Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Op. de varice....in sfarsit, am facut-o!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost la operatie, ma simt foarte bine e super aglomerat intradev#259;r se plateste o taxa pt cei 400 lei dar nu vezi nici o chitanta, personalul e de treab#259; dar trebuie sa ai grij#259; sa dai ceva spag#259; la doctor când te consult#259; c#259; de altfel vine asistenta si te intreab#259; daca nu ai ceva preg#259;tit pentru doctor. Eu am dat cam asa 200 lei doctor 100 asistent#259; si 100 la anestezist#259; pe lâng#259; cei 400 asa zisa tax#259;. I#539;i da retet#259; cu tratament pentru o lun#259; cam scumpe medicamentele dar ma simt bine. Am avut 59 de cleme dup#259; operatie. Acum au prins coj#259; pe care trebuie sa o las s#259; cada in voie adic#259; nu ai voie sa o rupi c#259; r#259;mân semne.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o rugaminte pentru ralbi :) te rog fff mult daca poti sa imi dai anuminte amanunte despre operatie, daca trebuie anumite pregatiri inainte? ... trebuie pt operatie camasa sau e ok in pijama? ... te rog sa ma ajuti! Inca ceva domnul doctor spune ca ar fi bine sa am un insotitor, este indispensabil insotitorul? Eu am programare saptamana viitoare, acum mi-am facut analizele si sunt ok. Astept cu nerabdare sa scap de varicele astea insuportabile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

ralbi: nu este adevarat ca nu iti dau chitanta. La toti care am fost acolo in ziua operatiei s-a dat chitanta pe cei 400 ron. O vei regasi anexata la dosarul tau de operatie ! Deci, nu dezinforma lumea.

 

Eu m-am operat cu anestezie generala (care a fost super), dupa ce m-am trezit, in urmatoarele 10 min mergeam prin salon ca un om normal. Momentan am copcile pe picior. Maine mi le da jos. Va tin la curent.Tot respectul pentru Dr. Zamfir si echipa lui. Stiu sa vorbeasca cu tine. BRAVO.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu era ceva grav, vreo 7-8 umflaturi pe o gamba. Erau si cazuri mult mai grave acolo, dar gravitatea nu afecteaza modul de operare. Tuturor li se face interventia pe metoda Angelescu iar inciziile sunt foarte mici, maxim 4-5 mm per taietura. Copcile se tin 2 zile, iar urmele ramase sunt fff discrete la final, dupa cca 1 luna.

Singurul lucru care deranjeaza (durere ar fi un cuvant exagerat) sunt copcile care ciupesc putin pielea, atata tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...