Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prezenta barbatului in sala de nasteri


Ina869

Recommended Posts

eu am avut sotul linga mine, am facut cezariana cu anestezie rahi-peri, asa ca am vorbit si ne-am tinut de mina si dupa ce am vazut puiutza ne-am si pupat[il]. cind au plecat cu copilul, l-au chemat sa fie de fata la controlul neonatologului si la baitza si m-a asteptat la recuperare, cu micutza in brate. a fost bine pt mine ca a fost acolo,dar a fost super ca l-au luat de acolo atunci cind au facut-o, fiindca imediat ce a iesit, din cauza unor complicatii inima mea a luat-o razna, monitoarele au inceput sa tiuie si a fost nasol. dar n-a vazut. deja ii era mila de mine ca m-au intepat de 8 ori in coloana pina au nimerit unde trebuia[bang].

cred ca tatii au dreptul sa ia parte la nastere. si au datoria sa fie linga mame in emotiile si durerile legate de venirea copilului.

sotul meu spune ca ar fi regretat sa piarda primul tipat si primele minute, prima baita etc.si ca e fericit ca a fost acolo, ca a tinut-o in brate cind avea 10 minute de cind se nascuse.

M

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu eram f. f. gripata cind au inceput durerile...dupa 48 ore la spital au decis cezariana, ora 5 dimineata, sotul era cu mine si a fost acceptat in sala de operatie(imbracat ca un medic)...el a primit copilul in brate si au asteptat un timp in sala...eu nu puteam decit sa-mi vad odorul meu scump si lacrimi de bucurie curgeau pe obraji.Apoi au luat fetita la control, el a fost tot timpul cu ea, si pt ca eu eram la intensiv, fetita mea a trebuit sa guste mai intii degetul lui tata. Acum se amuza grozav cind ii povestim si mereu vrea sa auda povestea "nasterea mea". Acum are 3,5 ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by megbeng

la municipal, daca "am pile" la dr, poate sta sotul cu mine in sala de nasteri?"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)[gravi] 5+pozne de-ale mele


id="quote">id="quote">Sigur ca da. Vorbeste cu dr. cand se apropie momentul, pentru ca vad ca mai ai, si trebuie sa se poata. Doar sa nu fie spitalul in carantina din cauza vreunei gripe.Nastere usoara!Andreea, mamica lui [bibe] Tudor - 10.08.2005 POZE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Exact Andre-ea,daca spitalul este in carantina teoretic nu este voie (si sunt toate sansele daca nasti in sezonul rece).

Inainte de a naste ma batea si pe mine gandul sa iau pe cineva cunoscut langa mine.Recunosc ca nu ma incanta ideea de a fi sotul meu,poate sora mea sau soacra!! (mai ales ca ea lucra intr-un spital pe vremea aceea si cred ca putea avea acces si in per. de carantina).

Eu am nascut pe 26 mai, a fost carantina o perioada destul de mare,nu mai stiu daca se terminase la momentul respectiv sau a mai durat cateva zile.Mi s-a spus ca trebuie sa fac cerere la directorul spitalului (Municipal); pana la urma am nascut destul de repede la 37w,nu prea ma asteptam (ca fusesem la control seara precedenta si doc. mi-a zis ca mai dureaza...),asa ca "am lasat balta" ideea.

Stiti la ce prostii ma gandeam cand vroiam sa fie cineva cunoascut langa mine? Nu neaparat la nevoia de a ma sustine cineva apropiat, ci la gandul ca mi-ar putea schimba copilul in spital [:D][:D]. Dupa nastere mi l-au dat imediat,asa murdar cum era, si l-am pupat pe un obrajor!!Asa ca m-am linistit si eu....

Cred ca un avantaj al prezentei cuiva apropiat ar fi si acela ca ar putea face poze "la cald".E u am uitat complet,desi aveam aparatul cu mine;am facut de abia in salon, la cateva ore de la eveniment

 

Nastere usoara tuturor!

 

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi vrut sa fie langa mine, iar el isi dorea asta, dar nu a fost voie.

Deci, lordra la Elias nu e voie. Sau cel putin cand am nascut eu in 2004, nu l-au lasat. Barbatii stau in afara Maternitatii, nici macar pe hol. Travaliul a durat o noapte intreaga si tare bine mi-ar fi prins sa ma tina cineva de mana, asistentele s-au culcat, iar am stat singura in dureri, nu mai zic mai mult ......El saracu' tremura la usa.

 

 

Andreea, mama lu' Tiberiu

Micul Print

Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;

spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor da ce barbati curajosi aveti! Eu una sunt terifiata ca se apropie momentul nasterii si al meu sot nici nu vrea sa auda sa stea cu mine [bang] E mai speriat el decat mine ,mai ales ca va fi cezariana,nici nu suporta sa aduc asta in discutie ,parca l-ar taia pe el ...tot i-am explicat ca nu vede nimic "horror", ca v-a sta la capul meu, dar el nu si nu , ca el lesina [ups]

Si il cred saracul, acum vre-o 15 ani a avut socrela un accident si a stat in ghips pana la gat, iar el cand a mers sa o vada a lesinat...si erau doar niste bandaje albe [:0]

Ideea este ca eu nu am pe nimeni altcineva aici, nici macar o prietena apropiata,si nu vreau sa fiu ca un catel abandonat ...nu vreau sa fiu singura printre straini [q]

 

Oanaid="purple"> [gravi] 28 weeks

 

[foto]Poze cu noiid="red"> [zana]Noemyid="red">

[fetita]Bebelina Neidynid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu il vreau cu mine pe sot, pina acuma nu a comentat vehement, deja stie ca dc e cezariana are de stat 4-5 zile, sa vedem dc o intra frica in el,desi nu suporta spitalele, asta stiu sigur..

Bombonicaa, trebuie sa fie cineva cu tine, o prietena sau mama sau il convingi pe sot, o sa vezi ca nu il va lasa inima sa fii singura, iti zic eu..asa au ei gura mare uneori

[:D]

 

Denisa

[gravi]25+

Emma Andreea

[/url"]BEBIK

Zambeste, si maine e o zi!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

A,despre "imaginea" cu care ramine sotul dupa nastere, aici se spune ca e bine sa "ramina" cu o "anumita" imagine,fiindca sotia dupa nastere are nevoie de o perioada (mai scurta sau mai lunga)de refacere a organismului.

 

Asa incit dumnealui taticul o va aprecia mai mult pe mamica pentru efortul depus si probabil nu o va deranja cu [xinpat]sau alte treburi casnice[8)]

 

numai bine tuturor

Mariana--->1976id="purple">

Monica---->1998id="red">

Matei----->2001id="blue">

BB-------->feb.2006id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...