Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mai este vreo sansa?


Recommended Posts

quote:Originally posted by ratoiul

 

Pentru el poate fi un moment de rascruce. Poate se gandeste asa: "ce bine era nelegat la cap. As fi putut sta la mama, nu trebuia sa platesc mare lucru, ea avea grija de toate. Eu as pleca pe unde as vrea, n-as da socoteala nimanui, nu ar avea cine sa ma baraie la cap. As putea face orice, m-as putea ocupa de hobbyurile mele, as putea da banii pe orice prostie fara sa ma tem ca EA(sotia) mi-ar reprosa ceva... etc etc". Este destul de probabil ca el sa nu fie maturizat si sa fie influentat de mama sa.


id="quote">id="quote">

 

Eu cred ca asa putea gandi inainte de casatorie. Nu mi se pare normal sa faci un pas atat de serios si apoi sa il regreti pe motiv ca inca mai aveai o tinerete de trait sub aripa protectoare a mamicii...

 

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was id="red">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Deh, am incercat si eu... Poate nu am reusit sa exprim exact ceea ce am vrut, asta e.

Nu, nu consider ca e normal ce a facut sotul ei. Mi se pare ca e mult prea infantil daca a facut asa. Si mi se pare exagerat de legat de maica-sa. Sa nu mai zic cat e de egoist si de influentabil. Si daca stau sa ma gandesc bine, ce naiba sa mai stea ea sa isi bata capul cu el? Mai bine sa se duca in lume ca sunt atatia barbati singuri.

Asa, si acum? Cu ce am ajutat-o? Oricine ii putea spune acelasi lucru intr-o forma sau alta. Da, probabil ca aveti dreptate. E aiurea sa mai crezi ca exista dragoste si puterea lui Dumnezeu in lumea de azi...

Of, imi pare rau ca m-am si bagat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exagera. Eu cred si in dragoste si in puterea Lui Dumnezeu, dar cand o persoana te paraseste, crezi ca te simti mai bine daca te duci dupa ea, o cauti, sau chiar ajungi sa te umilesti? Si-ar face si mai mult rau si s-ar incurca itele si mai si.

 

Ce ajutor ii poti oferi spunand ca mai e o sansa? Ea sa spere, sa incerce si sa esueze...din ce spune ea, barbatul ala nici nu are maturitatea necesara nici nu o iubeste. Si atunci? sa te imbeti cu apa rece? Mai bine o incurajezi sa-si continue viata fara "dezertor".

 

"If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years."id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Am exagerat putin...

Eu zic asa: daca ea stie ca aluatul e bun dar dintr-un motiv sau altul, in acest moment, "s-a stricat", poate merita sa isi mai bata capul. Evident, pastrandu-si demnitatea, autonomia etc. Nu am zis ca trebuie sa se injoseasca. Nimeni n-ar trebui sa se injoseasca pt nici un motiv, dar asta e alta poveste.

Daca insa isi da seama ca nu e "branza buna in burduf de caine", ci e doar un egoist caruia nu ii pasa de ea, atunci e mai bine sa isi vada de viata singura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca in plina depresie ai fost ce avea nevoie!

Acum ca e sigur pe el: salariu, venituri etc., devii o greutate.

Daca sunteti casatoriti cum sa plece la mama-sa???

Gandeste-te bine daca merita sa continuati acelasi drum! De ce divort daca vrea sa ramaneti totusi impreuna? Care-i logica?

 

Stiu un caz (au si copil, ei): sunt divortati de vreo 6-7 ani dar stau impreuna! Nuuuu, nici pe departe nu-s fericiti. Se lupta care sa castige de partea lui atentia copilului, nu se simt impliniti in nici un fel si acum se intreaba daca nu era mai bine daca-si cauta fiecare pe cineva. Asa, doar ce si-au zapacit si viata lor si pe a copilului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu NU as sta cu un asemenea ..... om [xx(], caruia sa-i straluceasca ochii la auzul si vazul banilor, banii nu aduc fericirea, si cei bogati au probleme....

 

nu conteaza de unde vin ideile de despartenie = mamica, daca el ti le spune inseamna ca asta simte si asta isi doreste....

 

pe parcusul unei casnicii mai apar probleme de sanatate, copii, nervi, oboseala, el nu e omul pe care te poti baza la o adica, asa ca mai bine lasa-l sa-si adune muntele de bani, si sa traiasca fericit cu maica-sa.

 

Loma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:-) ca sa ma cucereasca 2 luni s-a dus la sport sa slabeasca, s-a operat de un bulgare de grasime.. imi zicea ca, cu mine s-ar casatori si a doua zi..

Avea mustata si zicea ca vrea un om care sa stea cu el si daca si-ar rupe un picior, ca-i place de mine ca suntem amandoi romantici...

E posibil sa-si schimbe asa mult felul de a fi?

(Nu mai are nici mustata, are 100 kg in continuare.. - doar ca il iubesc.. noroc ca am facut niste sedinte de bioenergie... fac fata .. dar mai sunt momente cand imi pierd pamantul de sub picioare gandindu-ma ca-l pierd... am pus mult suflet in relatia asta..)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai procopsit cu unul care nu prea are toate filamentele intregi. Parerea mea. Este instabil emotional si nu pare foarte inteligent.

 

Mergi inainte si multumeste-i lui Dumnezeu ca ai scapat.

 

E posibil ca, la un moment dat, sa vina iar dupa tine. Asta pentru ca habar n-are ce vrea, o ia incotro il bate vantul. Atunci n-o sa-l mai vrei tu.

 

De ce tii atata de el si-i dai ocazia sa faca fite? Meriti mai mult, curaj!

 

Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ratoiul

Daca insa isi da seama ca nu e "branza buna in burduf de caine", ci e doar un egoist caruia nu ii pasa de ea, atunci e mai bine sa isi vada de viata singura.


id="quote">id="quote">

 

Pai pana astepti sa vezi ce fel de branza este, trece viata, singura care o avem doar o data (se pare...).

Problema este motivul pentru care carmenme este data la o parte, ala mi se pare umilitor. Daca se incurca cu o curva, mai intelegeam, i-a luat mintile. Avea timp sa vada daca este un capriciu sau o trasatura de caracter. Dar pentru bani? Pentru un pranz gratuit si un club? Sa fim seriosi! Cand iubesti o femeie, te mandresti cu banii pe care-i ai si poti sa-i satisfaci gusturile (daca nu exagereaza, fireste[:D]), nu sa-i fluturi pe la nas, in drum spre propriul buzunar!

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen imi pare sincer rau pt tine. Inteleg prin ce treci caci si eu am cunoscut o situatie putin asamanatoare cu ceva timp in urma. Din fericire el nu este asa (mort dupa bani si egoist) si situatia s-a aranjat.

 

Iti doresc tot binele din urma si lucrurile sa se aranjeze pt tine, cu sau fara el.

 

Pupici[flo]

Daniela

 

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...