Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o fi ceva putred la mijloc?


Recommended Posts

quote:Originally posted by petaluda

si eu ma flu intr-o situatie asemanatoare, adica incerc sa aflu daca e gluma sau nu. pe scurt: el a plecat in concediu cu prieteni si eu am ramas acasa din motive obiective. intr-o noapte primesc un sms de la un necunoscut care ma informeaza ca prietenul meu pare sa se amuze tare bine cu noua sa iubita. noi suntem de multi ani impreuna si la inceput mi-am spus ca e o gluma proasta, pt ca niciodata nu l-am banuit de asa ceva. dar a doua zi ma suna si imi spune ca toata noaptea au petrecut si el s-a imbatat, iarasi lucru care nu ii sta deloc in fire. eu m-am pus pe plans, i-am povestit, mi-a jurat ca nu...acum sincera sa fiu eu tot nu stiu sigur ce sa cred. il stiu incapabil de asa ceva dar daca totusi exact de asta a profitat...? mai nasol e ca acum parca am tendinta de a interpreta totul prin prisma acelei intamplari.


id="quote">id="quote">Petaluda, eu cred ca, in primul rand, "binevoitorul" ala care ti-a dat SMS nu e asa de binevoitor - o fi vreunul care te admira din umbra sau vreo colega de-a lui care vrea sa bage zanzanie intre voi si sa va desparta. Eu zic sa nu faci un scandal monstru din asta. Discuta cu partenerul tau si vezi daca te minte. Sunteti de atatia ani impreuna, gandeste-te ca TU il cunosti cel mai bine si, de dragul iubirii ce este intre voi, daca iti zice din suflet ceva, crede-l. Poate a fost o scapare de moment faza cu bautura - un pahar in plus sau mai multe pe stomacul gol si gata, esti varza. Iar fete dragute si disponibile care sa profite cu alintaturi se gasesc pe toate gardurile. Eu consider ca o data e o greseala, de doua ori e un obicei. Ia-o ca o greseala, dar daca se mai intampla, poate indica ceva..."The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

am vorbit aseara cu el. a zis ca pur si simplu era o tipa tupeista care se baga in seama ca proasta pe acolo si mai era si un prieten de-al lui care tot ii tragea de telefon si nu-i dadea pace sa vorbeasca. [alcool] cica tipa aia a facut o gluma. si i-am zis ca dca era gluma radeam, dar nu am ras.

poate intr-adevar nu era vinovat, dar nu stiu de ce am reactionat asa de prost. [bang] nu mi-am impus sa ma supar sau sa-i fac scandal, ci pur si simplu asa mi-a venit, asa am reactionat.

 

chestia e ca ma enerveaza si prietenii lui cu care nu prea ma inteleg si el nu poate sa renunte la ei, ei ies impreuna in oras si se distreaza, glumesc, pe cand eu nu am timp (ca am serviciu destul de lung) si nici kef de ei mereu. [bang]

 

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz [pis] Bubulina [pis] Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonika, poate fi o gluma. Adica un comportament "de gasca" al prietenilor. Mai fac si eu asa ceva.

Vreau insa sa-ti spun ca intr-un cuplu (sau cel putin la mine), se pot stabili anumite reguli, in domeniul pe care-l discutam, adica partenerii spun cu ce nu sunt de acord, indiferent daca celuilalt i se pare aberant. Adica: dragule, cand vorbim la telefon, vorbesc cu tine, nu cu altcineva. Si altele.

In domeniul asta, eu nu accept compromisuri si, de asemenea, accept o anumita conduita impusa de Tora. Si asta pentru ca sunt multe altele din care apar discutii. De ce sa ne mai incurcam in prostii?

A, si mi se pare interesant ce zice Guestus, in stilul lui, e adevarat.

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa ma insel, dar imi dau cu parerea.

Te poti nimeri in mijlocul unui grup de amici, de colegi unde de unde sa ajunga la urechea prietenei asemenea comentarii feminine. Nu vad nimic extraordinar.

Eu unul nu as frecventa asemenea medii. Dar, daca un barbat are acasa o nevasta, prietena care nu prea stie de gluma, se va defula inclusiv in asemenea companii. Iar daca va fi pus sa aleaga (bat si eu shaua...), ar putea surveni surprize...

 

 

mircea42

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo, poate ca intr-adevar a fost o gluma. Si eu m-as fi suparat in locul tau. Oricum si gluma daca a fost , lasa-i de inteles ca nu-ti plac genul asta de glume , si astfel va avea grija sa nu se repete .

 

Un [pup] si o [flo]

 

 

 

 

"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."id="Book Antiqua">

 

Mihaelaid="size3">id="size2">id="Book Antiqua"> [floare3]id="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by criss

:))Ce ceai ...domnule!!Cred ca fata aia ar fi mandra sa afle ca s-au scris doua pagini aici pentru o gluma.Eu zic sa dispara toti cei ce glumesc, sau isi permit sa rada la o bere...sa ramana doar moralistele si sa vopsim totul in bej....sau gri.Zi buna


id="quote">id="quote">Daca zici tu...http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...