Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatii "interzise"


Recommended Posts

levantin, poate ne spui si noua ce intelegi tu prin "moralistele de ziua a saptea" -la ce te-ai referit exact, nu de alta, dar sa nu fie interpretat ca atac la persoana sau jignire nefondata.

 

Probabil ca tu stii cel mai bine la cate femei dintre cele care fac "morala" pe forum le-au plecat barbatii de-acasa, nu?[:D]

 

[flo]"If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years."id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sa intelegem, Levantin, ca din punctul tau de vedere este absolut ok ca o femeie sau o fata sa se arunce intr-o relatie, STIIND ca acesta este insurat? Si nu vorbesc din punctul de vedere al nevestei (desi categoric ca este parte vatamata), dar vezi ca nici ei nu-i este bine dupa, ramane cu buzele umflate, cu durerea de a pierde omul in care a investit (desi, repet nu trebuia sa se lege la cap).

Sau tu o aplauzi, din pozitia sotului care vrea din cand in cand una mica cu altcineva decat nevasta? Daca barbatii nu ar incuraja astfel de fete, atunci nu ar mai avea prin ce pat sa zburde cand li se face pofta, nu?

Poate ar fi mai bine sa-ti exprimi parerea intr-o alta forma , nu aruncand aiurea cu vorbele!

 

 

Delia

 

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna nevestele vor zice ca taie si omoara daca sunt inselate,dar cand ele inseala.......ia ziceti?ce mai faceti?si nu replici de genu':'eu niciodata nu voi insela' ca sunt vechi,deja este trendy sa inseli[:D][cheers]

 

 

 

iubirea mea [asia]

bubulinele [vampa] [hippi]

'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'

Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delsim, ca sa fac lumina : eu nu sunt insurat ...sau ma rog am fost 4 luni pana s-a nascut copilul ...pe care il cresc singur de 12 ani.

din modesta mea experienta ( dat fiind ca sunt mic, gras, chel si fonfait) am vazut cateva lucruri:

1. majoritatea femeilor (si a barbatilor) nu stiu cum sa-si tina partenerul aproape

2.frustrarile sunt asa mari ca te ia durerea de cap

3.lipsa de educatie ( de orice fel:sociala, sexuala,culturala... ) naste monstri

4.familia nucleara nu mai exista si ar fi cazul sa se obisnuiasca si romanii cu asta

5. libertatea de a alege a individului trebuie respectata

Nu intru in analize psiho-sociale ca e prea mult si nici nu vreau sa spun ce mi-a spus o femeie ( sic! ) despre acest subiect :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Levantin, ai o mare problema: nici tu nu ai stiut sa-ti tii partenerul aproape! Mi se pare foarte ciudat sa-ti cresti copilul singur( asta in cazul in care partenera ta a plecat la propriu, adica te-a parasit, nu ,doamne feri!, s-a intamplat o nenorocire in viata ta) cu atat mai mult cu cat o mama nu-si lasa copilul acolo unde nu i-a fost bine( ca de bine, sa nu-mi spui ca s-a saturat, te rog!!!). Cred ca ar trebui sa nu mai dai ''sentente'', ca, stii ce usor este sa ridici la rang de general particularul trait de tine!! De-aia o femeie s-a exprimat ''plastic'' pe un post TV: Toti barbatii sunt niste porci! Afirmatiile dure nu cred ca folosesc nimanui. Dar, fiind tu barbat, lumineaza-ne: ce trebuie sa faca o nevasta ca sotul ei sa nu se ''aventureze''(desi nu cred ca se poate asa ceva!)catre''alte zari de soare pline''?

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by levantin

Nu intru in analize psiho-sociale ca e prea mult si nici nu vreau sa spun ce mi-a spus o femeie ( sic! ) despre acest subiect :)))


id="quote">id="quote">

Cine cine[?]

 

 

 

iubirea mea [asia]

bubulinele [vampa] [hippi]

'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'

Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1) Observatie pur personala. Oamenii care-si cauta cite un partener mult mai experimentat au mari probleme in a se acomoda ulterior cu unul comun, asemenea lor la o adica. Totodata, spre batrinete au tentatia sa se cupleze cu parteneri mult mai tineri.

 

2) "Daca eu as fi nevasta-sa si as afla, v-as spanzura pe amandoi! Nu puteai sa iti gasesti unu' fara nevasta, soro?"

Pricep mai greu punctul de vedere. Pe de o parte, tanti inima sta mai prost cu consideratiile ala e insurat, ala ba. Iar daca ajungi sa te duca numai ratiunea pe drum, s-au dus naibii placerile vietii. Apoi, daca nenea cu pricina calca pe alaturi, asta se datoreaza si unei neveste care nu stie sa se faca suficient de atragatoare pentru ca el sa nu se uite peste gard...

 

mircea42

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Posibil numai in unele cazuri, chestia cu femeia care nu stie...In altele insa, poate femeia sa stea coafata, parfumata, impopotonata 24 din 24, daca barbatul este genul vanator care cauta mereu altceva...degeaba.

 

 

Delia

 

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...