresce experienta ! Pe el l-am intalnit intamplator si a fost o atractie reciproca. La inceput am evitat sa-l mai intalnesc fiindca am vazut ca e casatorit, dar a venit si clipa oarba, cand ma simteam tare singura si el mi-a dat telefon si m-a invitat in oras . N-a fost nimic “premeditat”! Pur si simplu s-a intamplat !! Abia dupa ce am iesit de cateva ori i-am spus ca eu nu am mai facut dragoste cu nimeni pana atunci.....

Nu m-a atras la el ca avea masina si pozitie !!! Si eu castig foarte bine, am un job respectabil si am o masina cumparata din banii mei !! Mi-a placut ca aflam lucruri interesante de la el, fiind foarte plimbat prin lume ! E o persoana foarte desteapta (de-asta a si ajuns acolo unde este, adica f sus) si este foarte stilat ! A, uitam ceea ce e mai important: stia sa ma faca sa rad; e o persoana plina de veselie si voiciune ...Pe el probabil l-a atras frumusetea si tineretea mea – el are 33 ani) ! Ce sa zic...

Asa a fost sa fie ! Nu l-am intrebat niciodata despre sotia lui; nu am vazut-o niciodata, nici macar in poze... cred ca e un acord tacit intre ei... el e foarte libertin si acum, in ultima parte a rel am ajuns la concluzia ca eu nu am fost singura lui aventura !!

Ideea e ca el era foarte ocupat !! Si profesional vorbind... avea mereu deplasari... avea si responsabilitati acasa.. si ne vedeam tot mai rar ! Incetul cu incetul am ajuns sa-mi dau seama ca viata lui e prea plina pt a avea si „minimul” ala de timp pt mine ! Am inceput sa-mi doresc pe cineva care sa fie mereu langa mine atunci cand am nevoie si nu numai ! Asa ca i-am spus ca mi-a cam inselat increderea, ca nu si-a tinut promisiunile (unele banale, ca „ne vedem joi” si altele mai importante) si ca este cam egoist (se supara foc cand eu nu puteam sa ma intalnesc cu el) ! Nu i-a picat prea bine, si in final a zis ca „nu e suparat”, dar ca asta nu schimba cu nimic faptul ca eu am o parere deplorabila despre el, fapt cu care va trebui sa traiasca si... implicit, nu are de gand sa ma mai supere cu ceva !

Asta a fost tot !

Am sa iau din sfaturile voastre pe cele care zic sa iau totul ca pe o experienta, si sa nu ma mai uit inapoi (fiindca sunt convinsa ca nu are cum sa fie mai bine decat a fost pana acum), sa-mi vad de viata mea si sa-mi gasesc pe cineva care sa fie doar al meu !!

Multumesc si celor care m-au inteles, si celor care au aruncat cu pietre ! Aveam nevoie sa fiu putin trezita la realitate !! #61514;

Deea

 

 

deea2909

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ramonika
quote:Originally posted by NatyCel care a inselat e sotul, iar nu amanta, care nu avea nici o datorie de fidelitate fata de nimeni!Si poate a gresit si sotia care n-a stiut sa-l tina! Parerea mea ...
id="quote">id="quote">subscriu [^]
id="quote">id="quote">Si eu subscriu..nu putem sta langa sotii nostri sa-i aparam cu bata de atentatoarele mai mult sau mai putin virgine, pentru ca ei, saracii, sunt slabi de refuz...daca nu e in stare sa-si tina pantalonii pe el, e vina lui...tentatii sunt multe, sunt convinsa ca ati vazut in viata de zi cu zi, si depinde numai de el sa aleaga sa cedeze sau nu...V.id="purple">veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor ... eu zic sa o tragem in teapa, sa o legam cu sarma ghimpata ,sa o aruncam in cada cu apa si sa bagam sarma in priza, apoi sa o aruncam sub masina,..... mai aveti idei??? unii cred ca da !!!!

 

Tot despre vina vorbim... si ce rezolvam?

Este si fata si el de vina...care are vina cea mai mare ?? despicam firul in 4 si tot nu obtinem decat pierdere de vreme.

dar cum au spus unii aici... ea este libera ...el avea de mentinut o casnicie,el avea obligatii...asa ca !!!!!

 

Deea id="red">- parerile e normal sa fie diferite ...dar e bine sa ai un psihic bun,sa nu faci comparatii si sa nu te uiti inapoi...deloc.Supa reincalzita nu mai are acelasi gust.

Sunt sigura ca o sa gasesti persoana potrivita daca stii sa cauti si sa deschizi ochii.Ti-as sugera sa ai grija pt ca neavand experienta unii pot profita ...iar tu vei avea de suferit.

 

toate cele bune

adriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai deea nu de sfaturi aveai nevoie, de fapt vroiai sa auzi de la altii ceea ce gandeai si tu :D

dar cum eu sunt mai batran si decat fostul tau prieten/iubit si cum tin eu la libertatea de a alege a fiecarui individ ... brava tie !

fiind din categoria parinte singur cu copil in dotare standard si cum cele 10 porunci nu fac parte din lectura mea obligatorie ..... go on !!! nu-ti irosi timpul cu ganduri aiurea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deea,

acum am intrat in forum, am citit ce-ai scris, ce pot sa spun?

Sunt casatorita si, ca sa fiu sincera, sotului meu i-as scoate un pic ochii cu lingurita de inghetata, daca as sti ca face pe macho cu o tinerica( mai tinerica decat el!).... pe de alta parte, inteleg ca ti-ai dorit un inceput de viata hai sa-i spunem ''rafinat'', asa ca nu te poate condamna nimeni. Insa va trebui sa ai grija si sa-ti asumi relatia, asa cum este ea: frustranta si, din punctul tau de vedere, nedreapta. Eu cred ca, daca Fat-Frumos al tau este si destept, si frumos, si cu bani, are si o pozitie sociala buna( si are o anumita varsta) nu-si va parasi sotia... cat despre tine, bucura-te ca ai inceput bine, dar cauta-ti un barbat care sa-ti ofere mai mult decat o dupa-amiaza furata sau o dimineata ''fara mic dejun''. Poti sa gasesti un Fat-Frumos care sa fie exact ce vrei tu... Cu acest barbat cred ca nu ar mai trebui sa pierzi timpul....Asta este parerea mea!

 

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma bag si eu in vorba, desi nu imi plac disputele; in primul rand pentru deea - numic nou, decat lasa-l si fugi cand mai intalnesti barbati insurati.

dar motivul pentru care "hop si eu"- m-ati inebunit fetelor cu "nevasta care nu stie sa-si tina barbatul " ca cica de-aia s-ar duce dupa altele!

Voi chiar stiti pe unde umbla sotii vostrii? Si chiar bagati mana in foc, ca nu au avut niciodata de cand sunteti impreuna, vre-o aventura?

da' cum oare sa-i tinem langa noi, ce sa le facem? Normal ca asa si-ar dori orice femeie, ca barbatul ei sa nu o insele, dar stim noi?

Am vazut la cazuri din astea...! in care sotia ar fi putut jura in biserica ca sotul nu o inseala, si totusi...

In fine, nu conteaza a cui e vina, sfatul meu este de a fugii de orice persoana legata de altcineva. Asa mi se pare corect, nu pentru celalalt, sau pentru sotia celuilalt, ci pentru mine. Eu una nu as suporta sa fiu vioara a doua, ma respect prea mult pentru a face asa ceva, daca unii pot... e treaba lor!

Mai spunea cineva pe la inceput "hai fetelor, voua nu vi s-a intamplat"? Poate ca s-a intamplat, dar in necunostinta de cauza, iar cand am aflat..."adio si nu am cuvinete!" si fara nici urma de regret.

Poate nu a fost usor, dar acum ma felicit pentru decizia luata.

deja m-am intins prea mult. Va pup si numai bine!

 

 

 

Laura, mama lui Andrei

 

http://community.webshots.com/user/tcatlaura

 

http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Alecsia
quote:Originally posted by danielac

fetelor, nu va mai obositi sa ii raspundeti... consider ca nu se merita efortul... cine se incurca cu un barbat insurat e demna de mila si compasiune... atata a putut si nimci mai mult, urasc aceste "destramatoare de casnicii!!!"[*]Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatameahttp://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072paginuta personala:http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac


id="quote">id="quote">Eu zic ca nu ar trebui sa urasti pe nimeni. De ce ti-e frica? Nu ai incredere in tine, in sot sau in relatia dintre voi? Daca ai incredere atunci de ce te temi? Si inca ceva. Dar aia insuratii care se incurca cu cele tinere si virgine, cum se numesc? Voi vedeti numai femeia , dar tipul insurat oare nu a gresit? Nici mie nu-mi plac femeile care apara barbatii cand gresesc cu chip ca numai femeile sint vinovate. Asa ca reveniti-va si nu sariti sa-i luati gatu'. "Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."id="Book Antiqua">Mihaelaid="size3">id="size2">id="Book Antiqua"> [floare3]id="orange">
id="quote">id="quote">Hello...........ooooo,nu e vorba de mine, sotul meu, incredere sau ceva de genul asta si nici nu am sarit la gatul nimanui...din pacate traiesc a doua oara, aceasi drama a nasilor mei, care sunt despartiti de o cu.va... intelegi? primii mei nasi (de cununie civila) s-a despartit din cauza unei asemnea x si aveau si un copil care intra in clasa I... acum a doua pereche de nasi pateste la fel, se pare din cauza altei x... ce mai vrei sa iti spun???[*]Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatameahttp://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072paginuta personala:http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...